0 oy
882 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından
Kızlar arkadaşım geldi bugun daha yeni gitti ve bana bir sey anlatti onu anlatiyim size uzun olcak biraz. 

Arkadasim 4senelik evli ve bir tane bebegi var. Esi arkadasima kredi cek 150bin demis ve odemeyelim demis. Arkadasim cekecekmis esiyle bosacanacaklarmis baska yere tasinip kaydini alldirmayacaklarmis parayida odemeyeceklermis. Simdi esi calismiyo lac senedir arkadasim calisti biraz birikimleri vardi bebegi oluncada calismadi maluum ve biriktirddigi parayi yediler bitti. Eside boyle demis. Arkadasimda bana napiyim cekiyim mi diye akil danisti. Bende cekme yarin birgun bir sey olur ayrilirsiniz sonra ne olacak o borc sana kalacak bi sigortali ise girsen parani keserler bir tane bebegin var nasil yapacaksin dedim oda haklisin cekmicem dedi. Acaba yani bilemiyorum karışmakla iyimi yaptiim kötümü. Karismakda degildi amacim sadece fikir soyledim yani yanlis bir sey oldugunu 

28 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Nasıl akıl bu ya ne yiyip ne iciyolar Allah'ım resmen 3 kuruşluk akillariyla banka dolandırma planları yapiyorlar :D o banka adamı nerde olsan bulur adamın götünnden kan alirlaar kaaaannn hey gidinin :D 
(572 puan) tarafından
Kiza neler neler demis daha benim arkadasda saf inanmis iyiki anlatti bana bende dedim bir suru seyde vazgeçti ama sonrasi ne olur bilmem tabi
tarafından
Ya bunlar gerçekten hayatı nasıl yaşıyolar ben anlamıyorum ya :D keşke bunların düşündüğü gibi olsa hayat ama ne yazık ki öyle değil yani :D
(3,052 puan) tarafından
Miktar ne olursa olsun geri ödememe gibi bir lüks yok. İşin sonu hapse kadar gider. bence eşi bankayı değil arkadaşını dolandırma peşinde. Çünkü çocuğu hastalansa hastane kaydından bile bulurlar. Çünkü işler o noktaya gelince avukata veriliyor dava açılıyor.
tarafından
Ya bunlarda işte onu dusunucek kapasite yok bunların beyin sadece banka yolunu ezberlemeye bide protokol imzalamaya yetmiş :D geri kalana calismiyor
(1,466 puan) tarafından
Artiladim  seni aynen öle cnm:D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cekip nasıl ödemeyecekler ki saçmalamasınlar onun yerine eşi bir işe girsin ve çalışsın 
(572 puan) tarafından
Para bitince eside girmiyo calismiyo oyle demis bende yapma sakin dedim
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Arkadaşının hayatını kurtarmışsn zaten onun çalıştıklarıyla gecinmisler bunca yıl. Çok istiyosa kocası çeksin krediyi 
(572 puan) tarafından
Kocasina vermiyolarmis kredi. Arkadasim hep calistigo icin onun kredi kartini kullandiklari icin kredi puani yuksek o yuzden cek sen demis.
0 oy
(470 puan) tarafından
Sen iyi akıl vermişsin bencede çekmesin nasıl güvencek ya dolandırırsa 
(572 puan) tarafından
Yani yarin bir gun olir ya ayrilirlarsa nolacak o zaman
0 oy
tarafından
Kredi cekip odwmeme gibi bir luks mu var ya hadi var diyelim dolandiricilikla is yurumez Rabbim baska birseyden cikarir 
(572 puan) tarafından
Yani hem bide çocuğu var yarin birgun ayrilsalar nolacak o zaman. Kiz kendi basina kalacak anasi babasi yok nasil yapacak o ladar borçla bebegiyle
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Kendi adına çekmiş olmuyo mu krediyi, çektikleri kredinin arkadaşıyla ne alaksı var anlamadım hiç bişey. 
