0 oy
1,511 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar sabah ekmek almaya gidiyordum yerde bsi parlıyor 1 TL sandım aldım. Aman bi baktım altına benzeyen bsi. Eve geldim komşum kuyumcu ona sordum. Altın bu dedi :D oha napayım

48 Cevaplar

+3 oy
(14,019 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ay herkes hemen senaryolar yazmış arkadaşlar bu arkadaş almasa emin olun bir başkası alacaktı ve belki de o hayra kullanmayacaktı bulan arkadaşımız kullanacak hemen herkes belki bir fakirindi demiş ama fakir onu gözünden ayırmaz velev ki fakirin Rabbim onun rizkindan çıkarmış onu belki de zengin birinin ve hala düşürdüğünden haberi yok :D sen hayrını yap gerisini boşver 
tarafından
Ggyk kız hiç sana göre bı cevap değil şaşırttin beni
(14,019 puan) tarafından
Ahahahah niye kız :D
tarafından
:Ddd bilmiyom ki okudum adına baktım döndüm tekrar okudum :Dd madem değerliydi dikkat etseydi falan :D haha
(14,019 puan) tarafından
Öyle değil mi ama bende bir tane gram var 50 kere yerini değiştim ki bir şey olmasın kaybolmasın diye :D
tarafından
Orası öyle valla benim de 50 lira pazar param oluyor gidip gidip bakiyom yerinde mi azaldı mı kaç kaldı düşürdüm mu fazla verdim mi :D
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Neden aldın ki belki düşüren aynı yolu geri yürüyüp o bulacaktı senin olmayan birşeyi almak eve getirip birde kuyumcuya göstermek neden ?
tarafından
Buda ihtimal ama bunu da bilemezsin o yüzden bana göre almamak gerekli sonuçta o ona ait değil. Gelip hayırsız biri alsa o onun problemi olacaktı.
(8,081 puan) tarafından
Tamam canım saygı duyuyorum düşüncene ☺
tarafından
Bu konuda farklı görüşlerdeyiz iyi akşamlar ☺
tarafından
Yyaaaaa sen bulmasan almıcaktın sanki
tarafından
Almam çünkü hayır işide  bana göre karışık  ya yapacağım hayrında gerçekten Hayır olacağına emin olamam o yüzden dokunmam
+4 oy
tarafından
Ben almam diyenlere inanmiyorum
(9,173 puan) tarafından
Geçen gün eşim yolda giderken 100tl bulmuş. Havada fırtına vardı yağmur fln uçar gider ıslanır para die almş, hmen yanında kuçuk bi bakkal var orya demiş soran gelen olursa verirsin abi die, gelen olmazsa camiye veririm demiş bakkalda.
Eşim almş ama bunun için almş, yoksa kesinlikle boğazımzdan haram lokma geçirmez şukurler olsun. Rabbim nasip etmesin
tarafından
İyide hirsizlik deglki bu zaten
(9,173 puan) tarafından
Zaten olayın hırsızlkla alakası yok ki, sonuçta o kişi helal mi ediyor haram mı bilemiyoruz. Ben şahsım adına konuşuyorum alıpta gonul rahatlğyla harcayamam. Elim varmaz
tarafından
E zaten alcaz sorcaz sahibi ckarsa vercez
(9,173 puan) tarafından
Tabi ki cnm, yani demek istediğim şu; almak var almak var :))
+3 oy
tarafından

