0 oy
397 göst.
Diğer kategorisinde (80 puan) tarafından
Evlendigimde ailemin bana takilan altinlarini hepsini aldilar bir yarim altin kaldi bende oda ustumde unutulmustu o yuzden kaldi ama ben hepsinin alinmasina birsey demedim akrabadir dedim birclari vardir dedim ses cikarmadim bileziklerim ve bir yarimim vardi annemlere gitmistim bunlar aralarinda konusmus ev alicakmis esim istedi itiraz etmedim once vermem dedim sonra esim biraz benle konusunca  ikna etti beni onlarida verdim kizim dogdugunda  bana annemgiller ceyrek getirmisti ve baya para topladim birde gorumcem ceyrek almisti bana bir tane ceyregimi kaynanam istedi yanimda suan para yok dedi verirmisin sonra vercez dedi o sira esimin dizi kirildi pilatin takildi esimin cani sıkılmasin diye tamam dedi baya borca girmistik oraya verdim diger ceyregimide bizim bir yakin istedi geri vercegini soyleyerek verdim oraya bende kalan yarim ceyrekle esim bu koronada hep evdeydi papci oynuyordu ama kardesleri bazen teli vermiyordu bende onda para olmadigi icin yarimi verip bir telefon aldi onla kizomda gelen paralardan hic bahsetmiyorum nereye gitti bende bilmiyorum kizimin herseyini kaynanam karsilardi her eksigini alirdi esim dokunma diye diye  bitirdi ayagi kirildi diye ses etmedim cunku cok seviyorum onu ayagi icin uzuldugunu biliyorum ustune gitmiyorum neyse kizlar o akrabaya verdigim ceyrek var diye hesap etmistim kendime bugun kaynanama dedimki ben ondan istiycem dedim oda dediki senin ceyregini vermis dedi yook vermemis dedim bana dediki biz esine demisiz dedi nasil yani dedim bir sey anlamadim basta 

Soyle anlatim bizim akrabanin dugunu vardi kaynannm girumcemden ceyrek almisti benim ceyrek verdigim kadin ceyregini vermis bunlar bana hic soylemeden gorumceme vermis ve esim biliyormus bunu 3 ay oldu bu olali ama benim haberim yok esime cok kirginim suanda beni hic saymamis bana hic sormadi bile verelimmi diye kaynanam soyleyince inanamadim siz olsa ne yapardiniz simdi bebege bakicam cevaplarini bekliuorum

11 Cevaplar

+1 oy
(7,935 puan) tarafından
Düğünde takılanlar da dahil hiç vermemeliydin vermemeliydin.
(80 puan) tarafından
Cahillik kaynanam dugundeki altinlarin hepsinide borca vermedigini duydum 8 tane falan ceyrek saklamis yaninda onalri akrabalarin digununde takmis onlara
-Reklam-
+1 oy
(196 puan) tarafından
Bu yazılan hikayede  tek suçlu var oda sensin canm kusura bakmada biraz malının kıymetini bilmelisin savurmussun resmem herşeyini
(80 puan) tarafından
Daha ueni 21 e girdim iste insan anlamiyor ne yaptigini
(196 puan) tarafından
21 yaşındamısın
+1 oy
tarafından
hiç eşine kaynanana şuna buna suç bulma hata senın canım yine olsa yine verirsin sen üzgünüm canım aklını başına al. 
(80 puan) tarafından
Aliyorum hata yapa yapa
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Çok karışık ve cok sacma seni bu kadar göz ardı edemezler
(80 puan) tarafından
Ettiler maalesef
0 oy
tarafından
Sende de var suç ganimet malı gibi dagitmissin 
(80 puan) tarafından
Haklisin vallah ☺
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Gerilmemek elde değil senin yerinde olsam o ilk kaybın üstüne 2. Kaybı vermezdim istediği kadar alınsın eşin o senin alınganlık karını böyle düşünüyor mu 
(80 puan) tarafından
Soliycem bakalim belki oda bilmiyordur
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Tüm verdiğin bilezikleri iste o kadar yardım etmişsin karşılığı bu muydu 
(80 puan) tarafından
Benmi istiycem birine birsey versem utanirim geri istemeye
(3,276 puan) tarafından
Onlar senin hakkın annenin babanın taptıklarını sana vermeleri gerekirdi görgüsüzlük resmen siz dururken onlara mı düşmüş ev almak canım
(80 puan) tarafından
Bana almadilar canim artik kime nasipse bakalim bekleyip gorcez birlik oturuyorum suan kaynim evlenirse belki oda oturur
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Senin 20 tane de altının olsa hepsini dağıtırsın gibime geliyor. Senin kayinvaliden senin altınlarını niye biliyor ki ya da onun nasil soz hakki oluyor senin altınların üzerinde. Kusura bakma da o kırılmasın bu incinmesin diye dağıtmışsın butun yatırımını.
(80 puan) tarafından
Iyi cozumlemissin beni☺
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Niye veriyorsun ki 

Yüz bulmuşlar , vurmuşlar ensene

Herşeyini alırlar tabi böyle yaparsan 

İstediler verdim ses etmedim diye diye milleti doyurmusun , kendi çoluk çocuğunun rızkı 

Gorumcende Allah'tan korkmaz kaynananda hakkını yemişler saf bulup yuklenmisler 
(80 puan) tarafından
gorumcem yol olmaz demis bunlar birsey olmaz demisler vermisler gorumcem iyidir
0 oy
(874 puan) tarafından
Canın kalmış vermedik Allah arttırsın canım gani gani geri versin inşallah onca şeyi vermişsin çeyreğe takılma bence. 
(80 puan) tarafından
Ben ona takilmadim ama benimde fikrimin alinmasini isterdim kaynanamin dugunde takilan altinlarimin hepsini borca vermediginide yaninda saklamos her milletin dugununde onlara takmis sonradan duydum ona bile ses etmedim biraz kirildim esime bari soyleseydi
0 oy
(386 puan) tarafından

canım ne çok dağıtmışsın hakkını yazık:ermm:

(80 puan) tarafından
Hic sorma ya

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 229 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde A2020&2021. (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 366 göst.
2 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde A2020&2021. (253 puan) tarafından soruldu