0 oy
1,123 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
Bebeğim 5.5 aylık kolik bı bebek hiç durmuyo ne bı iş yapabiliyorum çamaşır makinesine bile zor biseyler atıyorum hep kucağımda birisi gelicekte yikanicam eşim işten dolayı zaten yardımcı olamiyo sürekli agliyo sürekli huysuz giydirirken mafoluyorum gece 3 4 gibi uyuyo kalkıp duruyo sabah erkenden kalkiyo uyuyamadikca agliyo fon sesine alıştı gitti başka çarem kalmadı sürekli dovuluyomus gibi bagiriyo çok bunaldım bazen sesimi yukseltiyom artık bunalimdayim sonra ağlıyorum sürekli ağlıyorum şu anda gene agliyo gene agliyo hiç mutlu değil Allah aşkına bişey deyin doktora da götürdüm birşeyi yok diyolar cidden çok bunaldım kaynanam gorumcemin çocuklarına bakmaktan bana yardım etmiyo kendi annemle kusuz kaç gün bakicaklar zatende nolur birşeyler deyin :(((

28 Cevaplar

+1 oy
(1,629 puan) tarafından
Kangurumu alsan ya benim oğlum kucak şsteyen bi bebekti kanguruya koyup iş yapardım 
(1,629 puan) tarafından
Çok haklısın ya kolaymı insanda can kalmıyor taşımaktan ama emin ol birçok anne yaşıyor bunu benimki 23 aylık gala tek başıma tuvalete gidemem hala o kucağıımda yemek yapıyorum artık dayanamayıp tezgaha koyuyorum  bir oda dolusu oyuncak var sığmıyor  artık ama o tncere tava demlik oynayıp pislettiyır temizlemeye yetişemiyorjm. Benim kide hep huysuz bi bebekti gaz sorunu yüzünden ağlamadı hiç ama kucaktan koyduğum an deliye dönerdi sana yaZarekn gözümde canlandı o günler. Alt katımda kaynanam üst katımda eltim var Allah razı olsun onların ço yardımı oldu yoksa kafayı yerdim diyorum birazda büyüdüğünde rahat ediceksin eminim bi derdi varki ağlayarak anlatıyor. Ağrı kesici şurup içirmeyi denedinmi bi yeri ağrıyor da olabilir
(33 puan) tarafından
Yok denemedim şimdi icireyimmi
(1,629 puan) tarafından
İçir bi tatlı kaşığı kadar ağrısı varsa rahatlatır.
(33 puan) tarafından
İcirdim canim
(1,629 puan) tarafından
İnşallah işe yarar Allah sabır versin annelik çok zor :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
canim ise yarar mi bilmem ama bebegini kucagina al devamli ona yanindayim, benimle guvendesin, seni cok seviyorum, hep seninle olacagin falan de belki hamileyken yasadigin bir tiravma sonrasi boyle olmus olabilir. Bir de yasin ac dinlet. fon makinasi radyasyonu yuksek bildigim kadariyla onu kullanma. Allah yardimcin olsun kolik bebekler boyle saniyorum vix falan suren.anneler oliyordu ayaklarina onuda bir arastir derim
(33 puan) tarafından
Sürekli kucağımda çok bunaldım yapışık gibiyiz zaten canım nefes alamiyo gibi oluyorum aartik
tarafından
islerini kanguruya koyup yapabilirsin durur mu bilemem ama cok zor canim Allah yardimcin olsun ama gecicek bir sure sonra az daha sabir
(33 puan) tarafından
Çok sağol cnaim denedim durmuyo :(
(130 puan) tarafından
Kac aylik bebegin canm oru.cege koy benimi arrik fazla aglamiyo ama yinede agliyo  zipzip al hamak kur bn hepsini yaptm kalabaligida sevmiyo benki bn inan yetisemiyorm eve is eguce
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Doktorunuz iyi bı doktor mu canım bnm kızımda öyleydi nezle geçirmişti hastalığı geçti meğer kulağa atlamış enfeksiyon ilaç kullanıyorum şükür düzeldi aynı dedigin gibiydi gotumceminde çocuğunun laktoz alerjisi varmış doktor degistirince ogrendi kurtuldu kolik diyip geciyo bazı doktorlar bı doktora daha görünün bence canim çünkü büyümüş artık ilk 3 ay bitmis
