0 oy
251 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Arkadaşlar benim gebeliğin yeni mide bulantısı tiksinme falan yok şükür ama şöyle bir durum var ne yemek yapmak istiyorum ne de yaptığım yemeği yiyebiliyorum başkası yapınca rahatça yiyorum veya dışarıdan alınca ama kendim yapınca çok az yiyebiliyorum bu durumu hiç yaşadınız mı nasıl çözüm bulabilirim? 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Her gebeligimde yaşadım beş 6 aydan önce geçiyor gibi oluyor daha doğrusu mecbur kalıyorsun yapıp yemeye ne yazıkki 
tarafından
Gerçekten mi :(
tarafından
Yumurta kırıp yiyemem öyle motu oluyorum ya eşim yapar ya dışarıdan getirtiriz biraz annem yardımcı olur ama oda bir yere kadar işte sonra mecbur yapıp yiyosun canım
tarafından
Bizim burda ailelerimiz de yok çok üzülüyorum eşim için :(
-Reklam-
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Bende ilk4-5 aya kadar öyle yaşardım kendi yaptığımı yiyemezdim dışardan gelen daha tatlı olurdu
tarafından
Evet benim de öyle zar zor yapıyorum yemeği ama yemek için oturunca o kadar az yiyorum ki sadece çorba bile yetiyor :(
0 oy
(534 puan) tarafından
Ayni beni anlatmışsın canim bende öyle ne yapmak ne de yemek istiyorum ama eşim bi şey aldimi onu çok güzel yiyorum veya başkalarının evinde yiyorum insanlarda yanlış anlayacak diye korkuyorum sanki yemek yapmaya useniyor da hamileliği bahane ediyorum sanatlar diye bi şey diyemiyorum :)
tarafından
Bende normalde nazlı biriyim gerçekten karşı komşumun yeni bebeği var kız kaç defa gel aslı beraber yiyelim ben yapayım dedi sağ olsun sırf hamileliğimi kullanıyorum demesin kimse diye zorla yiyorum kendi evimde çok üzülüyorum bundan :(
(534 puan) tarafından
Bende canim ya bugün patates yemeği sebzeli bulgur pilavı yaptım zaten soğan salça ikilisinden çok tiksindim bu hamileligimde ama sogansiz salcasizda yemek olmuyor bi de yoğurt koydum yanına inan sadece yoğurt yedim ne zaman geçecek bu durum merak ediyorum
tarafından
Ah canım benim Allah yardımcın olsun seninde inşallah
(534 puan) tarafından
Amin canım bu durumu yaşayan herkese insallah
0 oy
tarafından
Yaşamadım ama yaşayan çok duydum dışardan bı tabak yemek gelse yiyorum evde piseni yiyemiyorum diyen çok arkadaşım oldu valla zor bir durum ama ilk üç aydan sonra geçiyor galiba 
tarafından
İnşallah geçer inşallah :(
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Onu yaşamadım ama binden aldığım bulguru yiyebiliyordum şoktan alınca yiyemiyordum şokun bulguru dan tiksinmiştim var mı böyle bişey ya:) 
tarafından
Çok garip birşey resmen miden marka ayırmış :) :)
(12,494 puan) tarafından
:) valla ya
0 oy
(806 puan) tarafından
Aynı durumu ilk beş ay yaşadım malesef... Dördüncü ayıma kadar da sürekli bulantı ve kusma yaşadım içim çıktı artık çok zor geçirdim ilk beş ayi diyebilirim canım 
tarafından
İnşallah daha erken biter..
(806 puan) tarafından
İnşallah canım yoksa cidden de çok zor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 137 göst.
8 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde ...... (657 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 314 göst.
22 Şubat 2023 Aile kategorisinde Zahide_1995 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy