0 oy
926 göst.
Aile kategorisinde (806 puan) tarafından

Merhaba kızlar,biz bugün eşimle konuştuk,ama henüz karar aşamasındayım sizinde fikrinizi almak istedim. Şimdi biz sosyal medyada çok aktif insanlar değiliz aslında. Ama eşim bugün dedi ki bence radikal bir karar alıp sosyal medya hesaplarının hepsini kapatalım,bende nedenini sordum ya sıkıldım insanlardan akrabalardan sa.lak saçma insanlardan dedi. Aslında akrabalardan bende sıkıldım sürekli trip halindeler bir ordan dört gözle takip ederler,birgün nasılsın diye sormaz ama  kimse...!!! Bide sürekli sidik yarışı icindeler o kadar standart hayatlarımız olmasına rağmen...o kendi ailesinden de sıkılmış durumda annesi ile de küs konuşmuyoruz,ama ekliler,buraya ilk katıldığım zaman bir post açmıştım bilmeyenler için dedim,o ve onun gibi bircok sebepten konuşmuyoruz. Yani hayatım boyunca sosyal medya hesaplarim hep vardı çok aktif olmasam da bir eksiklik hissederim gibi oldum.Dursun kenarda kafasındaydim genelde,şimdi Kullanmayanlar tavsiye eder sanırım haksız mıyız böyle düşünmekte. Ona göre bir yön çizicem.(tabiki hayatım oraya bağlı değil, hayat meseleside değil biliyorum bunları demeyin bana hiç) Hepinize şimdiden teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz için. Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin kızlar...:angel:<3

32 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sosyal medya kullanıyorum ama bende kapatmayı düşünüyorum.  Mesela alt komşu hergun eşiyle kavga ediyo hafta da 1 polis gelip ayıriyo ama eşiyle fotograflar canım aşkım sevgilim .. yani hiç inandırıcı gelmiyor . Insanlar hayatlarını nasıl yaşamak ist8yorlarsa sosyal medyaya o şekilde yansıtıyorlar 
(855 puan) tarafından
Çok doğru dedin bacım
(806 puan) tarafından
Kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum yani buna da çok denk geliyorum var öyle bildiklerimiz. Hayaller hayatlar gibi aslında öyle yaşıyorlar bir nebze
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Biz hiç kullanmıyoruz canım gereksiz bişey zaten insanların arasını bile açıyor sosyal medya gerek eş ile olsun gerekse akrabalarla olsun bence doğru bir karar
(806 puan) tarafından
Haklisin canım.Aslında hiç sosyal medya ilişkimizi etkilemedi şükür çünkü bilinçli kullanırdık, ben birazda şundan muzdarip oldum gözlemim sonucunda yani mesela ben eşimle mutlu bir anımı paylaşayım içimden gelir kırk yılda bir oda story atarım tek sonra kayboluyor diye kalıcı olmaması adına, aradan bir saat geçmez saçma sapan bir nedenden gerilmiş oluruz durduk yere nazara inanırım bence buda etkiliyor bizi göze geliyoruz bazı ağzını açan insanlar hep der çünkü güzel bir ciftsiniz şöyle böyle. Çocuğumu zaten hiç atmadım daha bikez attım onuda negatif etkiledi sabaha kadar huzursuz oldu ağladı durdu yavrum... Bidaha bişey atmadım çalışmalarımi,işlerimi atarsam belki oda nadiren...
0 oy
tarafından
8 ay önce bütün hepsini kapatik kafamız rahat ❤️
(806 puan) tarafından
Ya bize de o rahatlık lazım canım emin ol yani...❤️
0 oy
(4,725 puan) tarafından
2016 da nisanlandik ne var ne yok kapattık çünkü illa ki kıskanan, huzursuz edecek birileri olacaktı. İnan ne eşimin ne benim aklıma gelmiyo 
(2,323 puan) tarafından
Aynen bizde 2018 de nişanlandık kapattık hepsini. ☺️ Hiçte umrumuzda değil.
(806 puan) tarafından
Aslında öyle yapmakta hakliymissiniz canm zaman geçtikçe anlıyor insan
(4,725 puan) tarafından
Aynen canım en güzeli bence ya
(806 puan) tarafından
Burdan sonra sanırım bende kararımı vermis olacam canim sağol ❤️☺️
0 oy
(878 puan) tarafından
Bağımlılık yapıyor sosyal medya ben kapatali oldu 6,7 ay ilk aylar arıyorsun da sonra alışıyorsun kafan rahat oluyor bı nevi 
(806 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünüyorum ya insan girip bakiyor illa ki boşu boşuna bile olsa yani bağımlılık dediğin gibi
0 oy
tarafından
Kullanmıyorum hepsini kapattım 
(806 puan) tarafından
Sanırım bende öyle olacam en sonunda ☺️
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Kapatın gitsin canım olsa da olur olmasa da 
(806 puan) tarafından
Galiba öyle olacak canım
0 oy
(456 puan) tarafından
Bizimde sosyal hesabımız yok gerçekten kafamız rahat doğru bir karar vermişsiniz
(806 puan) tarafından
İnşallah bize de çok iyi gelir bir rahatlık gelir diye düşünüyorum ya zaten artık buraya daha çok takılır oldum zaman buldukça ☺️
0 oy
(841 puan) tarafından
Bizde esimle ayni kararı aldık sadece ınstagramimiz vardi esim bence çok gereksiz dedi cidden de hep meraktan bakıyorlar örneğin doğum günümü paylaştım kimse kutlamak için mesaj atmadı arkadaşlarım ama kiz karnin cok cikmis bebek bebek mi var bilmrm ne tarzi yazdılar meraklarindan Bende basta kapatma taraftarı degildum alışmıştım ama simdi yokluğunu bile hissetmiyorum kafam da rahat aksine cidden herkes sidik yarıştırıyor 
(806 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum hiç kimse samimi değil orda herkes bir tuhaf merak ve sidik yarışı içinde, bana da o şekilde yaklaşanlar oldu gerçekten samimiyetsiz halleri insanı iğreti ediyor artık resmen ya. Bende mesela karakalem çizim yaparım atarım herkes benide çiz bilmem ne diye yağar yorumlar,ücretli olduğunu duyan çil yavrusu gibi ortadan kaybolur emeğe saygı hiç yok, bundan da gıcık aldik
0 oy
tarafından
Benim önceden büyük hesaplarim vardı 20 bin falan takipçi vardı . Çok uğraşıyordum kapattım şimdi 50 takipçi var oda ayıp olmasın diye kabul ettim çoğunu bende tamamen kapatmak istiyorum ama sonradan yeni hesap açarım diye silmiyorum gereği yok aslında ama bir kere o pskolajiye kapıldım
(806 puan) tarafından
Sende haklısın vala canım yani insanı tuketenler olmasa yada gerektiği gibi kullansalar neyse de işte yok
0 oy
tarafından
Cnm benm de eşim kapatıp kullanmamayı söyledi ortak karar aldık olursa kapatacaz
(806 puan) tarafından
Demekki yalnız değilmişiz çağımızın sorunu oldu vallaha ya canım
tarafından
Aynn oyle cnm
0 oy
tarafından
Kapatali coookkk oldu bizim 
(806 puan) tarafından
En güzelini siz yapmışsınız sanırım canm
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Ben hiç açmadım kullanmıyorm açıkçası en başından beri insanlarla uğraşmamak için. Eşimin şifresi bende arada onunkine bakarm kontrol amaçlı. Kullanmamanin en güzel tarafı yaşadığım anın tadını çıkarabilmek. Bı yere gidince aman fotoğraf çekeyim paylasirim derdim olmuyor kimseye birşey ispatlama çabasında değilim. Sahte ilişkiler yok az insan çok huzur :) 
(806 puan) tarafından
