0 oy
518 göst.
Aile kategorisinde (204 puan) tarafından
Kızlar size bi konuda danisacagim benim bebegim 4bucuk aylik bilenler biliyor seftalim diye severim dün aksam kaynanam garıya dedimki cocuga bak 2 dk bende camasirlari makinaya atayim yani gorumcemle kaynanam cocugum salondaydi eşimde odamizdaydi neyse makinaya camasir attim iceri gelirken gorumcemin anne napiyon sen sesini duymamla iceriye birden hizla girmem bir oldu bi baktimki elinde havuc yiyor cocugun agzina vermis biraz sert bi sekilde ama cok az hemen cocugumu kucagima aldim agzindan cikarttim kaynanama bagirdim sen napiyon ya dedim verilirmi bu cocuga o daha 6 aylik bile degil bogazina kacsa ne yapcam ben dedim yuregim agzima gelmisti o da eşim icerden duymasin diye bisi yok olmaz disi kasiniyo ya deydirdim oyle dedi ne deydirmesi agzindan bildigin havuc cikarttim biz onu haslayip pure haline getirip veriliyor boylemi verilir dedim eşim odadan geldi noluyo dedi kaynanam hemen bisi yok olmadi dedi bende dedim havuc vermis o da diyo anne sen napiyon o cocugun bogazina kacsa nolcak bisi olursa sende yok olurdun falan dedi kizdi ama yuregim agzima geldi bide guluyodu kaynanam eşim dedi cocugu yalniz birakma onla bidaha tobee yalniz birakirsam 

28 Cevaplar

+1 oy
(800 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Yorumu sabitle de şu akıllı abartmışsın diyen tayfa  okusun !!