Alırdım ben yalana lüzum yok :D

tarafından
Diyosun hahaa şöyle bir şey var benim çok ihtiyacım var normalde paraya  çocuklarıma baza alacam para biriktirip Eğer ki ben bulmuş olsaydım o altını bakardım sahibini bulurmuyum diye bulamazsam bozdurup baza alırdım iki tane yalan diyemem ben
(12,777 puan) tarafından
Ya bulan kişiye helal etmez de 3 gelir 5 gider öyle düşünme
tarafından
Bilemiyorum artık
(349 puan) tarafından
Burdaki çoğu kişi aynı kafada aslında bu devirde herkezin ihtiyaci var ben olsam bnde araştırır arar bulamazsam bnde harcardim ama bunu diyemiyorlar :)
tarafından
Aynen öyle Allah yukarıda yalan diyemem ben isterse linç etsinler kimse umrumda değil sahibini bulamazsam alırdım
+2 oy
(4,725 puan) tarafından
Yerde ne parlarsa parlasın hayatta almam siz neden aldınız ki 
tarafından
Artılamak isterdim sizi tebrik ederim
tarafından
Dikkati mi çekti. Belki rabbim siniyor
tarafından
Kesinlikle öyle canım sınanıyoruz dikkatli olmak lazım..
+1 oy
(2,874 puan) tarafından
Bulduğun yerde kamera varsa düşüren bulunabilir bulamazsan da o kişinin hayrına altini bozdur hayır yap
tarafından
Kamera olmayan bir alan ama harcamayı kesinlikle düşünmüyorum
+1 oy
(5,721 puan) tarafından
Ay kadını hırsız yaptınız amacı kötü olsa buldum napayım diye sormaz kimse haram para yemek istemez
tarafından
Ay vallahi öyle. Zaten kursağımdan geçmeyecek benim. Düşen yer kapımın önü ve tam oraya kağıt yazdık bile
(5,721 puan) tarafından
Herkes doğrucu davut boşver arkadaşım Allah bilsin niyetinizi
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Kamera kayıtlarından dusureni bulabilirsiniz
tarafından
Kamera olmayan bir bölge ama haracamak istemiyorm
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Waayyy beeee vala ne yapacağın konusunda bir bilgim yok
tarafından
Benimde :D
0 oy
tarafından
Ayyy nasil üzülmüştür  kaybeden yaa camiye falan mi bağış  yapsan 
tarafından
Bende öyle bir şeyler düşmüştüm
tarafından
Bi ara 100 lira gördüm  almadan yoluma devam.ettim:)
0 oy
tarafından
Bak simdi o altini aliyosun yarin gidip bozuyosun ve tatile cikiyosun☺️☺️☺️☺️
tarafından
Kız yook kiizz :D belki küçük bir çocuğun süt parasıydi ne bileyim içim gider harcarsam
(507 puan) tarafından
Sankı ne kadar ya. Tas patlssa 1000 tl olsn hangı tatıle cıkacsk onunla
tarafından
Altın küçücük belki 500 belki 600 eder yalnız :D
tarafından
Kizlar sakin olun şaka yapiyorum umarım farkına varmissinizdir ☺️☺️
0 oy
tarafından
Camiye ver canım kullanma o misli misli çıkar 
tarafından
Kullanmam ki zaten. Belki bir hastanın parası belki bir çocuğun süt parasiydi o bilmiyorm kıyamam ama kullanamam
(507 puan) tarafından
Pekı nedır ceyrek mı kuoemı nedır
tarafından
Kolye ucu. Küçük ama agir
0 oy
tarafından
Boşver haram para günaha girme Bana ver :)))) 
tarafından
:D çok fenasin :D
tarafından
Rabbim haram lokma geçirmesin boğazımızdan. Camiye falan verebilirsin  tada sürekli yardim ettiğin fakir aile falan varsa
tarafından
Birkaç bsi düşündük ama umarım öncelik sahibini bulmak. Binanın girişe kağıt falan yazdık altın kaybeden ulaşsın tarzi bsi bakalm hayırlısı
tarafından
Canım post acmssn bana ver diyen bile oldu diye . Ben espiri olarak dedim. Allah muhtaç etmesin .
0 oy
tarafından
Kamera olan bi bolge mi acaba belki dusuren kisi bulunabilird belki çok ihtiyacı vardır zor durumda kalmıştır
tarafından
Kamera olmayan bir alan ama kesinlikle harcamayı düşünüyorum belki hasta birinin belki çocuk için hiç bilmiyorum kimin düşürdüğünü o yüzden içim almaz
tarafından
En iyisi bi hayır kurumuna bağışlamak ya da kendin ihtiyacı olan birine bizzat harcaman daha iyi olabilir
0 oy
(1,808 puan) tarafından

Içim acıdı şuan kaybeden icin:D

tarafından
Vallahi benimde yazık belki hastane parasıydi
(1,808 puan) tarafından
Inşallah oyle bisey degildir ya az biraz dursun sende belki yakin biridir düşüren
tarafından
Esnafa sorcam birde kağıt yazdık altın kaybeden ulaşsın diye bakalm hayırlısı
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Şimdi sahibi bulunacak birşey mi çevrene sor. Yoksa artık senin 
tarafından
Kamera olmayan bir alan malesef. Bu yuzen bağış için vercem camiye yada kuran kursuna
0 oy
(841 puan) tarafından
Bende alyansim elimi sıktı diye çantaya attim dusurdum altin kolyemi düşürdüm ama bulup yiyene helal olsun sonuçta benden cikmis belki de beni aradılar bulamadılar ihtiyaç sahibi bulmuştur inşallah valla sen bilirsin canım ben yanından geçerim bakmam oyle demekki sana denk gelecekmiş sende  hayır yap
tarafından
Aynen öyle hayır yapmayı düşünüyorum Allaha şükür ihtiyacm yok ama kursağımdan hususi geçmesin
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Camiye verebilirsin 
tarafından
Evet öyle karar verdim şuan :)
0 oy
(456 puan) tarafından

Kamera yok ise bulduğun çevrede ben olsam bozdurur sokaktaki  çocuklara yemek alırdım yani sevap işine kullanırdım 

tarafından
Camiye verecektim ama aslında aç çocuklar da mutlu olur sanki yaa
(456 puan) tarafından
Kesinlikle bozdur sokaktaki çocukları doyur
0 oy
tarafından
Ben olsam herhelde aldığım yere geri götürürdüm yazık belki o yolu 50 sefer geçmiş ama sen aldığın için bulamamiştir? 
tarafından
Zaten evimin önünde pencereden bin kere baktım oturdum izledm gelen olmadi birde kamera olan bir alan da değil sanırım camiye vercem

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 207 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hemsireanne (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 223 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+3 oy
4 cevap 336 göst.
14 Mart 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 685 göst.