0 oy
1,517 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar sabah ekmek almaya gidiyordum yerde bsi parlıyor 1 TL sandım aldım. Aman bi baktım altına benzeyen bsi. Eve geldim komşum kuyumcu ona sordum. Altın bu dedi :D oha napayım

48 Cevaplar

0 oy
(7,199 puan) tarafından
Böyle durumda alınmaması gerekiyor maalesef vebali var fakire falan vereyim kurtulayım da olmuyor kaybeden kişinin işine yaramıyor sonuç olarak. Üç gün boyunca o kayıp yerde sorulması gerekiyor bunu da kimse yapmaz günümüzde 
tarafından
Kız nereye sorayım :D camiye vercem. Biz merkezde oturuyoruz dükkandan baksa bsi yok çevrede
-Reklam-
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Almasaydın

Ben sahsen onu bozdurup yiyemem icim rahat etmez belki cok cok ihtiyacı vardı düşüren kişinin 
tarafından
Ben bozdurup etmeyeceğim ki. Camiye vereceğim
(4,853 puan) tarafından
En mantıklısı
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Karakola götürürn yolda buldum diyin  yani  .......
tarafından
Cami daha iyi olmaz mı
0 oy
tarafından
O çevrede esnafa sor canım biri mutlaka sormuştur kimseye gösterme kulplu kulpsuz kimse bilmesin tarihini falan da ona göre kiminse döner zaten 
tarafından
Yarn yasak bitiyor aslında evet sorsam daha iyi. Ama göstermeden tarif etmelerini isterim
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Niye koşa koşa eve getirdin bide gülerek anlatiyosun belki çok zor durumda olanindi harcamayı dusunmuyon inşallah bence kafanı çevirip gitmen lazımdı almak yerine belki senden 5 dakika önce düşürdü bulurdu bı ihtimal
tarafından
Koşa koşa eve getirmek :D biraz fevri konuşmamış misiniz sanki. Neler yaptığımi biliyormusunz. Yada neler yapacağım hakkında fikriniz var mi
(3,055 puan) tarafından
Kosa kosa misal anlamda ama sonuç almışsınız yorumlarınıza baktım  camiye vermek vs demişsiniz ama bence yaptınız saçma almak çok saçma gorduysen de bak geç
(1,424 puan) tarafından
O alma başka bir insan alıp belki harcayacakti en anından bu arkadaş sahibi çıkmazsa camiye vereceğini söylüyor. Kimseyi kandirmayalim sende olsan kafanı çevirip gitmezdin
(3,055 puan) tarafından
Nerede biliyon kafamı çevirip gitmiycemi pardon ama nereden tanıyorsun ki beni bu yorumu sen yapamazsın
(1,424 puan) tarafından
Ben hissederim. Se n nerden biliyorsun bu arkadaşım kısa kısa eve getirip harcayacagini
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Ekmek almaya giderken diyorsun yani kendi mahallende buldun hatta sokağında. Bence komşulara mahsus değerli bişey buldum kaybeden var mı diye sor bi kaç kişiye hatta bakkala da söyleseydin. İlla sorar kaybeden. Bulamazsan bozdurup camiye kaybedenin hayrı diye bırakabilirsin. Ama sorarsan mutlaka bulursun sahibini. 

Annem geçen sene altın yüzük buldu annemlerin kapısında, annem 2 gün boyunca sokaktaki herkese düşün yengem dediki annen gidip binalara tek tek sordu diye ama annem yüzük buldum dememişti tabi ben para edecek bişey buldum değerli kaybeden var mı diye sormuştu. 2ci gün sokağın başında bi kadın evet abla yüzüğümü kaybettim deyip yüzüğü tarif etmişti annemde vermişti kadın ertesi gün anneme teşekkür etmek için tatlı ve çiçek alıp gelmişti ☺️
(2,323 puan) tarafından
Yani bakkala fln sorun canım numara bıraksın eşin bişey kaybeden varsa bizi arasın desin.
Annem öyledir Allah razı olsun ondan asla kimsenin çöpüne el uzatmaz. Birde diyor kaybeden kadın da üzülür diye fln ☺️ bende yerde altın görsem alırım tabiki ama sorarım ederim bulamazsam sonra bozdurup camiye bırakırım. Altın bırakma camiye bozdurup parayı sadaka kutusuna at canım.
(2,323 puan) tarafından
Hatta canım camiye bırakma bozdurup bir fakire erzak fln al sadaka niyetine ver kaybeden kişinin hayrı olsun de en iyisi.
tarafından
Ay birde neler dediler şurda iki dakikada niye aldın açmısin bir sürü laf. Allaha şükür ihtiyacm çok ama benm kapımın önünde kaybolmus. illa burdan geçecektir
(2,323 puan) tarafından
Yok ya abartıyorlar bende bozuk para fln görsem almam ama altın görsem alırım yoksa başkası alır. Sen bir hafta bekle esnafa da söyle sahibi çıkmazsa bozdur 1  2 aileye erzak al hem sen sevaba girersin hem sahibin hayrı olur.
tarafından
Ay inşallah sahibi gelir de gerek kalmaz. Haklısın ama
0 oy
(3,739 puan) tarafından

