0 oy
879 göst.
Diğer kategorisinde (510 puan) tarafından
Kızlar merhaba birşey danışmak istiyorum size benim evim de iki kanepe bide yatak odam var 4 yıldır evliyim tainciyiz daha önce başka yerdeydim ailelerimizin olduğu ile geldik gelenim gidenim oluyor eşimden yemek masası konsol ve koltuk takımı istedim yemek takımın kahvaltı çatal bıçak takımı hepsi kolide bekliyor iş arkadaşları gile gidiyoruz imreniyorum benimde olsun diye tamam dedi beni mobilyacı mobilyacı gezdirdi karar verdim hepsine  ama marka değil öyle uygun yerden istedim istikbal bellona 25 milyar fiyat çıkardı bende olsunda marka olmasın dedim işte salonu temizleyeyim eşyalar gelene kadar falan hevesli hevesli konuşuyordum eşim dedi ki gezdik geldik iste hevesini almadın mı gerek yok almaya önce şaka yapıyor sandım ama meğerse gerçekmiş beni a. P. T. A. L yerine koydun dedim  aileme rezil oldum çok üzüldüm trip yaptım gerekmedikçe de konuşmuyorum 4 gün oldu oda üste çıkmaya çalıştı yatak odasında yatmıyor akşam gelmiş ben seni özledim ama suçlu sensin falan demeye başladı bende yüz vermedim konuşmadım döndüm uyudum sizce nasıl davranmalıyım seçtiğim mobilyalar da toplam 9 bin TL tuttu maddiyatla ilgili çok şükür sıkıntımız yok bir borcumuz yok ailesine ev almıştı önce onu ödüyordu diye zorlamadım ama şimdi alacak imkanımız da var uzun oldu ama kusura bakmayın çok üzülüyorum ne yapayım ben nasıl davranaayım bunu daha önce de yaptı bana kıyafet yada gezmeye gitmek istediğim de önce tamam der sonra yapmaz bıktım artık 

20 Cevaplar

0 oy
(677 puan) tarafından
Ozamna tavır yapmaya devam.maddi olarak sıkıntısı yoksa alması lazım. Eşinin arkadaslari geldiğinde kendi çekinmiyor mu peki? 
(510 puan) tarafından
Kimse bana eşya için gelmesin diyor kapatıyor konuyu gelenlerde soruyor niye almıyorsun borcunuz yok üzülüyorum bu sefer
(677 puan) tarafından
Ailesi falan demezler mi oğlum evine eşya al diye? Tamam esya icin eve gelinmesin ama masa falanda şart.erkekler çok umursamıyor ama bayanlar için önemli mobilya.hem çokta tutmamış alacağın şeyler.ailesinden güvendiğin birisi varsa ona desen o esine dese almaz mı
(510 puan) tarafından
Aile diye birşey yok canım eşimin ailesinde evlendikten sonra öğrendim bunu kaynanam umursamaz bile hatta kendini benle bir tutar eşimdeb sürekli birşey ister eğer eşim yapmazsa elin kızı isterse yaparsın ananın gözünde koyarsın der eşim de ikiletmez hemen yapar isteğini
-Reklam-
0 oy
(4,549 puan) tarafından
Maddi durumunuz varsa haklısın 
(510 puan) tarafından
Çok şükür memur kendisi düzenli gelen bir maaşımız var aydan aya alabilir ailesine ev aldı ben kira da oturuyorum öyle sorun yapan biri de değilim ama salon takımını çok istiyorum
(4,549 puan) tarafından
Bunu tekrar onunla konuşmalısın
(510 puan) tarafından
4 gündür soğukta olsa konuşmaya çalışıyorum kavga falanda etmedim öyle
0 oy
(774 puan) tarafından
Harbiden dalga geçmiş git al hepsini ödesin mecbur eşek öyle şaka mı olur 
(510 puan) tarafından
Evet hevesli hevesli gezdirdi fiyat aldı renge karar ver dedi bende e. Ş. Ş. E. K gibi inandım gezdim
(774 puan) tarafından
Bende inanırdım nerden bileceksin böyle bişey yapacağını sen çalışmıyor musun senet falan yapan yer yokmu öyle al kendin öde
(510 puan) tarafından
Yok canım çalışmıyorum evlenirken işten ayrıldım kaynanamlara ev almıştı ben onu öderim sen eve bakarsın dedi bende kabul etmedim işten çıktım çünkü kaynanam kötülüklerine nişanlı iken başladı baktım yaranamayacağım kendimi yıpratmaya değmez dedim çıktım
(774 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım inşallah ikna edersin
(510 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(579 puan) tarafından
Ahh canım eşlerimiz aynı valla şükür bı skntimiz yok maddiyattan yana daha geçen seneye kadar 10 senelik eşyalarımı kullanıyordum çok şükür bu sene değiştirdim ama kavga ettim yani eski eşyalarım dökülüyordu artık kavga ettim beni suçlamadi ama haklıydım kendide görüyordu 2 hafta kadar konuşmadım bişey desemde kızıma söylerdim babasına söylerdi sonra gittim aldım hepsini şükür darısı senin başına olsun inşallah 
(510 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım ben daha 4 senelik evliyim canım ilk alırken de ben alamam durumum yok dediği için marka almadık zaten bi taşındık hepsi dökülüyor ama ben yine dedim marka olmasın ama benim de olsun
(579 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım gercekten inşallah sende en kısa zamanda alırsın
(510 puan) tarafından
Amin saol canım
0 oy
(912 puan) tarafından
O böyle yaptiysa ben senin yerinde olsam istikbalden vs. aldiririm alana kadar da burnunda getirirdim. Terbyesizlik yapmiss
(510 puan) tarafından
Evet çok üzüldüm ağladım miğrenim tuttu halimi gördü bir kere sormadı 4 gündür
(912 puan) tarafından
Allah merhamet versin bazi insanlar gercekten cok merhametsiz. Üzme kndini canim. Sende insanlarin icinde kocani rezil et bir iki kere o utansin almadigina sen üzülme
(510 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Kesinlikle ısrarcı ol aldırana kadar bu erkekler birseyden anlamazlar essekkk gibi alacak onh taviz verme bence o evde oturan sensin sen bilirsin neyin eksik olacağını o değil..
(510 puan) tarafından
O almadıkça ben yok dedikçe daha çok üzülüyorum kavga etmedim de kendisi ile alması için suyuna gittim mutlu etti alacam diye hep sevdiği yemekleri yaptım elimden geleni yaptım hevesimi kursağımda  koydu
0 oy
tarafından
Bende seninle ayni durumdayim canim bos eve gelin geldim kaynanamin evi bin beterdj once onun evini yeni gelin evi gibi yaptirdim ne kavgalarla dovusle ama esim esya almaktan yana degil 6 yildir evliyim yeni evim duzene girdi cunku herseye para var bana yoktu bide derki hep sana aldim sanki birlikte kullanmiyoznhaliyi masayinportmantoyu falan neyse senntribendevam et heh bide benimkide kimse laf etmesin diyenkimseyi getirmedi evime aklima giren olmasin diye sadece mutfaga eezak dolabi kazim diyo 450 tl ona verecegime ev alirim dusunceye bak ev nerde bu nerde 
(510 puan) tarafından
Hah bizimki de aynı kaynanamlar ne istese ikiletmeden alınıyor ben a101 in 1500 televizyonunu kullanıyorum onlara alındı philips 4600 tv istikbalden salon takımı oturma odası alındı çünkü kaynanamın da hiçbirşeyi yoktu eşime dedi el kızı istese yaparsın anan istiyor yapmıyorsun 6 ay önce herşeyi dizildi şimdi ben istiyorum param yok kaynanam gile ev aldı ödedi borcu bitti eşya alalım diyorum insan önce ev alır diyor ama eve eşya almayan adam ev mi alacak kaynanam gile yedirmekten bize fırsat kalmıyor ki
tarafından
Yok ben ***** gibi kaynanami dusundum evinj dizdim sira bana gelince eskm suoriz yapip firin almis bana anasini gonderdi adamlar gelcek diye bana diyoki birdaha duymim birsey aldigini opup basina koymasi gerekirken yaptihina bak ohh ama ne aldiksak iyi cikmadi benimkiler heo kaliteli cunku benim icim temiz onunki fesat Rabbim gercekten herkesin gonlune gore versin
(510 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Ayıp olmuş gerçekten gezdirdim hevesini almadın mı ne demek Allah'ım yaa 
(1,431 puan) tarafından
Okurken odaklandığım tek cümle oydu dalga geçer gibi ya benim gözüm aç değil ki varlık içinde aldırmıyorum ki evin ihtiyacı olduğu için almak istiyorum deseydin
(510 puan) tarafından
Diyorum bak gözümde kaldı herşeyim kolide bekliyor alalım yok diyor senin 1000 TL lik yemek takımı için masraf edemem
(1,431 puan) tarafından
Maddi imkan varken aldır kuzum
(510 puan) tarafından
Var da inşallah alır
(1,431 puan) tarafından
İnşAllah canım
0 oy
tarafından
Valla tavır yap canım sıkıntısı olsa amenna ama ailesine ev alıyor sana 9 binlik mobilya almıyorsa ben o adamı sorgularım yanı haketmıs bir de seni haksız buluyor 
(510 puan) tarafından
Evet dalga geçiyor hala sen suçlusun diye
tarafından
Muhattap dahı olma canım cocuk musun sen yanı gezdir heves ettir alma valla suan ben sınır oldum
(510 puan) tarafından
Bide beni düşün canım çatlıyorum sinirden
0 oy
(167 puan) tarafından
Valla eşşek gibi alcak kuzum ailesine ev alırken iyi sana niye almıyor 
(510 puan) tarafından
Kaynanam onay verirse alınır eminim ona sormuştur oda gerek yok demiştir ben artık eşimi de ailesini de iyi biliyorum herşeyimize karışıyorlar
(167 puan) tarafından
Allahım bu kaynanalar ne böyle ya kolay gelsin kuzum siteme devam etme tavrını bozma
(510 puan) tarafından
Edeyim o zaman
0 oy
tarafından
Bizde kiraciyiz tayin durumumuz var herseyimi aldım ne malum kendi evim olana kadar yaşayacağım esin sacmalamis maddi durum olmasa anlarım ama oda var diyorsun 
(510 puan) tarafından
Evet çok şükür var canım
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Ben olsam aşırı sinirlenir olay çıkartırdım ne demek hevesini aldın ya umit verip alcak gibi eşya begendircek ve dalga geçicek hevesini aldin diye haa kiyameti koparırım 
(510 puan) tarafından
İşte öyle bir yapıda değişim sakinim kavga bile etmedim
0 oy
