0 oy
419 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Mutlu huzurlu bereketli sağlıklı geceler hanımlar. 

Tartışma amaçlı olarak açmıyorum postu mu. 
Ben gün de ya 1 yada 2 tane türk kahvesi içiyorum.  Aradada Nescafe içiyorum ama tamamen sütle yapiyorum q çay kaşığı kahve koyuyorum.  Burda bı kaç arkadaş uyardı.  Art niyet düşünmedim. Ama merek ettim özeldeki doktorum da devletteki doktorum da bu na izin verdi sen hasta değil sadece gebesin dedi 

GEBELİK BOYUNCA HİÇ KAHVE İÇMEDİNİZMİ.  VEYA FARKLI ŞEYLER. 

COLA FANTA DİDİ. DIŞARDAN İCİCEK ALMIYORUM ZATEN BUNLARİ TUKETMİYORUM. 

ACABA DOKTORLARMİ UMURSAMADI YASAK KOYMADI. 

46 Cevaplar

0 oy
tarafından
Şuan çay içiyorum kahve zaten yasak bana meyve suyu içiyorum su iciyorum o kadar 
tarafından
Teşekkür ederim cnm afiyet olsun
-Reklam-
0 oy
(10,053 puan) tarafından
Ben ictim valla. Kolada fantada kahvede. Bardagin dibine koydular hep kola fanta balikla mesela kaynanamlarda falan herkes icerken goz hakki diye. Eve almıyoruz zaten
tarafından
Evede almıyorum cnm dışardan icicek eve sormuyorum gittim yerdede tuketmemeye dikkat ediyorum
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Kahvaltıda açık iki bardak çay gün içerisinde de ıhlamur rezene elma ayva çayı falan içtim hamileyken. Kahve ayda bir falan anca icmisimdir
tarafından
Çay içemiyorum ben çok nadir sabahları. Cnm.
0 oy
tarafından

Gebelik boyunca cola fanta cips gibi şeyler hic tüketmedim. Kahveyi de . Fakat doğuma bir hafta kalan ben mahvoldum burnuma nasıl kahve kokuyordu sabah gözümü açıp nolur kahve içicem diyordum. Ve o son 7 gün 8 9 fincan icmisimdir toplamda. Şükür bir sorun olmadı ama o kadar mahrum bırakmakta iyi değilmiş yani.

tarafından
İyi değilse benim doktorlar niye izin veriyor.
0 oy
(806 puan) tarafından
Kahve kola genelde hazır şeyler içmedim son ayımda canım çok pis fanta istemişti birkaç kez içtim vallaha ya 
tarafından
Dışardan icicek eve sokmuyorum cnm kendim kaynatıyorum yapiyorum.  Bı türk kahvesi içiyorum
0 oy
(513 puan) tarafından
Kahve kola hic icmedim sadece acik cay ictim
tarafından
Çay la aram yok
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ben cayi 1yada 2 bardak cok acim sekilde ictim zaten seker tuketmiorum 

Kahve delisi olmama ragmen doktorum gun icinde cay icmiceksen 1 tane turk kahvesi icebilirsin demisti ama nescafe asla demisti zaten gazli su bu icecekler yasak bide sade maden suyu icebilirsin gunde 1tane demisti
tarafından
Maknezyumlu maden suyu alıyorum cnm cayda çok nadir olarak içiyorum
(5,913 puan) tarafından
Kuzu hamilelerin gunde belli bir kotada kafein tuketmeleri lazimmis nette gormustum ona gore ayarlayabilirsin kndini
0 oy
(841 puan) tarafından
Ben içiyorum arada nescafe turk kahvesi ama sabahları cay da içiyorum gecen canim fanta istedi ondan da içtim bilmiyorum canim ne isterse içiyorum 
tarafından
Afiyet olsun cnm
0 oy
(3,101 puan) tarafından

