0 oy
128 göst.
Diğer kategorisinde (1,696 puan) tarafından
Kizlar ikisinde de zeka testi olarak geçiyor down sendromuna bakiliyor, ben ikisini de yaptırmadım.Bu yapılan iki testte down sendromu dışında herhangi bir zeka geriliği tespit edilebiliyor mu? yani ben bunları yaptırmasam sadece detaylı ultrasonla bebeğin zeka gelişimiyle ilgili bilgi sahibi olabilir miyim aklımda herhangi bir soru işareti kalır mi

5 Cevaplar

0 oy
(12,776 puan) tarafından
Hayır sadece down var mı diye bakiyo bende yaptırmadım testler net değil down deyip sağlıklı olan yada sorun yok deyip down melegi olan bebekler var en önemlisi detaylı ultrason
(1,696 puan) tarafından
Aynen canım ben de öyle düşündüm teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
ben yaptırmadım Allahtan gelen herşeye razıyım diye ama eğer erken müdahale vb olan şeyler var ona dikkat edin 
(1,696 puan) tarafından
Öyle diyenler de var ama doktor eğer mudahele edilebilecek bir durum olsaydi ısrar ederdi diye düşünüyorum yaptırma konusunda, teşekkür ederim canim
tarafından
o gibi testlerde müdahale yok zaten bence yaptırmayın benim dediğim mesela mecburen erken doğum olur ciğeri gelişsin diye erken müdahale edilir böyle diğer türlü dua edin inşaAllah sağlıkla sihhatle kucağınıza almanızı nasip etsin inşaAllah Rabbim
(1,696 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canim
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Ben yapılması taraftarıyım hatta nifty testi yaptırdım orada başka hastalıkların taraması da yapılıyor. Evet Allah tan gelene razıyız desek de böyle bir evlada sahip olmak çok zor ebeveynler için her şeyi düşünmek gerekiyor. 
(1,696 puan) tarafından
Nifty testi ne canım , evet çok zor ama kıyamam ki onun canına ömür boyu pişmanlığını yaşarım :(
(13,316 puan) tarafından
Kandan yapılan amniyosentez canım. Mutlaka Allah öyle bir şey ile sınamasın kimseyi ama elinde şok tabancası ile gezen anne baba anneanne gördü bu gözler. Evde kim bilir ne yapıyorlar eziyet için etmezler gibi görünüyor insanların hali ama çocuk çok fenaydı buna mecbur halleri vardı. Var böyle birçok tanıdığım farklı hastalığı olan evladım benden önce ölsün diye yalvaran anne baba. Bu kısmı beni daha çok üzüyor inan. Düşünsene bayramlık alsan giydirecek kadar sağlıklı bir evladın yok.
(1,696 puan) tarafından
Allah hepsinin yardımcısı olsun çok zor çok büyük bir imtihan Allah düşmanima bile vermesin
(13,316 puan) tarafından
Allah vermesin cidden. O yüzden testler bence çok önemli
0 oy
(954 puan) tarafından
Ayrıntılı ultrason da ense kalınlığı na bakılıyor belli olur ya da şüpheli bi durum varsa söyler 
(1,696 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(4,601 puan) tarafından
Down sendromuna bakılıyor ama ben hiç yaptırmadım yeğenime down sendromlu kalbi delik dogucak dediler maşallah turp gibi doğdu
(1,696 puan) tarafından
Maşallah Allah bagislasin

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 31 göst.
0 oy
12 cevap 216 göst.
0 oy
0 cevap 14 göst.
9 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Aylinece (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.