Bende altınımi düşürmüştum sen mi buldun yoksa :ermm:

tarafından
Evet kesin o :D
(3,739 puan) tarafından
Ehehr:D
0 oy
tarafından
Helal olsun almışsınız ben olsam hayatta alamam utanırım eşim bir keresinde 5 lira buldu  o kadar alma dedim ona oda alıp dilenciye verecem dedi gerçekten öyle yaptı ama utanırım ben yerden para almaya 
tarafından
Benm kapımın önünde düşmüş. Düşen yere altın kaybeden ulaşsın yazdık ve illa buradan geçecektir diye düşünüyorum. Yazık ulaşsın sahibine altın değersiz küçük bsi değil ki
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bence o civarda bir cami yada ne bilim anons yapabilecek bir yer varsa anons yaptir. Ama altın olduğu soylenmesin önemli bi eşya sini kaybeden varsa başvurup ne kaybettiğini cinsini ne zaman kaybettiğini felan söyler verirler sahibine en mantıklısi bu . Sahibi baya dua eder.  
tarafından
Kız zaten kapımın önünde düşmüş bizde düşen yere altın kaybeden ulaşsın tarzında bsi yazdık. İlla geçer sahibi burdan bence. Esnafa falan da sorcaz
0 oy
(386 puan) tarafından
kaybeden belki gelip o yerde aramıştır yazik almasaydınız keşke
tarafından
Düştüğü yer kapımın onu. Oraya da altın kaybeden ulaşsın tarzında bsi yazdık illa burdan geçer diye düşünüyorum. Esnafa falan da sorup haber vercez
(386 puan) tarafından
şimdi yazıyı gören gelir ben kaybettim birsörü kişi yandın sen hahaha:))
tarafından
Ohoo özelden mesaj yağıyor şuan valla
(386 puan) tarafından
hahaha çok güldüm:))
0 oy
tarafından
Nasıl altın kız çeyrek yarım filan olsa zaten bilirsin o nasıl altinmis ki
tarafından
Kolye ucu gibi küçük ama agir
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bekle 1 2 gün o çevreye git hep soran olursa verirsi yoksa bozdur o kaybeden kişinin hayrına birilerine dağıt durumu olmayan birilerine 
tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Camiye ver keşke almasaydin kaybeden aynı yola bakardı belki yada bulduğun yolda market falan varsa oraya ver sorar kaybeden oralara 
tarafından
Zaten kapınin önünde düşmüş ve düşen yere altın kaybeden ulaşsın tarzında bsi yazdık esnafa da sorup haber vereceğiz umarım ulaşırız
0 oy
(920 puan) tarafından

Belki bir yetimin hakkıydı yada ihtiyacı olan birinin keşke almasaymissin:(:ermm:

tarafından
Zaten kapınin önünde düşmüş ve düşen yere altın kaybeden ulaşsın tarzında bsi yazdık esnafa da sorcaz yarın haber vercez
0 oy
(1,329 puan) tarafından
Bulduğun yere yakin karakol falan varsa sor derim şu zamanda eminim büyük ihtiyaç belki düşüren polise gider iyi birine denk geldiyse diyr
tarafından
Tabiki ihtiyaci vardır ki olmasa bile yazık emek etmiş biriktirmis. Düşen yer kapımın önü ve düşen yere altın bulan ulaşsın yazdık karakolda iyi fikir
(1,329 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım ama dediğim gibi karakola gitmitir mutlaka. Yarın en azından ara sor derim. İnsaAllah bulursujn. Allah tan senin eline düşmüş başkası olsa harcardi hemen. Allah razı olsun senden
0 oy
tarafından

Ben kaybettim ver altınımı :D:D

tarafından
Senmiydin o :D binlerce kişi seni arıyor şuan burda :D
tarafından
Ben olmasam der miyim kız. Hatta kolye ucuydu düşmüş :)
0 oy
tarafından
Ne güzelde yazmışsın zaten yorumlarda harcamayacğını belirtmişsin insaları anlamak çok zor kimse kusura bakmasın ben olsam bende alırdım sonuçta ben almazsam başkası alacak ama harcama konusuna gelince kesinllikle harcamam galiba benden fazlası çıkar sonra 
tarafından
İki tane de evladım var. Onların kursağından nasıl geçirim bu lokmayı. Valla resmen eve gelip dövecekler beni :D
tarafından
Hahaha boşver sen kendini biliyorsun ne yapman gerektiğini biliyorsun takma kimseyi. Almam diyenlerin hepsi alır belkide harcardı :D
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Hayır için kullan
0 oy
(8,081 puan) tarafından

Postu önce  merve sanmistim ya:D dedim şimdi uçmuştur 

0 oy
(1,037 puan) tarafından
Ablam bıdefa bilekliğini kaybetmıstı yenı evli hamıleydı. Ihtıyacı da vardı okadar aradı bulamadı cok uzulmustu ne zorluklarla alınıo.bekle biraz belkı sahibi cıkar. Umarım kaybedeni bulursun. 
tarafından
Amacım bu. İnşallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 208 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hemsireanne (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 224 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+3 oy
4 cevap 338 göst.
14 Mart 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu