0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından
Arkadaslar bebeğim kuvezde kaldı doğduktan sonra beni emmedi biberona alıştı orada daha sonra göğsümü veremedim oğluma sağdım ama sütüm azaldı mama veriyorum mecbur elimde olan bir şey değil ki ama herkes mamayı öcü gibi görüyor psikolojim bozuldu illa mama alan bebek sağlıksız mi oluyor sütüm çok az ne yapabilirim ki başka 

21 Cevaplar

+1 oy
(6,136 puan) tarafından
Cahilliktennnnnnnnn pirinç unu da bir mamadır ama nedense peynir ekmek gibi görülüyor 
(9 puan) tarafından
Aynen onu mama gibi görmüyorlar neden anlamadım ama
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cahillik işte mama değil onu gören gözler öcü ve ona giden para öcü gibi korkutuyor tek açıklaması
(9 puan) tarafından
Aynen ya öyle hiç sormayın
0 oy
tarafından

Yok cnm ya ne alakasi var benim oğlumda mama meme karisik büyüdü.

2 yasina kadar emen amcamizin torunundan daha saglikli masallah hemde oglum 9aya kadar emdi yarim yamalak sonra tamamen bıraktı 
(9 puan) tarafından
Birde galiba ek gıdadan sonra beslenmesi ile ilgili bağışıklığı değil mi düzenli sağlıklı yemekler.yedirirsek bağışıklı kuvvetli olur değil mi herkes anne sütü ile bağışıklık kazanır diyor ondan tedirgin oluyorm
tarafından
Yani cnm inanki benim oglum cok iştahsız bi bebekti ac yattigi günleri bilirim.yani oyle herseyide yemezdi oyle bağışıklığı kuvvetli olsun diye ozel biseyde yedirmedim birq genetik.sanirim bende cook nadir rahatsizlanirim (masallah diyim)
(9 puan) tarafından
Maşallah maşallah
0 oy
tarafından
Çocuk aç mı kalsın ya anlamıyorum bu insanları sen stres yapma canım inşallah sütünde artar üzme kendini sen meleğinle ilgilen gerisi konuşsun dursun insanlar hep konuşur 
(9 puan) tarafından
Inşaallah çok teşekkür ederim çok
tarafından
Rica ederim kuzum Rabbim yardımcın olsun inşallah her şey istediğin gibi olur
(9 puan) tarafından
Inşaallah hepimizin istediği gibi olsun
0 oy
(3,921 puan) tarafından

Aynen ya öğün bı kadında mama verme diyodu emzir emzirebildigin kadar dedi:angel: bende sanki onu çok dinledim geceleri yatarken veriyorum yeter.

