0 oy
533 göst.
Diğer kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kizlar mesela ben tek çocuktum ve bı zararını görmedim yani ama herkes 2.covugu yap felan diyor.Siz neden yapmak istediniz veya 2.cocuk ne gibi yararı oldu kardeşler arasında yani nasıl desem çocuğum tek çocuk olarak buyuse ne gibi sorun olur kardesle buyuse ne gibi yararn olur 

36 Cevaplar

+5 oy
(3,729 puan) tarafından
Rahat battı 
tarafından
En iyi cevap olabilir :d
(747 puan) tarafından
Ayy cok güldüm buna :-)
-Reklam-
+3 oy
(1,100 puan) tarafından
Yalnız kalmasın bir kardeşi olsun paylaşmayı öğrensin istedim

Kardeş candır dosttur sırdaştır 
tarafından
Degilmi kardeslik cok güzel bisey tabi kardesligi bilene :* ❤❤❤
(1,100 puan) tarafından
Kesinlikle canım :* ❤❤
tarafından
Bak can kardeşim aysemmm var çok önemli olmazmi kardeşlik ❤️❤️❤️
(1,100 puan) tarafından
Canım sevgimmm ❤❤❤
+1 oy
(12,494 puan) tarafından
İlk başta oğlumun canı çok sılıyordu sürekli evde İstanbul gibi Bi yerde yaşıyoruz kardeşi olsun beraber vakit geçirirler dedik zaten illaki yapacaktık 2.yi sonra dedim Allah bilir tabi yarın bi gün bize bişi olursa tutunacak Bi dalı olur birbirine destek olurlar biz 8 kardeşiz insanın kardeşinin kardeşlerinin olması çok güzel bişi derdini sıkıntını anlayabileceğin seni teselli edecek ablaların kardeşlerin olması güzel bişi bence 
+1 oy
(6,859 puan) tarafından
Bı tane abim var iyiki var. Başımız sikissa bı derdimiz olsa ilk birbirimizi ararız sırdaş oluruz iş ceviririz :) ben çalıştım abimi okuttum askere gönderdim felan. Şimdi bişi istesem alır  ne bilim tek olmak istemezdim yaa.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Benim ikincisi daha doğmadı bende merak ediyorum neler olacağını. :)
0 oy
tarafından
Kardesle büyürse arkadas olur yeri gelir sırdaş olur yeri gelir sırtını yaslayacagin güç olur bı sıkıntısı oldugunda guvenip derdini anlatır malum dünya kötü insan kimseye guvenemiyo
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Bende tek çocuğum oğlum var ve başka çocuk düşünmüyoruz canim tabi yine nasip bu işler Allah'ım bilirde  :)
0 oy
(1,472 puan) tarafından
4 tane ablam var iyi ki olmuşlar sırdaşım yoldaşım arkadaşım yeri geliyor annem yerine bile geçiyorlar başım sıkıştı mı onlar koşuyor kardeş kadar güzel bişe yoktur bence en yakın dost onlar oluyor 
(175 puan) tarafından
Bizde aynı ya okuyunca duygulandım 4 ablam var rabbim yokluklarini göstermesin herşeyimi koşarlar aslında hepimiz her birimizin her işine koşarız. Ama ne yazık ki ben evladıma kardeş yapma cesareti göremiyorum kendimde :\
(1,472 puan) tarafından
Bu zamanda cesaret işi zaten 1 tane çocuk bile ama düşünmek zorundayız ilerisi için çok güzel bişe
0 oy
tarafından

Biz 3 kız kardeşiz yeri geldi birbirimize çok destek olduk oyüzden bende oğlum tek kalmasın dedim bi kardeş daha yaptık 4 yıl sonra ama 2 inci bebe doğar doğmaz 3 üncü istem dışı oldu tamamen ertesi gün hapı mağduruyum 3 tane oğlum var ablası ellerinden öper 