(33 puan) tarafından
Öle yapayım Bali canım ben çok bunaldım artık sürekli agliyo fon sesine de alıştı iyice hep mutsuz
(7,791 puan) tarafından
Fon sesine alisirma nazar duası aç youtubedan bn öyle uyutuyorum şu sıralar çok nazar oluyo bnm kızım ve kolik diyip gecme canım altından hastalık cikBiliyo yaşadım gördüm kızım hiç durmuyodu uyumuyodu Allah razı olsun doktorunuzdan bı kaç ilac degistrdik ama er geç düzeldi ya sukur
0 oy
tarafından
Kolik bebek müziği var Orhan bazuka YouTube de onu denermisin lütfen bı sakinleştirici özelliği var yorumları okursan herkes çok memnun 
(33 puan) tarafından
Deniyeyim cnm
(366 puan) tarafından
Benim bebeğimde kolikti. Aksam 7den gece 12ye kadar hiç durmadan ağlardı. O müzik biraz olsun çare olmuştu bize. Ama müziği çok yüksek seste açman lazım bebeğin ağlamasını bastırması gerekiyor. Ben ses bombasiyla açıyordum. Bütün mahalle dinliyorduk :)
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım öncelikle iyi bir annesin bu günler zor ama gecicek kolik gaz çok kotu bende saç kurutma makinesini açardım hep ama zamanı gelmeden geçmiyor biraz dualarını oku sakinlesin nefes almaya çalış. Unutma sen güçlü bir kadınsın
(33 puan) tarafından
Çok teşekkürler güzel anne inşallah sağol :(
0 oy
(382 puan) tarafından
Canim sen ne kadar mutsuz olsan alasan bebek o kadar huzirsuz olur ben qurbetdeyim hic kim yanimda yok ewimde akwam geliyor bebeyim kucaqimdan duwmuyor bawlarda cox kolikli bebekdi bazen bende alamaq isdiyirdim zamanla duzelecek senle oynayacaq sabir et sen ona asabi huzursuz yaklawsan o uzulir anesi
(33 puan) tarafından
Çok sağol canım ama şu an sana yazarken bile gözümden yaş geldi o benim canım ama çok bunaliyorum pandemi kış dışarı da çıkamıyoruz ne kimseyi görüyoruz ne birşey kimsem yok benimde o kadar bunaliyorum ki :(
(382 puan) tarafından
Bi duwun benim telde wp yok ewim kisqanc biri yabanci olke hec kimi tanmiram anlamiram bazen bende oyle olurdum bakdim bebeyim neweli olmuyor hep aliyor ben mutlu olunca onla mutlu konwinca oda neweli olyor her kalkdiqinda gunaydin kiral diyorum bi guluyor onu mutlu edecek weyler tap kolik dedin canim ayaqlarni karnina dogru egzersizler  yap seni coxx yaxwi bawa duwurem bak belke bawqa yerinde narajatliq var canim
0 oy
tarafından
Benim kızım 6 buçuk aylık oldu hala aynı. Bide 5 yaşında kızım var . Eşim esnaf 7 24 çalışıyo. . Büyüğün dersi nazi anne benimle oyna diye yalvarması küçüğün kucağımdan inmemesi . Eşimin giyecek çamaşır bulamadım diye söylemesi... yıldım artık.  Gece tuvalete kalksam uyaniyo çit sesinden aliyo 
(33 puan) tarafından
Evet benim eşim de öyle diyo bebegim çit sesine uyaniyo çok bunaldım bende :(
0 oy
(402 puan) tarafından
Anason yada rezene verebilirsinn bi çay kaşığı anason sakinleştirir seni çok iyi anlıyorum ilk çocuğum kolikti çok çekmiştim battaniye de sallamadan tut salıncaklar da uyutuyorduk çok zordu damlada koliklere fayda etmiyor bi yaşına kadar çektim 
(33 puan) tarafından
Çok sağol deniyeyim :(
0 oy
tarafından