(572 puan) tarafından
Arkadasimin eşi demis karisina(yani arkadasima) kredi sen kendi adina cek bosanalim nikahli gozukmeyelim parayida odemeyelim diye
(2,014 puan) tarafından
Ay sakın öyle bişey yapmasınlar, ben banka avukatının yanında çalışıyorum sadece icraya bakıyoruz. İstedikleri kadar kaçsınlar. O borçtan kurtulamazlar. Ve yıllar geçtikçe üstüne faiz binecek kimbilir kaç para olacak. Allah akıl fikir versin
(572 puan) tarafından
Kiz o degil bi tane bebesi var bir sey olsa ayrilsa adamdan napacak o zaman bu kiz o kadar borcla dedim sakın yapma bak üstüne kalir senin hepsi bu kopekde seno birakir giderse bebenle kalirsin ortada diye dedim
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Çekse kendini yakar cekmesin sen dogru olani yapmissin her türlü o parayi devlet alir ondan 
(572 puan) tarafından
Ya sorma kizin aklina girmiş yok avukatlara sordum bir sey olmuyomus oyle olsa ben seni boyle bir seyin icine atarmiyim bilmem ne diye kandirmis kizi
0 oy
(13,202 puan) tarafından
E bir de boşanalım diyor mantığa bak sen hey Allahım 
(572 puan) tarafından
Hee nikahli gozukmeyecekmis evdende tasinacaklarmis adreside aldirmayacakmis hani olur ya icra falan gelmesin de bulamasınlar diyeymis
(13,202 puan) tarafından
Diyor ki ben yiyip kaçayım parayı sen ne halt yiyorsan ye
(572 puan) tarafından
Ayyynenn oyleee
0 oy
tarafından
Alemin akıllısı onlardı zaten :) 

Bankaya elini veren kolunu alamıyor kolaydı zaten öyle 150 bin çekmesi geri ödememesi:)
(572 puan) tarafından
Kizz sorma nasil kizin aklina girmiş neler demis neler dengesiz
0 oy
(5,406 puan) tarafından
=)) bir ödeme 2 ödeme icralık olacak alınacak birseyi yoksa hapis cezası ohoo bu işler nerelere gidiyor 150 çekecek üzerine vadeye göre 70 80 bin faiz girecek olacak sana 230 bin sakin çekmesin sakin. O adam hazır yemeğe alışmış onu beslemesin köpek beslesin daha iyi madem bi de ayrılacaklar diyorsun 
(572 puan) tarafından
Evli gozukmeyelim adreside aldirmicaklarmis hani tek olsun bulamasinlar diyeymis neler demis kıza neler safım benimde inanmis kocasina
(5,406 puan) tarafından
Kız tc den her yerde buluyorlar artık elindeki Telefon dan bile nerde olduğun ortada zaten. Hiç mi bir yere gitmeyecek hiç mi hastalanmayacak? Kızı kandırıyor sacmalamasin
(572 puan) tarafından
Kızı kandiriyor ceksinde bir sey olursa onun ustune kalsin diye. Kendine bir sey olmucak olanlar hep kiza olacak
0 oy
(238 puan) tarafından
Hepimiz boşuna sefalet çekmişiz kızlar bi krediye bakıyomuş iş meğer . hey Allah'm ya o arkadaşın aklını başına alsın valla başona iş açar günah bebeği varmış 
(572 puan) tarafından
Kiz dedim o ladar kolaysa bu kadar milletde ceksin o zaman bir daha odemesinler keyfine baksinlar oyle sacmalik mi olur diye. Iste kandiracak ya kizi ceksin diye kopek
(238 puan) tarafından
Bacım sen insanlık yapıp uyarmışsın yine sorarsa yine uyar ama o kocadan hayır gelmez bence
(572 puan) tarafından
Ben diyecegimi dedim sonrasi ne olur bilmiyorum ama inşallah o sa.laga güvenipde boyle bi b.ok yemez
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Banka o parayı onlara bırakmaz. Neyin kafasını yaşamış eşi bilemedim dogrusu. İşin kul hakkı boyutunu saymıyorum bile. Onu da geçtim. Banka teminat yada kefil göstermeden o kadar para vermez. Öyle her yoldan geçene 150 bin kredi vermezler. Maaş yok gelir yok kredi çıkmaz zaten. Diyelim ki bi şekilde aldılar krediyi 150 binin geri ödemesi 250 binden fazla olur. Banka Avukata verir arama çıkartırlar hapse kadar düşer. Konuşuyorsan bunları da söyle arkadaşına. Eşi için başını yakmasın. 
(572 puan) tarafından
Dedim zaten ben diyecegimi ve fazlasini yani. Kizin nasilda aklina girmis neleerr demis nelerrr sirf ceksin diye valla ben diyecegimi dedim gerisi onlara kalmis insallah yapmaz oyle bir sey com üzülürüm yaparsa olan kiza olacak
(3,052 puan) tarafından
Banka işsize kredi veriyorsa eşi kendisi çeksin o zaman. Bence eşinin niyeti farklı. Parayı alıp kadına borcu bırakıp gidebilir.
