0 oy
593 göst.
Diğer kategorisinde (2,765 puan) tarafından
Kizima ismini ben koydum simdi tekrar hamileyim kaynana diyorki bebegin adini hasan huseyin koycaksiniz hasan en buyuk oglu huseyinde kardesinin adi koymazsaniz hakkim helal degil diyor kizimin ismi ailemizde yok bide ben anlami guzel olan bi isim aradim taradim zeyneb bulmusdum esimede danisdim hem peygamber efendimizin kizinin adi hemde torunun adi koyduk simdide o koycakmis 12 tane vocugu var 9 tane torunu var kimsenin ismine karismafi geldi benim cocugun ismine karisiyor bugun soylenip durdu iki gun once ben tasincam diye ev toplarken beni engellemisdi tasinma isi iptal olunca torun sevmeye gelmis yanima yüzsüz

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
O kdr çocuk doğurmuş gözü doymamş mi hoopss deseydin kimsenin adını bırakmak zorunda değilsin doğuran büyüten sensin kimin ne hakkı var da haram helal ediyor anan mi senin seni emzirmß hak hukuktan bahsediyor he he de tartışma yaratmamk için günü gelince gidin kimliğini çıkarin konuşsun arkadan
(2,765 puan) tarafından
Birinin birinin ustunde hakki varsa benim onun ustunde vardir daha gelmis bana haktan hukukdan bahsediyor benim isim dustumu ortadan kaybolur gider bu gelin hamile gidip bi yardim edim demez dogumda bebebgime sahiplenir
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Dinleme valla ne kadar haklı varmış da helal olmayacakmış engel olmaktan başka birşey yapmıyorlar. 
(13,202 puan) tarafından
Engel atacak kadar bilgiliyse o pisliğine yapıyordur.
(2,765 puan) tarafından
Yaninda seytan besliyor canim sizler ona gorumce diyonuz ama ben seytan diyorum bi farki yok cunki o yapiyor beni engellemeleri falan kaynana diyor o yapiyor
(13,202 puan) tarafından
Hey Allahım ne anlarlar mıcırık çıkarmaktan anlamıyorum. Hepsi öyle. Bizimkiler de öyle
(2,765 puan) tarafından
Benimkiler daha biri 11 yasinda biride 16 yasinda daha simdeden girmedikleri delik cikarmadiklari b.ok kalmadi
(13,202 puan) tarafından
Onlar ergen ama görümce gibi yetişiyorsa bilemem benimkiler benden büyük kendileri biliyor sanarlar sadece.
0 oy
(401 puan) tarafından
Valla cnm benimde ilk cocgum erkek ben Asaf istiyordum esime dedi ismi fatih cinar olcak eşimde tm dedi yani kisme beni bisy saymıyor 
(2,765 puan) tarafından
Bana bisey dmeye hakki yok canim 17 yasindaydi esim evlendigimizde ne hakki var ustumuzde hic bir hakki yok hem obur dunyada anneye babaya hesap sorulcak niye bu ismi koydun diye kaynanaya kayinbabaya degil
(401 puan) tarafından
Benimde esim evlendiğimde 18 ysadaydi simdi askerde benim kaynanam boyle iste
0 oy
(2,624 puan) tarafından
Benim oglumunda adi huseyn seçtigi isimler guzel aslinda hasan  huseyn zeynep kardeşler zaten 

Ama yinede çocugun ismi anne ve baba koymasi daha iyidir dinimizcede kaynanan gereksiz triplere giriyo
(2,765 puan) tarafından
Oyle ben koymak istemiyorum normalde koyardim oda peygamber efendimizin torunun adi ama sirf kaynana istiyor diye koymakdan vazgectim bide bana hakkini helal etmicekmis sanki ona gidince o bana hizmet ediyor
(225 puan) tarafından
Haksız yere hakkını helal etmicek oyuzden çok kafana takma sen olması gereken güzel anlamlı bir isim koy millet altın taksın diye herkesin keyfine göre isim koyulmaz
(2,765 puan) tarafından
Sira esimde malesef benim sozum vardi esime ikinviyi sen koy diye kizda olsa erkekde olsa diye demisdim ama iste kesinlikle istemiyorum kaynanain buldugu isimleri ve ne yaocam bilmiyorum
(225 puan) tarafından
O zmn eşine diyeceksin sen ne dusunuyorsun ismini diye annenin isimlerinden mi koymayı düşünüyorsun diye sor
(2,765 puan) tarafından
O cinsiyet belli degil daha dogmamis cocuga ben nasil don bicim diyor esim acele davranan insanlardan nefret eder bende aksine aceleci bi insanim simdiden iki tane kiyafet aldim sut pompasi aldim diye demedigini birakmiyor dogurdunmu kiyafetler kirlenmistir makineye at diyor o yuzden soramiyorum sorsam kavga etcek benle