Bizde çok aktif değiliz canım aslında en doğrusu ben sadece işlerim çalışmalarım için tutuyorum instagrami oda zaten artık bebeğim var diye onuda çok kullanmaz oldum öyle geceleri çocuk uyuyunca bir bakarım sadece. Samimiyetsiz ortam sıktı bizi açıkçası yani degersizlesti herşey. Sende haklısın vala aynen öyle bir nebze. Sanırım bizde kapatacağız öyle görünüyor ☺️
(1,885 puan) tarafından
Eşim evliyim dediği halde yazanlar bile var evli olmak konuşmaya engel değil diyenler. şifresi bende olmasa çok büyük sıkıntılar da yaşardık öyle bir ortam gereksiz çok fazla. Ama kararınız çok güzelmiş bu teklifin eşinden gelmesi de:)
(806 puan) tarafından
Sağol kuzum valla öyle ya normalde erkekler kapatmak istemez geneli öyledir yani. Evet abaza çok fazla kadını erkeği ayrı bela olmak isteyen her yerden buluyor canım ya evli bekar farketmiyo edepsiz olana, hatta evliler daha cazip geliyormuş insanlara tecrübeli insan diyolar adına da. İğreti olduk artık bizde ya ne kadar düzgün bilinçli kullanırsak kullanalim illaki saçmalıklara denk geliyor insan
0 oy
(109 puan) tarafından
Canım evlendim evleneli ne eşim ne ben WhatsApp dışında sosyal medya kullanmadı eşim WhatsApp bile kullanmıyor tuşlu telefon kullanıyor kafam rahat pis pis reklamlar geliyor diyor. Haklı tabiki. Aramıza 3. Kişiyi hiç sokmadık bu zamana kadar bunuda ben sosyal medya kullanmamaya bağlıyorum 
(806 puan) tarafından
Aminnnn canim benim...Ya dünkü çocukların bile elinde var çünkü normal aslında şaşırmasi da ☺️ kafa rahatlığı önemli ya
(109 puan) tarafından
Eşin evladın yeter sana canım en büyük huzur onlar en güzel zamana onlar layıklar. Kıyamete yakınız Allah bilir de bu kadar kısa zamanımız varken ne işimiz var Instagram da Facebook da evrimle yuvamla evladımla can eşimle zamanımı değerlendirmek varken. Sen programları kaldırdıktan sonra geçip giden zamanından başka bişeye acımayacaksın emin ol hiç düşünme kaldır canım sonrasında memnun kalacaksın dua et bana yeter
(806 puan) tarafından
Aynen canım doğru diyorsun kıymetli zamanını insan boş insanlara ayırmaktansa daha faydalı şeylere ayirsa daha iyi yani katılıyorum sana ☺️❤️
(109 puan) tarafından
Aynen canım Allah yardımcınız olsun. Birliğiniz dirliğiniz daim olsun inşallah
(806 puan) tarafından
Amin canım sizinde öyle olsun inşallah ☺️
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Valla 10 yildr sosyal medya kullanmıyorum o kadar guzel bisey ki..bi kere kafam rahat..kim ne yapmış ne etmis hic merak etmiyorum..bni de merak eden sevenler zatn whatsuptan yaziyo o yetiyo bna..daha huzurlu oluyo insan valla..
(806 puan) tarafından
Helal olsun sana ya on yıl çok iyi bir zaman maşallah sana☺️ Bizde öyle olacağız galiba ya öyle görünüyor çünkü bıktık degersizlesti herşey. Samimiyetsizlik de cabası zaten...
(3,901 puan) tarafından
Aynen ya normalde seni bi kere bile aramayan tipler cogu zatn..
(806 puan) tarafından
Öyle gerçekten de malesef canım
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ikimizde ayni şekilde  karar alip nisanliyken kapadık  rahatiz❤☺️
(806 puan) tarafından
Galiba öyle olacağız bizde ortak karar olması daha bir güzel zaten ☺️❤️
0 oy
(5,323 puan) tarafından
O kadar çok bagimliydim ki. Eşimin isteği üzerine faceyi sildik sadece onu kullanıyordum. Bı daha da acmadik
(806 puan) tarafından
Şimdi iyiki kapattım diyor musun peki canım önemli olan o çünkü ☺️
(5,323 puan) tarafından
Mesela açmak istiyorum bazen ama o kadar gereksiz ki cidden. Sırf beğeni için paylaşım yapardım. Cokbegeni almayanlara silerdim falan :D
(806 puan) tarafından
Hadi ya seninki takıntı olmuş biraz ama aşmışsin artık bu durumu da helal olsun ☺️
(5,323 puan) tarafından
İstemeye istemeye aştım ya. Yoksa çok zor cidden milletin sidik yarıştırdigı biyere donuyor
(806 puan) tarafından
Aynen canım malesef...
0 oy
(337 puan) tarafından
Aynen doğru bir karar bende sevmiyorum sırf meraktan takip ediyolar bı günden bı gune sormazlar biseyimiz olduğunda ama hep meraktan bende kapatmayı düşünüyorum 
(806 puan) tarafından
Evet ve bu durum insanı sinir ediyor boşuna sinirlerimi yipratmamis olurum en azından kaybedecek biseyimiz yok be canım kapatacağız en sonunda galiba
(337 puan) tarafından
Aynen canım öyle boş insanlar ve sinir ediyolar dediğin gibi
(806 puan) tarafından
☺️❤️❤️
0 oy
tarafından
Sevgiliyken bazi nedenlerden kapattik 3 sene oldu hala kapali yokluguda hic aklima gelmez bazen huzur veriyo kim napmis ne etmis yada kim bize bakmis derken insan daha cok strese giriyor 
(806 puan) tarafından
Haklısın öyle de oluyor insan ilişkileri gösterişten ibaret olmuş orda ya sidik yarışı içinde herkes malesef
0 oy
(119,251 puan) tarafından
Kapatin bizim yok cok rahatiz
(806 puan) tarafından
Aynen burda konuşunca daha netleştim öyle yapacağız galiba canım ☺️

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 828 göst.
10 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 379 göst.
22 Ekim 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Yazar gecerim - BANU (12,854 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 324 göst.
20 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Minikkiraz (798 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,037 göst.
14 Aralık 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,318 soru

11,353,958 cevap

34,827 kullanıcı

...