0 oy
1,313 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar buraya ha bire yaşadığım sıkıntıları yaziyordum.gunduz de yazdım köfteye git ablanda ye dedim falan demiştim.bugun gündüz aradı bosol bosol bosol dedi ve bitti . Ben her kavgada bosanalim diyomusum bunun da altında bir sebep yatiyormus yakında çıkarmış kokusu edepsiz hakkımda dediği şeye bak siz ne anlarsınız bundan .bende aradım bunu babama söyledim babamda kayinbabama belli ki kızmış ona o da aradı boşadı.simdi evimdeyim bana evden git diye mesaj atmış ama gitmeyeceğim burası benim evim zorla girmeye çalışırsa kades uygulamisni indirdim polis cagiracagim 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
yeniden gösterildi
Telefonda bosol demeyle boşanma olmaz canım o kadar kolay değil 
(1,307 puan) tarafından
Kimse ayetlerle hadis lerle yaşamıyor yaşayan varsa gösteren elini öperim doğru söylüyrz yalnş tarafa çkiyonz
Tamm diolomanz olabilir saygm sonsuz bnde kursda okudum senelerdir bunn dersini gördm bilmediğim şeyde asla yorm da yapmam
(1,699 puan) tarafından
Tek nefeste soylenen 3 boşol 1 boşol yerine gecer nokta
(44,748 puan) tarafından
Ayyy yeterin yavv habire bildirim:D
(2 puan) tarafından
Hülle de başka adamla nikah kıyıp cinsel birliktelik olmadan 3 adet dönemi sonrasında adam anlaşma ile evlendi diye bosarsa dediğin doğru zaten bu şekilde olunca o hülle olmuyor kandırmak oluyor başka bı adamla evlenip normal gerçek bı evlilik yapacak sonrasında 3 adet dönemi geçecek ve adam kendi gönül rızası ile bosarsa o zaman sahih hülle oluyor
(2 puan) tarafından
Tek nefeste söylense de 1 bosol 1 talak yerine geçiyor aynı anda 3 kere üst üste söylediğinde 3 bağı birden koparmış oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Resmi nikahiniz yokmu imam nikahı düşmüş ama resmi nikah var bide . Hakkında hayırlısı olsun üzüldüm gerçekten 
(6,672 puan) tarafından
Resmi nikah var a dini düşmüşse resminin bı önemi yok artık karıkoca degiller
(6,672 puan) tarafından
Yani daha 2 talak var
tarafından
Resmi nikahta önemli resmi olarak hâlâ karı kocalar
(6,672 puan) tarafından
Ben yanlış yorum yaptım 1 talak gitti şimdi hala essiniz
(1,307 puan) tarafından
Arkadaşlar 2 talak falan kalmamış 3 kere üst üste boşol dedyse bitmiştir daha dönüşü yok eğer 1 kere deseydi dedğin doğru 1 ay müddet olr o arada başlarsa devam ederler
3 kere üst üste dedyse eş değiller yalnş bilgilendrmayin
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Maalesef bu Bi boşanma sayılmıyor canım 
tarafından
Sayiliyormus canım dini nikah düştü.diyanetin fetvası varmış
tarafından
Dinen sayılıyor malesef :(
0 oy
tarafından
Keske once resmiyette yapsaydi yapacagini sonra is kesinlesince dinen bosasaydi ama evinde kalman dogru
0 oy
tarafından
Resmi nikah yok mu peki
tarafından
Var resmen bosanana kadar evimde oturacagim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Baban ne dedi? 
tarafından
Var resmen bosanana kadar evimde oturacagim.arkamda hamdolsun
(13,202 puan) tarafından
Aman dikkat et kendine
tarafından
Kades  uygulamisni indirdim.kapiyi da kilitledim gelirse hemen polis cagiracagim zorlarsa
(13,202 puan) tarafından
Aman kanayım deme sakın bak hemen ara.
tarafından
Yo yo asla kanmam
0 oy
(530 puan) tarafından
Önemli olan hukuken boşanmak canım dinen kanunlarda hükmü yok. Seni bu kadar değersiz gören adamın yanında kalma zaten kendine eziyet etmiş olursun 
tarafından
Dinen düşmüş oldu ama resmen bosanana kadar evimdeyim.kendi gelmesin
(530 puan) tarafından
Evet dinen nikah düşmüş oluyor ama her şey hukuka göre işliyor o yüzden dedim canım ne diyeyim Allah kalbine ferahlık versin inşallah bu günlerin sonunda çok güzel günler senin olur
tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(6,672 puan) tarafından
İamam nikahı düşerse resminin bı gecerliligi kalmıyor ve işin öbür yarafida su sen artık başkasıyla evlenip karıkoca olmayana kadarda evlenemzsiniz evlenirse iz haram olur
(13,202 puan) tarafından
Zaten şuan dini nikah yapamaz tekrar başkası ile bir gün evli kalması lazım adı neydi unuttum
(6,672 puan) tarafından
Cnm şimdi 3 defa ayrı ayrı yani toplamda 9 kez ağzından çıktı mi o laf yoksaa boş ol boş ol boş ol mu deddi
(6,672 puan) tarafından
3 defa tekrarlayıp bı kere söylemişse bı talak gidiyor
tarafından
Boş ol boş ol boş ol dedi
(1,307 puan) tarafından
Aynen canm 3 kere üst üste boşol dedyse malsef nikah düşüyo
0 oy
(392 puan) tarafından
Evinde kal siz hala evlisiniz. Dinen bosanmanizin yasalarda karşılığı yok. Resmen boşanmadan evden ayrılma. Sorunlar nedir bilmiyorum ama bir yuva kolay kurulmuyor. Oluru var ise yuvani dağıtma. 
tarafından
Evden ayrilmayacagom ama oluru hiç yok ya diğer sorulara bak anlarsın malesef
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Canm 3 talak var ayni anda 3 kez söyleyince  3 degil sadece 1 i bozuluyor yani dinen boşaması  icin 3  ayrı mazeret günün  olmalı.  Tam anlatamadım sen bi fetva  hattını  ara onlar anlatmak istediğimi  daha güzel  anlatırlar  sana
tarafından
Bosasin zaten canım diğer sorularıma bak
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Cocuk yoktur insallah.allah yardimcn olsn.
tarafından
Var bi tane 2 yaşına girecek
(3,101 puan) tarafından
Allah yardmcinz olsn canm ne diyim.
0 oy
tarafından
Eee resmi nikah ne olacak 
tarafından
Dava acicam ya da o açıcak bilmiyorm ama bittigi kesin
0 oy
tarafından