Kolik olduğuna emin misin? Ya başka bir derdi varsa 

(33 puan) tarafından
Götürdüm doktora kolikdedi idrar kan temiz çıktı
tarafından
Emziriyor musun
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Az kalmış geçecek kuzum sabret dua et . Bende çok zorlandım aylarca 17-18 saat uyumazdi altima kacirdigimi bile bilirim
(33 puan) tarafından
Bende öle :( çok sağol
0 oy
(14,079 puan) tarafından
ALLAH yardımcın olsun geçer inşaallah bazı bebekler gerçekten çok zor çeken bilir 
(33 puan) tarafından
Sağol şu an ağlamam devam ediyo dahale uyumadı aglliyo ellerim koptu az oturdum :(
(14,079 puan) tarafından
Kıyamam ya sabır canim geçecek
0 oy
(18 puan) tarafından
Bende öyleyim şuan diğer odadan bir diğer odaya salmiyo .hemen ağlıyor 10, aylık benim bebeğim Allah yardımcımız olsun
(33 puan) tarafından
Amin inşallah :(
0 oy
(348 puan) tarafından
Kardeşin falan yok mu canım cagirsan gelecek kuzenin en azından gerekirse gündüzleri yardım edecek ücretli birini bul bı tık rahatlarsın
(33 puan) tarafından
Canım maddi durumumuz iyi değil fazla kardeşim var oda evli çocukları var kuzenim falan umrunda bile degil
(348 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım bol bol dua et o zaman duş aldır masaj yap bebek yağı ile birde gaz ilacı ver senin için bir saat bile iyidir galibs
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Aynen anlattığın durumu ben dei yaşadım halende yaşıyorum dişlerde yapar çok huysuzdu yemek bile yiyemiyorum zıp zıp hamak al istersen ben faydasını gördüm en azından uyku süresi uzar tabi ki her bebek aynı değil ama hiç bişey kaybetmezsiniz dene istersen
0 oy
(196 puan) tarafından
Sakin ol canm al bebeğini kucağına otur dertleş karşında seni dinleyen biri varmış gibi tatlı tatlı derdini dök hafif bi müzik aç sakinleşin olumsuz herşeyi bi kenara at biraz nefes al ver rahatla umarım iyi olursunuz 
(33 puan) tarafından
Tamam canım deniycem Allah razı olsun
0 oy
(329 puan) tarafından
Kuvçcagındayken bile aglıyorsa Bi yeri agrıyo olabilir bnm oglum da kolikti kuczgs geldiginde susrdı yedi yirmi dört Karsısında isterdi bnm esimde anlayıssızmı biriydi dusa griym desem yok derdi yani bence Bi doktora götürüp kulağına baktırın gazı varmı ona baktırın halendw susuyorsa belkide diş geliyordur Allah yardımcın olsn bn öldüm büyüten kadar 
(33 puan) tarafından
Kucağımda susuyo dişlerinde kasiniyo sağol Allah razı olsun
(329 puan) tarafından
Yarım ölcek agrı kesici versene canım cocuk biraz rahatlar sende bide takip et elini sürekli kulağına götürüp cekiştiriyorsa kulagıan su kacıp iltihaplanmış olabilir
0 oy
(10 puan) tarafından
Canım aynı şeyleri bende yasadm inan hiç gecmiycek zannediyorsun ama geçiyor inan . O da büyüyecek aklı erecek sende büyüdükçe rahatliycaksin. Ben ekmek arası yapıp besiğini saklarken karnımı doyurdugum çok oldu hep kucagimdaydi hiç inmezdi bide kucağımda bile ağlardı. Ama inan yürüyüp aklı biseylere erince rahatliyorsun. Bugünlerde gecicek de sabret sadece 
(10 puan) tarafından
Senin erken bitmis maşallah bizimkinin gazı biti ama mizmizligi huysuzlugu yurunyunce azaldı şimdi bir buçuk yaşında daha yeni rahatladim halen sofrada yemek yedirmez dağıtır neyse olcak o da okadar oda buyunce geçer inşallah
tarafından
Vala canım benımde sıkıntım dışarı cıktıgımızda mız mız dogdugundan berı oyle kıyamet koparıyor dışarda ya
(10 puan) tarafından
Benimki de öyleydi bebek arabasında bile durmazdi hep kanguruda tasirdim şimdi park dışarı diyince benden önce koşuyor kapıya
tarafından
Darısı bıze ınsallah evımın onunde park var markete ındım oyle salıncaga koydum hava ıyıydı uzun yola cıkmıs tır şoforu gıbı kolunu salıncagın kenarına attı suratını astı hıc gulmeden durdu ılk park hevesımdı kucuk ama oylesıne koydum tuhaf oldum hıc mutlu olmadı:))
(10 puan) tarafından
daha küçük annesi bir yaşından sonra anca anlar. Parktan bile gelmek istemez
0 oy
(863 puan) tarafından
Sana tek tesellim geçicek olması sabret aynı şekilde kolik bir bebeğim vardı şuan 2 yaşında ayrıca doğduğu günden 6. Aya kadar meme reddide vardı aç olduğu için ağlardı ama ne meme ne biberon tutmazdı  ah saçlarımı yola yola kafamı duvara vurduğumu bilirim yetiştiremediğim işler anlayışsız ve süper temizlik bekleyen misafirler ve lohusa psikolojisi tam 8 ay sürdü sonra kendi kendine geçti ve biliyormusun şuan ağladığım zaman gözyaşlarımı silip ağlama annecim deyip bani öpen bir kızım var diyorumki yine olsa yine çekerim o kadar sıkıntıyı Rabbime şükürler olsun gülüşü yetiyor Sabret canım geçer ve herşeyi unutturur kolik bebeğin tek ihtiyacı zamandır
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Canim biz de gectik o yollardan cok iyi anliyorum seni sabret gececek bu gunler emin ol esin de isten geldiginde biraz bakamaz mi sen uyusan o sirada 
0 oy
tarafından
Canım ya o haftalarda benım kızımda cıglık cıglıga agladı burays bıle yazdım cıglık atıyo uyurken falan dedıler dua ac guclu nazar duası actım kac gecedır oyle uyutuyorum cok sakınlesıyo bırde 5.5 aylık sen yogurt ver ona agrısı sızısı yok madem uyutur belkı Allah yardımcın olsun bende cok agladım cok bagırdım sabaha kadar uyumadım 4.5 aylıkta duzeldı ama yıne ıyı eskıye gore şuan 6.5 aylık kendı kendıne yuvarlanıyo sen yere yatır sureklı döndur oynat gaz varsa cıkarsın

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 626 göst.
9 Şubat 2023 Aile kategorisinde Melda85 (34 puan) tarafından soruldu
+2 oy
17 cevap 1,169 göst.
23 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 689 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 833 göst.
16 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Minik20 (5,357 puan) tarafından soruldu

380,270 soru

11,385,380 cevap

34,885 kullanıcı

...