(9 puan) tarafından
Mecbur kalıyor insan kimse anlamıyor bunu
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Ayni durumu bizde yasadik canim insanlarin ne dedigini bosver bebisin saglikli mi gelisimi iyi mi gerisi hic onemli degil insanlar bos konusmaya bayiliyorlar bende 3 ay sagarak verdim oglum kuvezde kaldi ne yaparsam yapayim emmedi beni 3 aydan sonra hep mamayla besledim suan 12 bucuk aylik masallah su zamana kadar hic saglik sorunumuz olmadi kaynanam surekli ee bu mama ne kadar diye sorardi soyledigimdede aa cok pahali yok eltim emzirmiste bilmem ne sacmalardi bende he he der gecerdim tika kulaklarini sende he he de gec bebisin iyi olsun gerisini bosver insanlar konussun konussun bos torba doldursun 
(9 puan) tarafından
Haklisin ama sinirlenmemek elde değil hangi mamayı kullandınız aynı lafları bende duyuyorum çok pahalı eee ne yapayım yani değil mi
(1,158 puan) tarafından
Aynen insanin siniri bozuluyor canim ama dinleme sen onlari bebegin annesi sensin ve her zaman onun icin en iyisini sen bilirsin kim istemez sutum bol bol gelsin emziriyim ama olmayinca olmuyor bazen mamalarda sus olsun diye uretilmemis yani ahh kafalari alsa zaten bos laf yapmazlar sen bebisini dusun bosver insanlari canim
(9 puan) tarafından
Haklisin olma Di mi olmuyor gerçekten sağlıklı olsunda yeter
0 oy
(9 puan) tarafından
Sinirim bozuldu çok mecburun emmiyor süt çıkmıyor başka ne yapabilirim değil mi 
0 oy
(119,427 puan) tarafından
Yaa bakma sen millete mamaya zehirmis gibi bakiyolar da nick cok guzelmis beee kuzeyini öp benim icin
(9 puan) tarafından
Öperim tabi çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bosversene canım küvez gecmısınde varmıs bak tam tersı bebegının karını doyurmaya bak sen benım de gorumcem esıme demıs mama sakın alma verme dıye ınatla esıme aldırtamadım yavrum dogdugunda 3 gunluktu ıkıncı gun mama aldık ama yenıdıgan atesı cıktı ve sıvı kaybettı kuveze aldındı 2 gun canımdan can gıttı neler yasadım o yenıdogan kapısında kıyafetlwrı verdıler elıme kokusu nasıl guzeldı vardır bunda da hayır dedım cıkınca hem emzırdım hem mama verdım sut vardı yıned emama verdım korkudan yanı sımdı emzırıyorum 6.5 aylık ama ınan sutum suan kesıle Allah korusun koşa koşa gıder mama alırım sen cocuguna bak hıc kımseyı dınleme
(9 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim için o ferahlattiniz
0 oy
(796 puan) tarafından
Benim bebeklerde öyle hiç meme tutmadılar ıkizlerim şuan 3 buçuk yaşında gayette iyiler millet boş boş konusuyo 
(9 puan) tarafından
Süt verdiğiniz mi peki hiç bağışıklığı zayıf olacak gibi davranıyorlar korkutuyorlar beni
(796 puan) tarafından
Anne sütü sağdım verdim kuvezdeyken 1 ay ictiler anne sütü sonra hep mama
(9 puan) tarafından
Sağlıkla büyüsünler inşaallah
(796 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
İlk çocuğumu sadece 3 ay emzirebildim. Bana anne değilsin bile dediler. Hiç kulak asma. Sütü çoğaltmak için de pekmezli su tahin bulgur soğan yoğurtlu kimyon çok iyi geliyor
tarafından
Her ikisi de ama kuru soğan çok daha faydalı. Birde şimdi yediğin bir şey yaklaşık 3-10 saat aralığında süte dönüşüyor o yüzden hop diye muzice bsi bekleme iki üç gün sabırlı şekilde devam et inşallah çoğalır
(489 puan) tarafından
benim oğlum da 9 aylik ta sütüm eskiye nazaran sanki azaldı bilemiyorum ya da ek gidaya da gecunce psikolojik sanirim ama ilk zamanlar sagarken daha cik sut gelirdi ama sjmdisanki az gibi :) ondN sordum hemen soğan yemeliyim:)  teşekkürler
tarafından
Bende ikinci kez emziriyorum maşallah sütüm bebeğime yetiyor ama saginca hiç çıkmıyor
(489 puan) tarafından
Gittim bi de elektrikli aldim Manuel varken . Sandim ki hani ineklerin memelerini satıyorlar ya oylr güçlü bir alet olacak ama yok anam oglum daha iyi çekiyor  :)
(9 puan) tarafından
Emmedigi için ne yediysemde çoğalmadı malesef ki umarım kesilmez erkenden
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Cahillik canım boşver bende hem emzirip hem mama veriyorum yetmiyor ne yapalım özellikle annem mamayı bırak emzir diyor yetmiyor doymuyor diyorum anlayamıyorum o yüzden şimdi tamam anne diyorum ne yapayım 
(9 puan) tarafından
Birde öyle bir konuşuyorlar ki sanko bağışıklık sistemi zayıf olacak gibi o canımı sıkıyor
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım vallahi şimdi mamalar bile anne sütüne o kadar yakın ki doktorlar söylüyor bunu ama anlayana işte
(9 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(78 puan) tarafından
Seni anlıyorum cnm cok iyi hemde bende oğlumda emzirmedim sütüm cok güzeldi ama tutmadı ucu yoktu göğsümün neyse mamaya başladım napalim yani ac ki kalsin hep zayıf dediler canimi sıktılar benim ama normal bir bebekti yani konusu boyu filan ben alıyorum ben hic oyle düşünmüyorum hem mama verip hem emziren anneler daha mi kötü  ozaman cocuk emerken mama veriyor diyelim o zaman ya mama kurtarıcı bisey bence ac kalırsa sütun az olursa emdiği halde doymuyorsa dışarı da filan yap ver içsin bebek rahat eder annede takma sen hiç kimseyi