0 oy
tarafından
Valla ben ölen birinin yada aile büyüklerinden birinin isminin konulmasına çok aşırı şiddetle karşıyım . Onlar bizim kalbimizde anısını yaşatacağız diye kucuck bebelere büyük büyük isimler konuluyor . Benim babaannemin adını koymuşlar kimlikte babaannemin adı ama ilk doğduğum andan itibaren göbek adımla seslenmiş herkes . Bende nefret ediyorum kimlikteki ismimden çok eski ve babaannem çok torun ayıran biriydi kendisininde hiç sevmem . Babama her fırsatta isyan ediyorum nedenn koydun diye . Bence hiç koyma çocuk pişman olur ileride 
(2,765 puan) tarafından
Zaten agir bi ismi koyup cocuga ben niye yuk yapim ilerde o ismi layikiyla tasiyabilen birimi olucak ki daha cocugun cinsiyeti bile belli degil
0 oy
(228 puan) tarafından
Herkes biseyler dedi ben kendim koydum ismini eşime dedim nufusa giderken aradı yazdiriyorum diye tamam dedi kimliği getirdik kimse bisey diyemedi kafana takma sonuçta eşin gidip vericek ismini 
(2,765 puan) tarafından
Iste esim hak hukuka giripte o ismi sirf altin icin koyarsa ben hakkimi helal etmem ki oglu altin taksin diye o ismi koymamizi istiyor ve oglunun bundan haberi yok
(228 puan) tarafından
Ayy bi altın takicak diye hiç takmasın daha iyi sen tasiyosun karnında 9 ay sen buyutucen hiç kafana takma son anda yazdirirsin istediğini
(2,765 puan) tarafından
Biz esimle su sekilde anlasmisdik ilk gebeligimde oglan olursa ben kiz olursa esim koycak diye doktor 7 aya kadar erkek erkek dedi esim kendince iki isim bulmusdu ama 7 ayda doktor bacak arasindaki kordonmus kiziniz olucak diyince ismi ben koydum  bu bebegin daha cinsiyeti belli degil daha yolu yarilamamisim benle esimin arasindaki konulara dahil olup sorun yapiyorlar huzurumu bozuyorlar ya
(228 puan) tarafından
Benimkide öyle canım altlı üstlüyüz okadar iyi davranıyorum geçen morelim bozuldu tartıştık 2 gündür küsler bana iyilik yaranmiyor senin durumda degisikmis ama içine sinen bi isim bulun yoksa pişmanlık olur geride değişmiyor
(2,765 puan) tarafından
Oyle koymamak icin herseyi yapicam artik insAllah esim seytana uymaz
0 oy
(349 puan) tarafından
Cinsiyet belli oldumu
(2,765 puan) tarafından
Yok canim haftaya bugun gidicem doktora daha gitmedim
0 oy
tarafından
Eşin ne diyo canım bu duruma gönlü yoksa esinde dert etme..söylenir söylenir durur. Kayinbabamda ilk oglumada isim buluyodu..benim.ismim.olucak dedi..ismide Caner..eşim koymadı..hayır dedi.
(2,765 puan) tarafından
Esim hic sevmez oyle seyleri kizimda bile doguma bir ay kala soyle bana dedi oncesinde deme dedi dogmamis cocuga don biciyonuz diyor kiziyor oyle seylere anasinada daha cinsiyet belli degil daha dogmadi dedi ama koyarmi koymazmi bilmiyorum
tarafından
Ağzını ufaktan ara canım ..bak şu isim güzel falan diye..hiç sevmiyorum.birilerinin isimleri koymalarını..ne gerek var yani..
0 oy
tarafından
Benim kaynanam kayınpederim ölü bebeğime bile kendileri isim koydu bana sormadılar bile pis patavatsızlar kendileri.bebek doğurup isim koysunlar o zmn 
0 oy
tarafından
Banada dıyolardı bende dedimki o kdr cocugunuz olmus koysaydınız madem öyle dedim
0 oy
(389 puan) tarafından
Valla benimki ilk torundur dogum etmek uzereyim ama ben oğlumun ismini koydum birakmadim babasi bile koysun sonucta ben 9 ay boyunca taşıyorum cefasiyla sefasiyla onlar degil yurusunler gitsinler asla izin verme hadsiz kadin
0 oy
(570 puan) tarafından
Ben ona çözüm buldum dedim rüyamda bu ismi gördüm ki gördüm de allah var  hocaya sordum gördüysen o zaman o ismi koyucaksın dedi sesini çıkarmadı 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 731 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde Tuba.ka (11 puan) tarafından soruldu
+2 oy
5 cevap 143 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Metropol yorgunu (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 522 göst.
24 Şubat 2022 Aile kategorisinde Bernnn (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 321 göst.