tarafından
Benimkide polis bende tayinciyim ama A dan Z ye aldırdım, bende polis arkadaşlarının evine gidince imreniyordum ama ne istediysem aldım canım, sonradan almayacağını biliyorum, en başta alsaydın keşke, bazı mobilyalarım taşınırken harap oldu ama düzgün bir yere temelli gidersem alcam bende
(510 puan) tarafından
En başta da ailesine ev almıştı durumum yok dedi üzüldüm kabullendim ne dediyse ama hata bend e
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Şaka olsaydı keşke anlattıkların. Bence gardını düşürme. Beni böyle duruma düşürecek eşim çok büyük kavga sebebi 
(510 puan) tarafından
İçim içimi yiyor ama susuyorum
(13,202 puan) tarafından
Susma sakın. Bütçeniz de el veriyormuş. Şaka gibi ya valla
(510 puan) tarafından
Valla şaka sandım bende ama şok oldum gerçekmiş çok üzüldüm durumumuz olmasa tamam ama çok şükür var yani
(13,202 puan) tarafından
Sen otur onla ciddi ciddi konuş
(510 puan) tarafından
Ne diyeyim ki laftan halden anlamaz
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Bence haklısın canım tamam eşya ile mutluluk olmaz eşya icin huzursuzlukta olmaz ama sizinkide ihtiyac ve durumunuz var şükür borcunuz da yok benimde sadece yatak odam ve oturma grbum var masa vs hicbisem yok kiraciyim ama alacak durumda degiliz borcumuz yok ama eşim is kuruyor o yüzden oraya para lazım oyle olmasa ilk önce ev alırız sonra eşya alırız esimde oyle demisto zaten kendi evimiz olsun isimiz düzene girsin ozaman istedigin mobilyayi alırız diye senin esinde resmen dalga geçmiş gösterip de almamış kendisine yapılsa bu durum ne düşünür acaba
(510 puan) tarafından
Evet canım dalga geçti bende biliyorum anlayışsız bizi de değilim ama Rabbim seninde gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(70 puan) tarafından
Bidakka ya ben şeye çok takıldım ailesine ev aldı ve siz kirada oturuyorsunuz istediğin eşyaları da almadı öyle mi yanlış mı okudum
(510 puan) tarafından
Doğru okudun canım
0 oy
tarafından
Bizde tayinciyiz ama eşim ne aldığımı bilmez bile adan z ye düzerim evimi letgodan falan aldım sende eline parâ verdikçe al birden agir gelebilir belki
(510 puan) tarafından
Belki canım
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Almayacaksa niye heveslendiriyor boyle daha kirici olmus ve sana esya almiyorken ailesine neden ev aliyor 
(510 puan) tarafından
Ev artı içinin eşyası bile süzüldü
(1,662 puan) tarafından
Pardon da yeni gelin sen misin kaynanan mi neden sustun bu duruma
(510 puan) tarafından
Evi biz evlenmeden önce almıştı ama kredisini ödüyordu ona birşey yapamazdım eşyası da 6 ay önce benden habersiz gidip alınmış bana da dedi ben almadım kendileri aldılar sonra bi duydum eşim almış sinirlendim ama olan olmuştu kendime istiyorum şimdi de almıyor onlara vermekten evine sıra gelmiyor
(1,662 puan) tarafından
Vllla Allah yardimcin olsun o zaman sabirli kizmissin canim
0 oy
(247 puan) tarafından
9 bin hic birsey canim ben bellonadan bir koltuk takimina verdim o parayi cok ayip etmis seni kandirmak ney yani ben olsam inadina en pahalisini alirim 
(510 puan) tarafından
İnat etsem ne fayda almıyor ki üzüldüğümle kaldım
0 oy
tarafından
Al kız tavrından vazgeçme , sonuçta seninde hakkindir istediğini almak .
(510 puan) tarafından
Hakkım ama o görmüyor bu hakkı bende sanırım almıyor

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 599 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Merve2028 (510 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 264 göst.
28 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Mavi_123 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 132 göst.
14 Ocak 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Arel16 (6 puan) tarafından soruldu