Bizim burda sert navuç gibi çağla yüzünden kaç çocuk öldü biliyor musunuz. Boğazına kaçtığı için.
Hemde 4 5 yaşındaki  çocuklar. 
Bu kadar basit bişy mi allah korusun ya boğazına dursa.  O havuç. Saniyelik bişy. Ya allah korusun nefes alamasa 
. Kim verir bunun vebalini. 
Yapmayın allah aşkına ya.
Ben verdim bişy olmaz demeyin. Ya olursa bunu da düşünün. 
(204 puan) tarafından
Hay agzin bal yesin be
-Reklam-
+10 oy
tarafından
Gereksiz abartı 
tarafından
Ağzına parça şeklinde verdi ise yanlış. Sert bir yiyecek cignemeyi bilmiyor dişi yok Allah korusun.
(800 puan) tarafından
Pardonnn gereksiz abartı mı.
Bizim burda kaç cocuk öldü boğazına sert çağla parçası kaçtığı için.
Hemde 4 5 yaşında!!!!!
Manyak misiniz siz ya abartıymış lafa bak
tarafından
Hakaret etmeseniz daha güzel olur
tarafından
Gonulmusun nesin hakaret etmeden konuş
tarafından
Bern sana gelince tatlım ifade etmeyen sensin ne yazdiysan ona göre cevap verdim tatlitabikide küçük parcaysa kizmakta haklısın
+2 oy
(568 puan) tarafından
Kocan anasıyla büyümemiş herhalde :D kız abartmayin bu kadar ya. Yazik insan kalbi kırmak bu kadar mı kolay yani. 
(204 puan) tarafından
Bacım anlamiyonuz evet kocami babaannesi buyutmus rendelenmis havuc seklinde vermis pure degil agzindan parmagimla cikarttim
(568 puan) tarafından
Her yoruma farkli cevap veriyosun bana rendelenmis usteki yoruma agzıyla kopartmıs karar ver bence canım :D
(204 puan) tarafından
Ya kuzum rendelenmis sekli nasil oluyo oyle agzinda cignemis demekki yani oyle olmus anladinmi ben o seyle zaten yuregim agzima geldi sizin dusundugunuz gibi buyuk parcayi disini kasisin diye oyle vermemis yani
(25 puan) tarafından
Söz konusu evlatsa gerekirse kırmalı evladından önemli değil Allah korusun bişey olsaydı çocuğa  .
+1 oy
(48,534 puan) tarafından
Kızım yaşındayken kacti bogazina kusturdu kendinide kurtuldu minicik bebege verilir mi havuc sert kalır bogazinda sakin birakma yalniz
tarafından
Ahh ikballlimm ya kiyamammm❤️
(48,534 puan) tarafından
Ah serifem normalde dogdu dogali yedek kiyafet almadan cikmam. Dedik bir yuruyus yapalim almadim uxaklasmicaz diye elinede havuc vermistim cok sukur bogazina bisey kaçınca oksurup çıkarmayı ogrenmisti bir kustu sokaklarda çıkarayım derken aklimiz çıktı hemen esim annemlere goturdu bende eve gidip kiyafet almistim
(48,534 puan) tarafından
Bide gecen sene ayva kaldi çok kötü oldu abimde korkup sadaka vermisti
tarafından
Allah korumus ya cidden .Cok fena bir durum Bizim bile bogazimizda kalinca nasil kotu oluyoruz
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende verdim denedim yemedi hoş. Damagına surtmüştüm. 
(204 puan) tarafından
Ama bu sert olarak verdi ve kucuktu bogazina kaccak sekildeydi parmagimla cikarttim
(9,247 puan) tarafından
Kucuk olması yanlıs ama ver surtsun bişey olmaz
0 oy
(12,939 puan) tarafından
Kız kadın dusunememis belli ki. Kocanı da büyüten kaynanan unutmayın 
(204 puan) tarafından
Neyini dusunememis kuzum o bebek sonucta bogazina kaccak sekilde agzindan cikarttip vermis yani olurmu hic kocamida babannesi buyutmus
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Bende eline uzunca kesip vermistim dişini kasisin diye 
(204 puan) tarafından
Hayir kuzum kucuk parcayi eline degil agzinin icindeydi yani bogazina kaccak sekildeydi parmagimla agzindan cikardim
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Kucuk parca degilde disini kasisin diye buyuk veriyordum onu yiyince buyumusmu bari bebegin sorsaydin 
(204 puan) tarafından
Guluyodu bide bogazina kaccak sekildeydi
(7,232 puan) tarafından
S.lak karı sorsan en iyi onlar bilir kaç cocuk buyutmusler aaa
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Valla cinnet gecirmelik bu nineler dedeler benim iki tarafta oyle hep cocugun agzına bişey tıkma derdindeler 
(204 puan) tarafından
Anlamiyoki bide guluyo bisi yok bisi yok diyo
0 oy
(2,593 puan) tarafından
büyük bir parça halinde bende veriyordum dişlerini kaşısın diye dişi olmadığı için kopartamıyordu zaten ağzında küçük parça mı vardı
(204 puan) tarafından
Evet agzinda kucuk parca vardi parmagimla cikardim yani bogazina kaccak sekildeydi ve hani rendelenmis havuc nasil olur oyleydi agzindaki
(2,593 puan) tarafından
kayınvalidenin yaptığı da saçmalık yani o kadar küçük çocuğa hadi birşey vermesini geçtim öyle sert bir yiyecek verilmemeli
0 oy
tarafından
Ben bu insanları anlamıyorum kaynanam dediğin kadın şuan yanında yattığın adamı büyütmüş bı kadın neyinden korkuyorsun anlamıyorum ki sonuçta oda onun canından bı can ben kendim 4 aylıktan sonra meyve püresi verdim havuc olsun beyaz lahanamin sert yeri olsun hepsini verdim sebep ne biliyo musun dişleri çok kaşınıyor canı yanıyor çocuğun rahatlaması için bu kadar fevri davranmayın lütfen 
(204 puan) tarafından
Evet sebeb bu biliyorum fakat bu pure degildi hani sert rendelenmis havuc varya oyle vermis anladinmi o bogazina kacabilirdi
(912 puan) tarafından
Szin yaptığınız da doğru bir şey değil ki, bebeğin barsak gelişimi 6. Ayda tamamlanıyor siz yaptınız diye 4. Ayda vermek doğru bir şey olmuyor yani.  Bayan tepkisinde çok haklı iyi de yapmış bir daha cesaret edemez en azından
tarafından
Pardon ben normal havuç sandım rendelenmiş değil rendelenmiş bende vermedim ben normal eline verdim havucu
(204 puan) tarafından
Sizin dediginiz gibi iste normal sert buyuk havucu verse dis kasimasi icin ama oyle degildi agzindan kucuk rendelenmis gibi parca cikarttim parmagimla
tarafından
Bacı tekrardan kusura bakman konu öyle ise sen çok haklisn ben galiba biraz test okumuşum
0 oy
tarafından
dışını kasimasi icin  veriyordum ben  ama kopartacak bi durumu yoktu havuç da genze duran bisi valla aman dikkat et  esin de o şekilde çıkıştıysa  bi daha cesaret edemez 
(204 puan) tarafından
Iste burda herkes buyutulcek bisi degil diyo sert zaten evet disini kasimasi icin verebilir buyuk bi parca elinde tutup kasiyabilir cocugum ama rendelenmis havyc dusun oyle parca vermis kucuk agzinda ondan yuregim agzima geldi
tarafından
bence endişelenmekte haklisin
0 oy
tarafından
Allahım bunların çok bilmişliği varya. İyi en azindan eşin aklı basında biri ki ses çikarabilmiş annesine. 
tarafından
Ay haticem cidden millet nolcak demis jzjssj nasil nolcak :D annesi yapmiyorsa sen hic yapamazsin boyle bir seyi.
tarafından
Yavrum valla geçen delirdi diş geliyo heralde dedim ince tülbentle havuv ısırttım ama yanında ben tutuyor olmama rağmen havucu on defa kontrol ettim. Benden baska kimse bunu yapamazken hele oyle yapıcak asla asla yani. İnsanlara bazı seyler basit geliyor sanirim. Çoğunluğu ultrason resmi atip cinsiyet ne diye burdan cinsiyet bekleyen zihniyetler yadırgamam yani :D
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Çok abartmışsın gören zehir vermiş zanneder adı kaynanaya bi kere illa bisey bulacaksınız 
(204 puan) tarafından
Evet kaynana oyle kafama gore canım sıkıldı kulp takasim geldi ya bende sizi anlamiyorum bana gore zehir verdi
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Küçük parça vermesi evet çok yanlış ama senin tavrında çok yanlış burada okuyup gazlanıp büyüklere böyle davranmayın bağırmak falan yanlış güzelce anlat bak görümcende karşı çıkmış yarın öbür gün annelerini affederler sen kötü olursun anne böyle küçük boğazına kaçar büyük eline versen dişini daha rahat kaşır desen daha güzel olurdu sonra git kocana anlat böyle böyle oldu diye ki kocan tepkisini versin sen böyle yaparsan ooooo
(204 puan) tarafından
Ama kuzum eger gorumcem ole demeseydi o soylemezdi biliyorum
(3,148 puan) tarafından
Sende bunları yavaş yavaş işle ki kocana sen suçlu olma varsın o karşı çıksın sen böyle yapma sonra kocanla aran bozulur bak dinle beni sürekli takipte ol
0 oy
tarafından
Bir daha sakın çocuğu tel bırakma kaynanala Allah korusun soluk borusuna kaçsa hala öyle gülebilecekmiymiş
(204 puan) tarafından
Iste gulmesi zaten bni deli ediyo bide bisey olmaz diyo
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Benim eben geldiginde bana dedi ilk havuçla başla .. yemek vermeiden bende 4 bucuk ayliklen vermdE başlamaştim
(204 puan) tarafından
Bacim pure degil ama bu
0 oy
(846 puan) tarafından
Bunlarin çok bilmiş halleri insanı deli ediyor ya benim başımda da var bitane işte Allah'ım nasıl dayancam bakalım.