Walla cay kahve ictim.sekersiz yada az sekerli.kolayi arada ictim eve almam ama denk gelirse yemek guzelse icerim. Sigara icmedim yeterli bence:)

tarafından
Sigarayı bende içmiyorum cnm inşallah doğumdan sonra da icmiycem inşallah
(3,101 puan) tarafından
Insallah sigara iciyordm normlde gnde 3 4 tane.ama braktim cok skur.zaten bulantilarm yeni yeni azalmaya basladi.cay kajve hala icemiyorum ama burnmda tütüyor ilk isim gecince nescafe ismek olcak
tarafından
Bende günde 1 paket bitiyordu.  Kızımın vefatından sonra 2 paketi geçti.   Astımı bile zorladım. Hastaneye gittim kan verdim hamile olduğumu öğrendim o an bunu evladima yapmiycam dedim
(3,101 puan) tarafından
Allah mekanini cennet etsin yavrunun  insallah.dgerinide allah sana bagislasn sag salim al kucagina.
0 oy
(5,220 puan) tarafından
ben günde 2 yada 3 türk kahvesi içerdim şuan 29 haftalığım ve sanırım 2kere kahve içtim korkumdan. aslında bazı doktorlar günde bi kahveden bişey olmaz diyolarda işte ben içmiyom yinede. ama çay içiyorum bikaç bardak. hiçbirini aşırıya kaçmadıkça tüketebilirsin yani ben kendimi hala kısıyorum ama canım isteyince de aklıma geleni içiyorum bi bardak kolayı veya bi nescafeyi. 
tarafından
Sağlıcakla gelsin inşallah canım
(5,220 puan) tarafından
inşallah canım
0 oy
(40 puan) tarafından
Ben içtim çayı her sabah içerdim fantada içtim çok canım çekmişti
tarafından
Can çekme olayı yok bende çok şükür
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bn kola da içtim çok canim istiyodu napiyim ama her şey sınırlı kahve de öyle 
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(146 puan) tarafından
Kahveyi azalttım haftada 3 defa fln içiym çay sabah akşam günde en fazla 4 bardak gazlı içeceklerdn uzak duruym çok nadir içiym taze meyve suyu sıkıym 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Didi çay ve meyveli hazır süt içtim.Kola fanta zaten içmiyorum.
(3,895 puan) tarafından
Kahve de içmem.
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Kola hic içmedim ama turk kahvesi içtim arada her zaman değil bazen evde içtim bazen ikram edilince geri cevirmedim neskafe hic icmedim normalde de içmem zaten sevmiyorum cayi çok içtim demligin dibini gördüğüm zamlar çok olmuştur 
0 oy
tarafından
Alkol sigara ve bazi bitki caylarini icmiyorum  kahve kola arada bir iciyorum ikisi de midemi rahatsiz ediyo. Cayı da gunluk 3 4 bardak iciyorum doktora da sormadim 
0 oy
tarafından

Herşeyi yedik içtim valla:D

0 oy
(12,494 puan) tarafından
Kolada içtim fanta da valla Türk kahvesi de içtim nescafe de abartmaduğın sürece hiç te bişey olmaz çay da içerdim de hamileyken. Pek aram yoktu 
0 oy
(105 puan) tarafından
Ben kola Nescafe türk kahvesi çay da içtim portakal greyfurt mandalina suyunu sıkıp ta içtim hiç engel koymadim neye cnm çekiyorsa içiyorum çok şükür bir şey olmadi 
0 oy
(15,267 puan) tarafından
Benim doktorum hiçbir uyarı yapmadı bu konuda. Ben her gün 5 brdak kadar çok açık çay arada sırada türk kahvesi ( çok sevmediğim için o da . Ama bazen üst üste 5 6 gün içtiğim de olmuştur.) İçerdim. Bazen kola fanta da içerdim. Şükür evladımda bişey olmadı. Abartmamak lazım yine de bence. Siz zaten dikkat ediyor gibisiniz zaten. Ben mesela çaysız yapamam. Zaten çok açık içtiğim için onu çok kısmadım. Diğerlerini de dikkatli tükettim ne olur ne olmaz diye. Adaçayı yasak . Genel olarak bitki çayları çok iyi değil hamilelikte. Bişey yiyip içeceksem netten bakardım ben hep.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 236 göst.
6 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gulcincim (603 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 389 göst.
0 oy
20 cevap 721 göst.
+1 oy
4 cevap 110 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,377 puan) tarafından soruldu

380,595 soru

11,395,384 cevap

34,913 kullanıcı

...