(1,946 puan) tarafından
Maşallah maşallah Allah ayaklarına taş degdirmesin:)
tarafından
Amin canım inşallah canları saolsun çok zor ciddi anlamda peşpeşe olunca
0 oy
(44,724 puan) tarafından
İlki 4 yaşına gelince istedim tek buyumesin paylaşmayı bilsin ona kardeş yoldas herşey olsun istedim iyikide kardeşi olmuş ondan önce hep çok sıkiliyodu şimdi hiç öle degil bı tane tek olmamalı bence☺️
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Ona arkadas sirdas can olsun diye yaptik acikcasi bide evlense falan bi teyze bi dayisi bi amcasi olmasinmi cocuklarinin .kalabalik iyidir yaaa 
0 oy
(227 puan) tarafından
Kızım 1 yaşında bizde düşünüyoruz eşimle kardeşi olsun istiyoruz. Biz mesela 4 kardeşiz eşim 5 kardeş kesinlikle kardeş çok değerli insan güvenecek sığınacak birilerini arar hep hayatında anne baba bilemeyiz ne karar ömrümüz olur en azından birbirlerune tutunurlar. 4 çocuğum olsun istiyorum diğerleri de sonra ihşallah :) 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
İkinciyi ben istemedim kendi geldi ama iyi ki de gelmiş kızıma arkadaş geldi bazen aglasiyorlar bazen küçük anlamasa da oyun oynuyorlar :) kıyafetlerini bile paylaşıyorlar tam Bi kız kardeşler iyi ki de olmus
0 oy
(103 puan) tarafından
Belli bir zaman sonra en yakın arkadaşın kardeşlerin oluyor denize gidiyorsun piknik kamp eğlence herşeyi yıllarını paylaştığın canlarınla yapıyorsun. Hemen hemen sevincinde derdinde ortak oluyor o yüzden yaşadığın hayatı en iyi o anlayabiliyor birşeyler saklamak ya da utanmak zorunda kalmiyorsun sırtını dayiyorsun güç ve destek alıyorsun daha ne olsun kimseye yapar mısın diyemedigin şeyi kardeşlerine yapacaksın laynn diyebiliyosun daha anlatılacak eklenecek çok şey vardır yani kavga edip strestte atıyorsun sonra bişey olmamış gbi yapabiliyorsun bu yuzsuzluk sayılmıyor böyle yani
0 oy
(71 puan) tarafından
Ben istemedim yanlışlıkla oldu :)
0 oy
(14,034 puan) tarafından
Bu dünya dan eşim ve ben aynı anda göçüp gidersek yalnız kalmasını istemiyorum bayram da falan çocuklarının gidip göreceği bir büyüğü olsun istiyorum o yüzden 2.çocuğu istiyorum hatta imkan el verirse belki de 3 bilemiyorum eşimi ikna etmem lazım :D 
0 oy
tarafından
İleriki yasaminda kardeşe ihtiyacı olacak çünkü 
0 oy
(200 puan) tarafından
Ben ikinciyi istedim yanlız kalmasın bir kardeşi olsun paylaşmayı bilsin beraber oynasınlar hiç kimse kardeşin yerini dolduramaz bi kızım bir oğlum var biz 4kiz kardeşiz hiç arkadaşa ihtiyacımız olmadı arkadaşla kavga eder konuşmadık ama kardeşler kavgada etse kin tutmazlar canım sklsa ablamı ararım kardeşimi ararım konsurum kimseye ihtiyacım yok yani kardeş candır ben dört tane olsun isterdim iki kız iki erkek hep çevremden nekadar tek çocuk gorduysem bir kardeşim olsun isterdim derlerdi 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Benim yok ama ablamın 2 çocuğu var. Mesela büyüğü 4.5 yaşında, 1.5 sene önce kardeşi oldu. Kardeşi olmadan önce paylaşmazdi hiçbir şey, herkese zarar verirdi. Ama kardeşi olunca paylaşıyor her şeyini onunla, ve artık kimseye zarar vermiyor. Kendisi bişey yerken kardeşine de yediriyor. Kardeşi bacağına yatıyor abisi de okşuyor başını. Sürekli öpüyor başından. Yani iyi bir şey bence
0 oy
(119,436 puan) tarafından
Biz istemiyoz       
(1,046 puan) tarafından
Neden senn kide küçük galiba ondadr büyüdüklerinde bir daha dusunuyo insan
(119,436 puan) tarafından
Yok canim bize 1 tane yetti

İlgili sorular

0 oy
70 cevap 631 göst.
29 Aralık 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 553 göst.
3 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 360 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Rabia demir (80 puan) tarafından soruldu

380,706 soru

11,398,605 cevap

34,923 kullanıcı

...