Salı günü doğumum olcak etraftan duyduğu şeyleri anlatiyo bana doğunca bak şunu yapcakmisiz bunu icircez çocuğa diye. 

Sarılık olmasın diye doğar doğmaz şekerli su vercekmis. Gaz olmasın diye hem ben soda iccekmisim hem çocuğa vercekmis. Yakcaksin artık çocuğun ağzını dedim asitli şey verilmez hayır dedim gülüyo. 

Cahil cahil konuşuyorlar insanı deli ediyolar ya
(204 puan) tarafından
Sakın verdirme kiz ne sodasi tobe tobe sekerli suda verme aman neler duycam daha
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Tehlikeli ya havuc kacardi valla sert bide 
(204 puan) tarafından
Evet cok korktum valla
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Tattirmis ne var bunda çocuk ısırıp ısırıp yememis yaaa gerçekten çok abartıyorsunuz bazı şeyleri 
(204 puan) tarafından
Evet size gore normall dimi rendelenmis gibi kcuk parca cikarttim 4 bucuk ayliga verilirmi sizce neyi abartmisim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 592 göst.
0 oy
2 cevap 75 göst.
1 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Aydan YILDIZ (552 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 85 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 246 göst.
15 Mart 2022 Aile kategorisinde kaya (316 puan) tarafından soruldu

378,445 soru

11,327,907 cevap

34,783 kullanıcı

...