(572 puan) tarafından
Kendine vermiyolarmisda i yuzden ona demis. Yani simdi birakip gitmese bile dunya hali olur ya hadi bosansalar ne olacak o zaman napacak bu kiz bebegiyle tek basina
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Salaksa çeker a rksdsin adam kendi üzerine niye çekmiyor bişey olursa kadına olsun diye ona cektiricek 
(572 puan) tarafından
Kendine cikmiyomus kredi ondanmis dengesiz oyle demis kıza. Hee bir sey olursa kiza kalacak olan ona olacak
0 oy
tarafından
Hayatım zaten belli bir geliri yoksa o kadar kredi dahi çıkmaz ki
(572 puan) tarafından
Bir sene oldu arkadasim suan calismiyo sigortasi geliri yok. Ama bankadan aramislar heralde 90bin kredi verelim gelin bi onay verin falan diye bunuda kocasi duymus oda git iste 150 basvur çekelim odemeyelim demis canim
tarafından
Hayır hayatım o kadar kredi vermiyor bankalar biz yeni çektik eşim memur olduğu halde 170 bin çıktı o bankaların müşteri çekmek için yaptığı bir oyun ve sen doğru olanı yapmışsın hiç kafanı takma
(572 puan) tarafından
Valla insallah oyledirde alamazlar bir kuruş
0 oy
(119,434 puan) tarafından
Cok sacma sonunda hapse girebilir
(572 puan) tarafından
Yani bir sey olursa olan kiza olacak o b.okada hic bir sey olmucak
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Akıl dağıtılırken kapı arkasında kalanlarda bugun 
(572 puan) tarafından
Dengesiz dengesiz. Nasilda kandirmis kızı neler demis neler. Akıl naminaa hic bir sey yok.
(25,224 puan) tarafından
Kız kaçsın kurtulsun o heriften bari
(572 puan) tarafından
Valla orasina karisamam canim kendi bilecegi bisiy ama uyardim ben gerisini kendi bilirrr
0 oy
tarafından
Çekmesinler tabi ahireti düşünsünler bir zahmet.!
(572 puan) tarafından
Adam suanki hayatini dusunmuyoki ahireti düşünsün bacim
0 oy
(1,315 puan) tarafından
La case de papel izleyen masum köylü 
(572 puan) tarafından
Valla güldüm bu yorumuna :D
(1,315 puan) tarafından
Ahahah :))))))
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Yanlis anlamsdik dimi dolandirmaya çalışıyorlar, Allah islah etsin nasil bir beyinsizlik bu. Haram helal bilmiyor mu bunlar
(6,978 puan) tarafından
Haddim olmadan bir tavsiyede bulanacagik canim: bunlardan uzak dur
(572 puan) tarafından
Ya kızda bir sey yok cok saf anasi babasi yok cocukluk arkadasim eşi b.ok iste malesef üzülüyorum onuda oyle gordukce bilmiyorum ya :(
(6,978 puan) tarafından
Ah canim yaaa...Allah hidayet versin o kocasina..kizi kullanmaya calisiyor resmen
(572 puan) tarafından
Iste yani bir sey olsa olan hep kıza olacak bir tanede bebegi var kimsesi de yok arkasında bilmiyorum neler olacak. Allahim kocasina akil fikir versim dengesiz adama
(6,978 puan) tarafından
Amin amin aminn
0 oy
(142 puan) tarafından
Pardon da bankalar sıraya girmiş 150 bin tl vermek için bekliyolarmıymış? Aylık maaş soruyorlar,  kefil soruyorlar her önüne gelene kredi vermez hele de 150 bin hiç vermez 
(572 puan) tarafından
Valla o kadarıni bilmiyorum hic bankayla oyle bi isim olmadi acikcasi ama bu kizi banka aramis heralde 90bin mi verelim gelin diye bunuda kocasi duymus oda 150cekde odemeyelim demis. Insallah oyledirde o m.al kizin başını yakmaz
(142 puan) tarafından
Sen üstüne düşeni yapmışsın iyi demişsin belki bu sayede arkadaşının başı belaya girmekten kurtuldu
(572 puan) tarafından
Insallah sonradan degismez karari

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 551 göst.
24 Haziran 2022 Aile kategorisinde Hacer ahmet (1,451 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 540 göst.
13 Şubat 2020 Aile kategorisinde Ozglern (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 930 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu