0 oy
458 göst.
Diğer kategorisinde (115 puan) tarafından
Kızlar  kayınpederimin ve kayınvalidem in ölümü yıl dönümü için, maglum koronadan.mevlid okutamiyorum, apartmandaki komşulara , kendim de yapmayacağım malum.yiyen olur yemeyen olur, aileleriyle pişirip yiyecekleri tarz birşeyler alıp vermek istiyorum, birisiyle küs değilim aslında ama , uygun dille rahatsızlığını.dile.getirdigimde tersleyip, ummadığım sozu söyleyip apartmanda yokmusuz gibi inada yaptığı için çok.giciklandim.. Herkese verip onu seçsem.gunaha girmiş mi olurum, hicc içim atmıyor çünkü annem yaşında birisi.. Hayrimi ziyan etmekten korkuyorum, böyle kalbimi bozarak, sizlere sormak geldi aklima

9 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Hayrını kaynanana ve kayınpederine yasin okuyarak yap bence. Bu tarz şeyler dinimizde yok zaten. İlla bişey yapıcam dersen tesbih alıp dağıtabilirsin küçük yasin kitapları olabilir yada
(115 puan) tarafından
O tarz şeyler her yıl.yapiyordum da, değişiklik olsun istemistim
(1,790 puan) tarafından
Aynen katılıyorum sonuçta adını bile soylemeseler de o kitapları alıp okudukları zaman en büyük hayir onlara
-Reklam-
+1 oy
(6,919 puan) tarafından
Ziyan ederse günahı onun boynuna vermeyip ayirirsan günah senin olur ver gitsin kul bilmezse Rabbim bilir 
(7,208 puan) tarafından
Niye günah olsun ki
(6,919 puan) tarafından
Hayır yaparken insan ayırdığı için günah dedim
(7,208 puan) tarafından
Herkese vermek zorunda değil ki böyle bir günah yok canım aksine gunah olmayan bir şeye günah demek haram
(6,919 puan) tarafından
Ya bu apt oturuyon herkeze dagitiyon bı ona vermiyon onun yaptığı ona kalsın sen Allah için olmuslerin için hayır dagitiyon   sence bu günah olmuyormu müslüman müslümanla  küs olabilir mi    benim düşüncem bu verdi vermedi tercih onun oyle ya
(7,208 puan) tarafından
Canım verir ya da vermez bu kişinin tercihine kalmış bir şey hayır yapıyor sonuçta istediği kişiye vermekte özgür ortada günaha girecek bir şey yok . Küs olması ayrı bir konu Müslüman üç günden fazla kus durmamalı ama bu da samimi olması gerekiyor anlamını taşımaz ...  Ben sadece günah kısmına takıldım uyarmak istedim sadece kusura bakma oluru
+1 oy
(1,808 puan) tarafından
Bol bol kuran oku onlar icin canim 

Bu tarz yardımları ihtiyaci olanlara yaparsin hem daha makbul olur allah kabul etsin inşallah 
(424 puan) tarafından
Tam ben yazıcaktım ihtiyaç sahiplerine yapın bence de böyle şeyleri ya ayırdığın parayı ver ya bi aileye alışveriş yapıp ver ama ihtiyaç sahibi olanlar olsun
+1 oy
tarafından
Bence komşulardan ziyade ihtyac sahiplerine yardim etsen daha makbule gecer ama onemli olan kur'an okumak dua etmek canim yenen yiyeceğin ölüye bir hayrı yok
0 oy
(71 puan) tarafından
Bence ver canım 

Kizmissin haklisn 

Kin gutmus gibi olursun ve kin dinen çok kötü 

Bnce sen boşver bişey olmamis gibi davran
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Bence ver ayrımcılık olmasın
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Güzel bir düşünce. Ver gitsin rabbim görüyor semi
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bizim burda bütün tavuk ve 2 tane ekmek dağıtıyoruz. Evinde pişirsin yesin rahmetliye bir dua etsin. Herkese vermelisin ayırt etmeden sen götürme çocuğa ver gönder 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bence vermek istemiyorsan nefsini yenmek adına anaforlarına ver herkese verirken ona vermezsen olmaz

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 287 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Pakize333 (1,115 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 180 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde esratrn (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 153 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pakize333 (1,115 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 118 göst.