0 oy
2,272 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Oturma odasında yatıyoruz bebek küçük diğer odalar soğuk diye. Eşim rahat edemediğini söyleyip ayrı koltukta yatmaya başladı. 3 gündür de bebeğim huzursuz eşim işe gittiği için bu sefer ayrı odada yatmaya başladı. Sanki aramızda bi soğukluk varmış gibi hissediyorum. Ayrı yatmaya devam edersek daha da uzaklaşır mıyız birbirimizden. Akıl akıldan üstündür fikirlerinizi bilmek istiyorum

35 Cevaplar

+3 oy
(12,773 puan) tarafından

Ne olursa olsun huysuz bile olsa bebeğin eşin başka odaya gitmemesi gerekiyor bu konudan rahatsız old Belirt baktın çok huysuz bebeğin sen odaya götür orda uyut ama geri yatağa dön

Bu tek senin değil 2 nizin bebeği gerekirse uykusuz da kalacak gerekirse o bakacak ama yatak ayrılmaz 
(12,773 puan) tarafından
Ona soylemeliisn üzülüyorum yatma orda bebek durmas ise ben odaya götürürüm ama ayrı yatma de
(292 puan) tarafından
Katılıyorum sakın alıştırma ben de senn düşündüğün gibi yaptım iyi olmadı
tarafından
Siz böyle söyleyince daha da bi korku bastı bana. En iyisi konuşup bu durumu düzeltmek teşekkür ederim
(12,773 puan) tarafından
Bak cnm sezeryan oldum 1 hafta ayrı yattık sadece 1 oda odada bile yatmadı karşı kanepemde de yattı çocuk yanımızda sonra lohusa deoresyon yaşadım ben direk odamıza geçtik ayrı yatmayalim diye biraz asla 1 gün keyfi gidip yatmadı ha salonda uyuya kaldı ellemedigim oldu elbet ama 7 ay boyunca kızım yan da uyuduk ağladı da gece de emzirdim 8. Ayda kızımın odasını ayırdım şuan bile kızım uyumuyo mesela 2 yaşında ortamiza alıyorum ya hem o uykusuz kaliyo hem ben gerekirse geri beşiğine götürüyorum hepimizin eşleri çalışıyor ayrı yatması olmaz
tarafından
Benim eşim rahatına çok düşkün biri. Üzülüyorum bende bu duruma ama napim anlayışla karşılıyorum. Demek ki her eş bu durumu kabullenemiyor
-Reklam-
+1 oy
(6,137 puan) tarafından

Isi düşünce gelebilir bilemedim simdi:ermm:

tarafından
Öyle düşkün biri değil
+1 oy
(148 puan) tarafından
Bence sen kuruntu yapıyor olabilirsin. Konuşmayı dene bence eşinle en güzel çözüm onu anlamak kafanda kurup kendini üzme .
tarafından
Konuştum uykusuz kalıyorum dedi. Öyle şüpe etmiyorum ama sanki kopuyoruz birbimizden eski muhabbet de kalmadı
+1 oy
(372 puan) tarafından
Evet burda okuduğum kadarıyla erkekler alışınca bidaha yatmak istemiyorlar ben asla yatmadım eşim zaten yatmaz ama sen de git odaya valla bizim odada buz gibi ama beraber yatıyoruz çocuğa da battaniye yorgan örtüyorum yapacak bişey yok o evlatları oda koca bu kadar başlamamak lazkm
tarafından
Ben kaç kere dedim yatak odamıza gidelim diye kabul etmedi soğuk diye. Ama şimdi o orda yatıyor. Koltukta yatmaktan sırtlarım ağrıyor benim de çocuk için dayanıyorum. O da çocuk için kabul etmiyor yatak odasında yatmami
(372 puan) tarafından
Al çocuğu git bbece
tarafından
Bu gece dicem bende gelicem diye bakım ne dicek
(372 puan) tarafından
Git yat araya soğukluk girerse bende bidaha yanına gelmem de olmazsa tekrar gidersin ama ayrı yatma canım
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Ne olursa olsun eşler ayrı yatmamali aradaki muhabbet kaybolur ALLAH korusun
tarafından
Gerçekten de öyle olduk muhabbetimiz kalmadı kendimi bekar gibi hissediyorum. Yanimda yat diyorum rahat edemiyorum diyor işe gidiyorum diyor
0 oy
(12,477 puan) tarafından
Canım işi ağırsa yoruluyor sa hak ver biraz geçici bir süre dir bu
tarafından
Masa başında çalışıyor ne kadar ağır ne kadar yoruluyor bilmiyorum. Hak veriyorum zaten uykusuz işe gitmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum ama git gide mesafeli olduk kopuyoruz sanki birbirimizden
0 oy
(2,460 puan) tarafından
Bunu bilinçli  yapiyorsa problem ama gercekten rahat ve uyuyamama sorunuysa sıkıntı  yok bence bizde ayri yatiyoruz
tarafından
Kızım gece huysuzlanıyor o yüzden uyuyamadigini söyledi. Şimdi rahat yataga da alışır yanıma hiç gelmez. Ben böyle olacağımızı hiç düşünmemiştim
(2,460 puan) tarafından
Gelir gelir korkma bizde ilkbaharda  birlikte yatmayi planlıyoruz  suan yatak  odamızda  degilizde
tarafından
Birlikte yatmayı bile plan haline getirdik ne günlere kaldık yahu
(2,460 puan) tarafından
Napcan kuzum mecburi ☺️
0 oy
(13,962 puan) tarafından
Bebek uyanınca al başka odaya götür uyut geri dön işe gidiyor olabilir sende bütün gün oturmuyorsun benim oğlum kadar huysuz çocuk daha görmedim 10 aylık hala daha kesintisiz 2 saat uyuduğumu bilmem ama eşim öyle bir şey teklif etmedi bu çok yalnış yaparken tek yapmadın 
tarafından
Bebeğim de gaz problemi var gece huysuzlanıyor sabaha kadar. Eşim de  uyuyamadigini uykusuz kaldığını söyledi. Aynı odada ayrı olmaya alıştım da odayı hepten terk etmesi üzüyor beni
(13,962 puan) tarafından
İzin verme buna bence dediğim gibi yapman gerekiyor
tarafından
Teşekkür ederim canım bide öyle deneyeyim belki düzene gireriz
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Kesinlikle yatak ayırma diyen çok insan. Var ama bazılarımızın eşi ağır işte çalışıyor. Ha hergün ayrı yatılmamalı ama eşinin de dinlenip işe gitmesine hak vermelisin benim kızım 13 aylık toplasan 1 hafta ayrı uyumuşuzdur. İşi çok ağır elinden geldiğince yardım eder uykusuz kalır öyle işe gider. Ama ben bazen ses etmem gider başka odada ilgilenir uyutur en son yatağıma dönerim. Sürekli ayro yatmayın ama bazen giderse de ses etme derim
tarafından
Bakayım bi kaç gün daha ayrı yatacak. Aynı odada ayrı yatıyorduk zaten şimdi odayı da değiştirdi anlıyorum onu da ama bu duruma alismasindan korkuyorum dogrusu
0 oy
(813 puan) tarafından
Benim eşimde vardiyalı çalışıyo evimde sobalı biz bebekle diğer odaya gecemiyceğimiz için ben kendim diyorum diğer odada uyu diye çünkü uykusunu alamıyo çocuğun sesine uyanıyo yarım yamalak uyuyo ama gecesinin bitmesini iple çekiyorum ben beraber uyumak için insan kocasını özlüyo yani. Senin eşinde geceye gidiyosa diğer vardiyaya geçtiğinde mutlaka beraber uyuyun bence soğukluk girebilir araya gerçekten 
tarafından
Eşim tek vardiya bende çok özledim onunla yatmayı. Kendimi böyle hiç huzurlu mutlu hissetmiyorum. Bebek olmadan önce hiç ayrı yatmadık ondan dolayi şimdi zor geliyor bunu kabullenmek. Havalar ısınsın odama geçicem inşallah eski halimize döneriz
(813 puan) tarafından
Hm ben yanlış anlamışım canım demekki
Ama eşinin yaptığı yanlış yani burda çocuk ağladığı zaman kendisininde yardm etmesi gerekirken oda ayırmak hiç iyi değil
Ben 3-4 günden beri 2-3 saat uykuyla ayakta duruyorum bazen çocuk çok agliyo uyanamıyorum bile uykusuz olduğum için eşim kalkıp bebeği sakinleştiriyo beni uyandırıyo sonra geri yatıyo
Sabah bebek erken uyandığında da alıp oynuyo onla ben biraz daha uzanıyorum en azından
Bebekle ilgili bütün sorumluluğu anneye yüklemek yanlış sen annesiysen oda babası sonuçta yardımcı olması lazım
tarafından
Bende öyle düşünüyorum tek yapmadım sonuçta hiç sıkıntıya gelemiyor. Keyfine rahatına çok düşkün benim eşim. Bişey desem işe gidiyorum der sıyrılır
(813 puan) tarafından
Benim esimde rahatına çok düşkün ama çocuğuda ihmal etmiyo çok şükür
Ben afedersin ağda yaparken bile eşime verdim sıkı sıkı da giydirdim dışarda dolaştırıp geldi 1 saat
Ekmek almaya da beraber gidiyorlar ben demeden eşim diyo giydir Ali'yide götüreyim diye
Sen de çocuk bunalıyo flan diye alıştırmaya çalış bence
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Biz ilk günler ayrı yattık sonra ben çocuğa alıştım gecebuykusuna da başlattım birleştik geri ve soğukluk giriyo ister istemez aynı odada farklı yerde yatsan bile soğukluk oluyo
tarafından
Bende fark ettim bunu eski ilgi alaka yok muhabbet yok. Saygi duyuyorum ona ama bu durum çok üzücü
(7,791 puan) tarafından
Canım ben bı ara mutfakta bı şey yapiyom çocuk uyanmış duymamıştım eşimde sabah gitcek ise sinirlenmisti bı şeyler oldu fln işte başka odaya geçti dedim benim çocuğumda seninde çocuğun oh ne ala bnde değiştireyim odamı falan dedim e bazen oluyi çocuğu iki dk yatırıp tuvalete giriyom acele agliyo fln koltuktan düşer korkuyom biri şart o gün böyle bı surtustuk daha da ayrılmadık cnm
(7,791 puan) tarafından
Ne kadarlık bebeğin ?
tarafından
Bebeğim 5 ayın içinde. Öyle çok ağlayan bi bebek değil aslinda. Eşim bu durumdan memnun gibi hiç şikayet ettiğini duymadım
(7,791 puan) tarafından
Kız masallah kocaman olmuş yeni doğmuş olsa hadi neyse dicem bnmki ilk doğduğunda biz gece otururduk sabaha kadar gündüz uyurduk öyle olunca oda ayırdık ne zmn ki düzeldi birleştik yani e gece ufak tefek ağlama illa olcak mesela bnm kız bı gece saat başı uyandı emzirdim baktım bnmki döndü yattı :D ise ikindi gitcek 8 de verdim ona çocuğu uyuyamadım bugün diye ama 9 da kalktım işte
0 oy
(7,118 puan) tarafından
7 aydır ayrı yatıyoruz ama sıkıntı yaşamadık, soğuma vs yok biz de. Eşim yatağa gelmek istiyor ama kızım rahat uyusun diye ben kabul etmiyorum. Herkes bir olmaz tabi ki.
tarafından
Sizin daha uzun zaman olmuş. Biz sanki kopuyoruz birbirimizden. Işten gelir yemek yer biraz oturur bilgisayar odasına geçer biz uyuyana kadar gelmez eskiden böyle değildi.
0 oy
(306 puan) tarafından
Oglum 6 aylikken kizima hamile kaldim bizim yanimizda ana yani besiginde yatiyodu 8 aylikken odasini ayirdim gecelri cok uyaniyodum oglum cok uyanirdi bi yandan hamileligim ilerliyordu ama yatak ayirmadik kizim dogdu bu sefer bi yandan oglan bi yandan kizim eşim sabah erken işe gidiyo ben kendim cocuklarin odasina gectim orda yatdim taki kizim 4 aylik olana kadar sonra odama gectim kiziminda uyku duzeni oturdu. Su an 7 aylik oldu once kendi odamda yatiyorum gece yarisi kizim uyaninca yavasca kaçıyom cocuklarin odasina orda uyuyakalyom bu sekil buyuyoz eşim sorun etmedi saolsun bunu hic . Cunki sabah ise gidiyo uyusun diye boyle yaptik bi sorun yasamadik
tarafından
Bende eşime üzülüyorum rahat etsin istiyorum bi yandan da korkuyorum araya soğukluk girer eskisi gibi olmayız diye. Hiç bu durumdan memnun degilim
(306 puan) tarafından
Cocuklar erken uyuyodu cnm esimle yatiyodum yatakda zaten en fazla 15 dk uyuyakaliyodu az horlamaya baslayinca ben kalkip cocuklarin yanina geciyodum. Yani 3 cocugu uyutuyodum diyim sana sende oyle bisiler yap cnm bi sure
tarafından
Benim ki hemen uyumaz da telefonla oynar yatakta o uyuyana kadar ben uyumuş oluyorum. Hiç sıkıntıya gelemez benim ki
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Esim bana yardımcı olduğu ici  bizde ayrı kaliyoruz suanlik. Bebegim 45 günlük.çünkü bir yatarsa ikimizde uykusuz kalıp dinlenemeyecegiz. Gece 4-5 e kadar ben bakıyorum ise gidis saati 6.30 gelene kadar o bakıyor. Ben de en az 2 saat dinlenmis kesintisiz uyumus oluyorum.
tarafından
Anlıyorum ki çoğu evli çift çocuk olunca araya ayrılık giriyor yalnız değilmişim bu konuda
(1,327 puan) tarafından
ayryiz ama soğukluk yok aramizda canim.
0 oy
(11,507 puan) tarafından

Ayrı yatınca illaki araya soğukluk girer canım

tarafından
Ben bunun farkındayım da oda farkında mı bilmiyorum çünkü eskisi gibi değiliz
0 oy
(667 puan) tarafından
Benimde eşim 2. Bebekten sonra ayrı yatar ama çok yorgun olsun en fazla 1 2 gün sonra yine yatağa döner bensiz uyumaz sen bebeği uyut beşiğine koy 
tarafından
Bi iki geldi yattı rahat edemediğini söyledi bende bişey demedim daha. Koltukta yatıyorum  eşim boylu biraz ondan uyuyamiyorum dedi. Yatak odasına geçelim dedim soğuk çocuk hasta olur diyir
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Aman yaatsın kiz nolacak 
tarafından
Bu duruma alışması araya soğukluk girmesi korkutuyor beni
0 oy
tarafından
Ayrı uyumak çok sıkıntı bence 
tarafından
Bizde normal duruma geldi bu
0 oy
(439 puan) tarafından
Bebegi kiskanmaya baslamis olabikir bazi babalardan oluyor onunla daha cok ilgilendiğin için o uyudumu bir kahve yap gel keyif yapalım falan de böyle böyle gonlunu  al duzelir canim 
tarafından
Böyle bişey hissetmedim hiç. Arada bi çocuk oldu beni unuttun der takılır şikayet etmez yani.
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Biz de ayrı yatıyoruz =) 7 aylık hamileyim rahat edemiyorum ama kocam yanıma gelir hatta az önce gitti =))) araniza soğukluk girmesini istemiyorsan kocanın yanına git yarim saat 1 saatte olsa sonra geri gel. Yanı kari koca ilişkisini bitirmeyin yatak ayrı diye 
tarafından
Bizde hamileyken hiç ayrı yatmadık. Çocuk olunca ayrıldık rahat edemediğini söyledi anlayış gösterdim
(5,406 puan) tarafından
Canım sabaha kadar birlikte uyumasanız bile yatak ilişkisini bitirmeyin dedim

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,623 göst.
25 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,316 göst.
19 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Nedime Karalar (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,553 göst.
10 Kasım 2021 Aile kategorisinde 01Yarali01 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,480 göst.
13 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Aysegul25 (24 puan) tarafından soruldu

374,697 soru

11,207,942 cevap

34,512 kullanıcı

...