0 oy
247 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (6,859 puan) tarafından
180 günlük olucaz inş. 3 gündür büyük abdesti ni yapmıyor ek gıda öle vermiyorum elma püresi kayısı püresi zeytinyağlı veriyorum havuc felan ayrı günlerde ama yok yapmıyor naapsam ki 

Zeytinyağı içti suda severek içiyor cisli bez alıyım hep ....günde 1 2 defa bebek devam sütü veriyorum o kdr

7 Cevaplar

+1 oy
(245 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Havuç kabizlık yapıyor bizde ben pek vermiyorum hafif şeyler veriyorum
(6,859 puan) tarafından
2 kez verdim cnm acaba bizedemi yapıyor vermiyim o zmn
.kabız olunca napiosn
(245 puan) tarafından
Ek gıdaya erken başladınız galiba 6 aylık daha ancak sindiri yediklerini. Emzirmeyi  veya mama kullanıyorsan onları arttır diğer gıdaları verme yada azcık ver beslenmesi sıvı olsun çoğunlukla
(6,859 puan) tarafından
Yok cnm öle başlamadım tadımlik verdim sürekli vermiyorum. Kayısıyı sırf demin azcik verdim belki bağırsağı çalıştırır diye. Elma purasi verdim aziciknoda sindirim için iyiymiş bilemedm vla
(11 puan) tarafından
Elma kabızlık yapar bize doktorumuz söyledi bende bilmiyordum
-Reklam-
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Devam sütü de yapabilir Benim oğlumu normal süt değil laktossuz süt bile kabız yapıyor süt vermiyorum 
0 oy
tarafından

Ben buldum ama senin bebeğin daha küçük cennet hurması veriyorum kızıma nasıl tabir edilir bilmiyorum ama ertesi gün büyük tuvaleti tam kıvamındaa oluyor :D nasıl desem bilemedim 

(6,859 puan) tarafından
Anladım bebeğim ya geçen tadına baktı ama azıcık yani.. başka çözüm yokmu. Normalde biz prematüreyiz günlük 10 bez aliyorsam hepsi büyük abdestliydi alışık değilim 2 dir böyle. Geçen calpol verdim ishal yapio diye yaptida rahatladı ama vermekte istemiyor m durduk yere naapcn bilemedm .
0 oy
tarafından

Ben 6 ıncı ayında herşey veriyodum canım özel bişey yapmıyodum pek şimdi ikiside herşey yiyo 3 üncüyüde öyle yapacam ben 

tarafından
Tatlım onaa ancak yoğurt verebilirsin o kabızlığa iyi geliyo
(6,859 puan) tarafından
Tamam cnm vereyim ins olur
(6,859 puan) tarafından
Teşekkürler cano
tarafından
Yoğurdun suyu varya işde ondan ver çok faydalı oluyo ayran yap içir ılık suyla falan çekinme yedir yemeklerden ondan sonra bak, sen nasıl düzeliyo kabızlığı falan
(6,859 puan) tarafından
Haklısın cnm. Buzlukta sütüm var mayalayayim o zmn. Şuan hazır yoğurt var o olmaz
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Günaydınn... Belki sabah sabah cevap veren olur ❤️
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ek gıda  başlangıcında kabızlık normal canım henüz bağırsak tam hazır olmadığı için oluyor. Neyin kabızlık yaptığını bulman lazım mesela oğluma kabak yapmıştı. Ben lavman yapmıştım. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 67 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Htcmrkc (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
8 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rahibe (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 565 göst.
27 Ekim 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 108 göst.
13 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esenb23 (154 puan) tarafından soruldu

377,998 soru

11,314,134 cevap

34,753 kullanıcı

...