Hakkında hayırlısı olsun canım. Dikkat et kendine kapıyı kırmaya falan kalkmasın erkek milleti bu :ermm:

tarafından
Kades uygulamisni indirdim öyle bişi yaparsa anında polisi cagircam
0 oy
tarafından
Allah yasatmasin cok zor ama evden git demis sende gitmiyorsun yani genelde anneler ve hamileler oldugu icin soyluyorum bence buyukluk yap babanda arkandaymis inatlasma ki konusacak yuzunuz olsun, omur boyu cocuktan dolayi arkadas kalmak zorundasiniz isin icine polisti vs di yillar sonra sen soyle ettin boyle ettinle cocukta saglikli buyumez. Hem kimleri goruyoruz adam evden cikmiyorsun die mazallah belki daha fena seyler yapar. Polis gelir ama malesef bunca kadini polis kurtaramadi. 
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Ozamn resmiyettense bosancami yoksa sagdce dinenmi bosandin 
tarafından
Resmiyete de bosanicam
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Resmi olarak hala evli olduğun için polis çağırsan bile çok bir şey yapmaz polis. 
tarafından
Eve kapıya zarar vermeye kalkarsa uzaklaştırma çıkar
(1,630 puan) tarafından
Uzaklaştırma öyle kolay kolay verilmiyor.
(3,451 puan) tarafından
Çok kolay veriliyor uzaklaştırma
(1,630 puan) tarafından
Peki tamam
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Boşamayi akıl etmiş mihrini vermeyi akil etti.mi bari
tarafından
İstedim mecbur verecek
0 oy
(47 puan) tarafından
Bosanmakta Allah'tan evlenmekte ama evlenirken yüzyüze evlenirken bosarken neden telefon bu kadarmi yani ya Allah ıslah etsin
tarafından
Bu kadar kolaymış .amacına ulaştı. Üstüme oynuyordu bitti rahatladı.simdi her gününü bir kızla geçirsin
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Haber ver bize canım bugün de aklım sende kaldı Allah yardımcın olsun
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun.evimdeyim kapım kilitli . Bakalım neler olacak
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Sürekli boşanalım deyip şimdi gitmeyecegim diyorsun o da ilginç  bir gün söylediğimiz şey başımıza gelir diye düşünmüyoruz bir şeyi 40 defa dersen olur
tarafından
Resmiyette bosanana kadar kadının evden gitmesi kadının aleyhine .bil ,anla ,öyle yorum yap olur mu

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 1,206 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Eliifnur.0_ (106 puan) tarafından soruldu

381,152 soru

11,410,595 cevap

34,950 kullanıcı

...