0 oy
364 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hani eşim cok cocuk istyor en az 3 tane ama ne kendi ailesi destek olur ne benm ailem sadece eşim çalşyor suan 1 tane oglumuz var zor yetiyor evimizde kredili her ay 1500 ev kredisine gidiyor.

Kaynanamda kendi köydeki evlerine kafayi takmiş surekli cam kapi degstryor banyoyu degstryor biraz bize destek olmuyolar oglum dogdu istedikleri ismi verdiler yinede ogluma harclik dahi vermediler.

Sizce bu durumda 3 cocuk cok degilmi zaten kimsemiz yok var ama yok

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bakabileceginiz kadar kimseden bisey beklemeden maddi olarak yetebilecek miyim  3 cocuga manevi olarak 3 ünü idare edebilecekmiyim kimseden bisey ummadan diye dusunmek lazim kimseye  güvenerek  yapmıyoruz 
tarafından
Haklisin ama cevremde cok var kaynana tarafi destek olan
tarafından
Cevrende var ama sana illaki olacaklar diye bisey yok maddiyata meneviyata gore yapilmali cocuk
-Reklam-
0 oy
(1,431 puan) tarafından

Bu durumda 3 fazla gibi canım yine de siz karar verirsiniz :)

tarafından
Ben kaldiramayiz diyorum hani kaynanamlar bebek arabasini alsalar ayda 1 bez alsalar neyse diycemde 5 krs vermezler
(1,431 puan) tarafından
O zaman durumunuz düzenleme kadar düşünmeyin canım sonrada eşin yetişemezse masraflara huzursuzluk çıkıyor
tarafından
Şimdi bile yetişemiyo canim ama ben hic öyle kuafore giden biri deglm herseyin ucuzunu alrm sampuani bile
(1,431 puan) tarafından
Yani anlıyorum kuzum geçim için mecbur bizde de öyle idare ediyoruz bu kadarına da çok şükür ya bizde de ev kredisi var e bu yüzden senin dediğin gibi uygun fiyata alışveriş yapıyoz
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Ben 2 çocugun ideal oldugunu dusunuyorum aslinda bu devirde 1 tane yeter ama kardesi olsun istiyorum. Annemde saolsun maddi manevi hep arkamdadir. Ama aralarinda en az 3 yas olsun istiyor :))
tarafından
Evet bende en fazla 2 istyorum
tarafından
Melek bence 2,tane olsun derim ben kardeşi olması iyidir
(10,039 puan) tarafından
Aynen canim eşimle çok konustuk bunu ama 2 taneye karar verdik esimin abisi var. Benim ablamla kizkardesim. Kardes insanin dağı bence
0 oy
tarafından

Amannnn sakın bende var 3 çocuk 5 yaşında 1 yaşında 4 aylık 2 bence ideal 3 fazla benim 3 üncü kaza oldu ve ben bağlattım zaten doktorda sağlık sorunların var senin yazık etme kendine dedi bende karar verdim ve bağlattım geçim çok zor cidden onuda geçdim manevi olarak gerçekden yetebilirmisin oda vr

tarafından
Eve buyudukce isteklerde artcak
(4,040 puan) tarafından
3ten sonra mi baglattin bazılarının baglattigi halde oluyor da o yüzden sordum
tarafından
Evet 3 den sonra bağlattım tabi yinede korunmaya gayret ediyoruö
(4,040 puan) tarafından
Benim annem baglattiktan on yıl sonra hamile kaldı 40inda kardeşim oldu iyi yaparsın önlemini al
0 oy
tarafından
Cocuk rizkiyla gelir ama ben olsam 2.ye bile cesaret edemezdim
tarafından
Ben 2 tane istyorum ama oglum 3 yasina gelnce
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Rabbim rızıkını verir ama önemli olan sen bakabilecek misin kimse destek olmaz canım hepimizin başında var benim bir oğlum var 15 aylık şimdide istemeden hamile kaldım 21 haftalık hamileyim kafayı yemek üzereyim yemin ederim hiç kendime zaman ayıramıyorum onu da geçtim doğru düzgün evimi toparlayamıyorum oğlum bırakmıyor sürekli kucak istiyor alsan olmuyor almasan hiç olmuyor peşinde koşturuyor yani vb. Bir çok şey ve eşim başta olmak üzere kimse yardımcı olmuyor insanın psikolojisi bozuluyor gerçekten çocuğun varken hamile kalmak çok zor ki benim çok şükür hamileliğim normal geçiyor bir de kötü geçseydi hiç kaldıramazdım 
tarafından
Allah sana yardm etsin cidden banada kimse yardimci olmuyor
(2,479 puan) tarafından
Hiç düşünme o zaman canım ben şimdi kafamı duvarlara vuracak duruma geldim daha şimdiden benim düştüğüm hataya düşme aman
0 oy
(2,852 puan) tarafından

Kızımın bir kardeşi olsun diye istiyorum ikinciyi kendime güveniyorum başkada destekcim yok :D

0 oy
tarafından
Kimseden destek beklemiyorum kostek olmasinlar yeter ama bu devirde 3 cocuk cok sadece maddi deil manevide yetebilecekmisiniz 
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Eger hayatta mutlu olmak istiyorsan kimseden bisey bekleme. Eger kendine guveniyorsan yap. Destek oluruz deyip sozlerinden donerlerse cok daha fazla sorun olur sizin icin
0 oy
tarafından
Eşinin ailesinden bir çöp görmedim denemedir benim babam çırpınır durur evlatlarım torunlarım diye şuan üçüncüye gebeyim ama ha babana mı güvendin dersen kimseye de güvenmedim ilk iki kızımı isteyerek doğurdum planıydı ikiside ama üçüncü sürpriz oldu rabbim nasip ettikten sonra yarattığı hiç bir kulunu riziksiz bırakmaz allahım kimseyi muhanete muhtaç etmesin inşallah 
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Niye isim onların dediği oldu ki 

Yüz vermeyin su insanlara 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Çocugu başkasına güvenerek yapmayın canım, kimse yardım etmek zorunda değil, kendileri düşünüp birşeyin ucundan tutarsa olur ama başka türlü herkes kendine zor yetişiyor, beklentiye girmek saçma olur kuzum
0 oy
tarafından
Maddiyat olsada 3 cok.her cocukta en az 5 yil gidiyo kadindan.erkege kolay kadina sormak gerek
0 oy
(579 puan) tarafından
Valla canım bizede kimseden fayda yok eşim tek bilek çalışıyor kendi işi ama bizim şuan 2 tane var ve ikiz hamileyim şuan evinin kredisi bitsin öyle düşün derim ben ama eşimin geliri yüksek olduğu için sorun yaşamıyoruz ama eşimin de maaşı az olsaydı yada borcumuz olsaydı kesinlikle yapmazdım ama 2 tane normal bence 
0 oy
(376 puan) tarafından
Maddi imkan olmayınca zor hele bu zamnda iki çocuk iyidir eşiniz çocuk istiyorda siz hazırmısınız aralarinda en az 3 yaş olmalı nacizane fikrim
0 oy
tarafından
Benim annem destekçim olur ama maalesef ki yakında gidecek burdan kaynanam da 1 hafta oldu hamile olduğumu öğrenmeli daha 1 kez olsun arayıp kızım nasılsın iyi mısın birseye ihtiyacın var mı diye sormadı ona güvenip de yapmam 
0 oy
(966 puan) tarafından
İki tarafta saolsunlar sıkışsak arkamızda dururlar . 

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 620 göst.
21 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,979 soru

11,374,725 cevap

34,857 kullanıcı

...