(9 puan) tarafından
Haklisin  canım sağlıklı olsunda yeter bana
0 oy
(945 puan) tarafından
Aynen ya benim kaynanamda öyle verme de verme b.ok var gibi karışıyorlar her şeye acayip sinirlerim bozuluyor en sonunda çığlık atıcam, terslicem yani 
(9 puan) tarafından
Herkes keyfinden vermiyor ku sonuçta süt olsa jeden mama ile uğraşsın insan mama ile uğraşmak saha zor suyu kaynat söğüt vs
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Benimde aynı durum oldu    sanki şöyle bir durum oluyor aaa seninki emnedi dimi mama veriyon acıyarak diyolar sanki aldırma boşver
(9 puan) tarafından
Aynen öyle malesef ki
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Afedersin ama kmseyi s..’kleme benimde oğlu. Yoğun bakıma girmişti emmedi o yüzden sütümde sağdığım için erken kesildi kaynanama göre emzirmek bana zor geldiğinden sağıyordum ama bilmiyolardı ki sağmak benim 2 saatmi alıyordu tam yatıyorsum yeni besleme saati geliyordu ben elimden geldikçe tınlamadım sende tınlama mama vereceksin hatta öve öve söyle evet mama veriyorum de ezdirme kendini
(9 puan) tarafından
Haklisin canım evet kimse inanmıyor birde diyorum ki sagdigim için emmedigi için sütüm azaldı ee sağmak aynı seu değil mo diyorlar gerçekten sağıyorum sonra bir bakıyorum mama saati gelmişti kaç aya kadar sağdım kesildi şutun
(7,768 puan) tarafından
7. Ayda kesildi canım sağmak 1 saati buluyodu ee süt soğuyordu ısıt içir derken ettimi sana bir saat daha tam yatıyorum 1 saat uyumadan yeni sağma saati geliyordu malesef memek ve makina aynı çekme gücüne sahip değşl rabbim öyle güzel yaratıyorr ki o minicik bebeğin emişi makinadan kat ve kat fazla
Valla bizde hayran değiliz mamaya vereciğimz  parayla evladımıza bişey almak varlen o parayı mamaya yatırıyoruz 7 . Aydan sonra aylık 400-500 mama masrafım vardı
0 oy
tarafından
Anne sütü o kadar kutsal yararli bisiyki...benim sütüm yetiyodu ben mama kullanmadım hiç..hee az olsaydı hiç gelmeseydi mecbur kullanacaksın.cocuk aç kalcak halı.yok..banada çok dediler mamada ver doymuyodur zayıf bebbek.olacak diye..ben vermedim.mamayls doyarsa memeyi bırakır düşüncesiyle.m.bakma.sen kimseye sağlıklı olsunda.bebeklerimiz..sezeryan.normal mama anne sütü hiç önemli değil.
(9 puan) tarafından
Haklisin canım ama iyi ki mama vermedin memeyi bırakırdı
0 oy
tarafından
Herkes herşeye bi kulp bulmaya çalışıyor boşver sen 
(9 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Boşversene canım ya kimseyi takma herkes zaten mükemmel insan mükemmel anne bi onlar düşünürler çünkü sen bebeğin için kötülük istersin onlar bu zihniyetteler..benim yiğenim 2 kilonun altında 1600 1700 civarı doğmuştu küvzde kalmadı ama kesinlikle meme tutmadı naptilarsa olmadı mama ile büyüdü ablama da herkes etraftan bise dedi her ne kadar takmasa da yine morali bozuluyodu ama maşallah büyüdü 11 12 yaşında geldi yani mama yiyen çocukta büyüyo emziremeyen anne annelikten çıkmıyo i.t ürür kervan yürür diyip moralini yüksek tut sen bebisinle ilgilenmeye bak yoksa günlerin sana zehir olur bebeğinin her günü her anı senin için çok özel ve bunları kafama takıp o anlarını heba etme ❤
(9 puan) tarafından
O kadar haklısınız ki çok teşekkür ederim çok
(9,626 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim canım benim inşallah biraz moralin düzelmiştir üzme sen kendini bunun gibi psikolojik baskılar hemen hemen her yeni doğum yapmış kadına yapılır ama niye yapılır hala anlamış değilim anasını satayım sanki onlara anne karnındayken bak anne olunca şunu böyle şunu şöyle yap diye söylemişler de o yüzden hrseyi mükemmel biliyolar
(9 puan) tarafından
Hiç sormayin insanlar aslında bilmişlik yapıyor
(9,626 puan) tarafından
Işte canım o yüzden sende umursamiyicaksin konuşsun konuşsun dursunlar
(9 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(806 puan) tarafından
Öyle görmek istedikleri için konuşuyorlar canım takma kafana bana da herkes bişey dedi bebeğimin sağlığı onların çenesinden daha önemli dinlemedim kimseyi. 2.5 ay emdi sütüm kesildi meme olayimiz bitti yani napabilirim başka ki zorla mı süt getircem gelmedi kesildi gitti napayim çok üzüldüm ağladim rızkı kesildi diye ama çok şükür aç da kalmadı mama sayesinde salla insanları ağzı olan konuşuyor uzmekten başka işe yaradiklari yok canım 
(9 puan) tarafından
Aynen öyle canım çok teşekkür ederim
(806 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 203 göst.
15 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,588 soru

11,395,134 cevap

34,912 kullanıcı

...