0 oy
267 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Sorum yukarda kızlar ilk doğumum zor oldu ikinci doğumum için açılmam  olmasi  için  neler yapabilirim ? 

11 Cevaplar

0 oy
(3,921 puan) tarafından
Herşey yaptım acilmam olmadi
tarafından
Benimde olmadi kesi attılar bolca  iyi de olamadim
-Reklam-
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Arkadaşım son günlerde sürekli merdiven inip çıktı, nasıl doğurduğumu anlamadım bile dedi normal doğum yaptı 
tarafından
Ay ben tarlada  çalıştım yine doğuramadım
0 oy
(3,552 puan) tarafından
20 haftadan itibaren pilates yaptım. 30dan sonra evde pilates yapmaya devam ettim. 35te squata başladım. 36da perine mesajına başladım. 36+6da dikişsiz rahat bir doğum yaptım. Açılmam uzun sürdü 10 saat suni sancı aldım ama bebeğimin boynunda iki tur kordon vardı bu sebeple uzun sürdü. Bütün bunları yapmasam daha uzun surup sezeryan olmak zorunda kalabilirdim 
tarafından
Allah kurtarmış yine  cnm
tarafından
Benımde kızımda 2 3 tur kordon dolanmıştı
Ama normal doğum yaptırdılar
(3,552 puan) tarafından
Kordon dolanması tek başına sezeryan sebebi sayılmıyor zaten. Son ana kadar nst de kalbi dinleniyordu en ufak bir sıkıntı olsaydı sezeryan için tetikteydik ama kızım normal doğmayı tercih etti:)
0 oy
tarafından
İkisinde de bişe yapmadım maalesef ikiside kolay oldu dikişsiz 
tarafından
Dikissiz  bide hey masallaj
0 oy
(119,172 puan) tarafından
Epidural yaptir 
tarafından
Devlette yapıyolarmi cnm
(119,172 puan) tarafından
Bilmiyorum dr bi sor
0 oy
(475 puan) tarafından
38. Haftada gunluk yarim saat yurudum bide gunluk hurma yedim
0 oy
(3,836 puan) tarafından
epiduralli normal oldu. merdiven in cik squat yap yuruyus yap. 
tarafından
2. Bari kolay olsa  evim var küçük oglum var cok korkuyorum  24 haftalığız  rüyalarıma giriyo simdiden
(3,836 puan) tarafından
benim ilk ve tek dogumum suan :) doktorum vucut yapisininda onemli oldugunu soylemisti bana yani doguma elverisli olmasi. cati falan. insallah kolay olur dogumun.
tarafından
Ilk zor oldu  ikinciye umudum iyi olur
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Canim ben kontrole gittim açılmada sancida yoktu o gün eve geldim yerleri sildim oturarak ve o gün çok merdiven inip çıktım ertesi gun hem sanci hem 1 cm açılmam vardı ve o gece sabaha yakın suni sanci verdiler açılmam çok güzel oldu benden önce giden bir bayan varsı 5 saatte 4 cm anca açılmasi olmus benim 4 saatte 9 cm açılmam oldu ama bebek gelmedi sezeryana aldılar o yüzden
tarafından
Tüh o da zor
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Korunmasiz ilişki bol yürüyüş bitki çayları içebilirsin böğürtlen yaprağı cayi ada çayı papatya çayı 
0 oy
(710 puan) tarafından
Oğlum hastaydı 3 gün onunla ilgilendim doğuma 1 gün kala oğlumun ateşi hiç düşmüyordu sayıkliyordu sabaha kadar hastanede kaldık serum falan eve geldim bir kaç saat uyudum nişanım geldi sonra iki saat kadar yürüdum  oğlumun kafası dağılsın diye dayılarının  yanına göturdum  serumdan  sanra kendini biraz toplamisti  dayilari  birri 11 diğeri 12 yaşında eve geldim iki saate kadarda temizlik yaptım akşamı sancilarim gelmeye başladı sabah hastaneye gittim 6 cm açıklıkla doğuma girdim 2 saat s9nra kizim kucagimdaydi suni sancı bile almadım 1 saat kadar kendi sancimla 8 cm olmuştu sonra suyumu patlattılar 1 saat sonrada dogumum  gerçekleşti sadece 3 dikisim vardı hayırlı doğumlar dilerim sizede sağlıkla bebeginizi  kucağınıza  alin inşallah 
tarafından
Saol cnm  nasip işi birazda
0 oy
(115 puan) tarafından
Perine masaji yap . 35. Haftadan sonra faydasini gorursun insallah
tarafından
Onu nasil yapicam  birinin yardımı ile yapılmıyor mu o
(115 puan) tarafından
Kendin yapamıyorsan eşinden destek alabilirsin

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 701 göst.