0 oy
269 göst.
Diğer kategorisinde (29 puan) tarafından
Kızlar şuan hastanedeym sabahtan beri 2 cm açıklık var ve ben öldüm sancdan sizce sezeryan olayım mi 

21 Cevaplar

0 oy
(213 puan) tarafından
Cnm normal doğum en sagliklisi
-Reklam-
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Buna en iyi Dr un ve sen karar verirsin. Bir sıkıntı yoksa biraz daha sabır bence :) eğil kalk sürekli yürü daha kolay olur inşallah 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yani sen bilirsin kuzu bekleyebilirsin bekle sancı gelmiş zaten 
0 oy
tarafından
Bu sana değil bebeğine bagli
0 oy
tarafından
Normal doğum için bir sıkıntın yoksa sezeryan a hiic girme derim
0 oy
(289 puan) tarafından
Doktorun ne diyor en iyisi ni doktor bilir 
0 oy
(119,355 puan) tarafından
Bebek ters degilse dayan bacim 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Canın çok yandıysa sezaryen ol daha fazla bekleme derim :(
0 oy
tarafından
Bu soruyu da mi görecektim :) canım bunun bizcelik birseyi yok. Bebek ve doktor karar verecek tabiki senin onayinla. Şimdi olma dersek olmayacak misin 
0 oy
(5,913 puan) tarafından
B3begin durumu iyiyse dayan ben sabhtan 3bucuga kdr dayandim cocuk tehlikeye girince acilmada olmayinca,sezeryana alindim
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Cek sancıyı hemen kolaya girme canim ben kac gun çektim o sanciyi
0 oy
(15,244 puan) tarafından
Buraya yazabiliyosn daha sancılar çok başlamamıştır. 6 saat sancı çektikten sonra 4 cm açıklık olmuştu. Suniydi benimki. Sezeryanın sıkıntısı da farklı oluyormuş. İkisinin de olumsuzlukları var. Doktor normal doğum yapabilirsin dçsıkıntı yok diyorsan ben olmsam normalde devam ederdim. Toplam 12.5 saat sürdü sancım. Allah kurtarsın. İnşallah çok kolay doğurduverirsiniz. Sağlıkla kavuşun inşallah evladınıza
tarafından
Normal mi doğurdun ben 14 saat suni sancı çektim öldüm dirildim resmen sonra sezeryan oldum
(15,244 puan) tarafından
Normal doğurdum. Ben de öldüm valla ama heralde herkes böyle oluyodur diye tahmin ediyorum. Şunu duydum bi de suni sancı normal doğum sancısından daha zormuş. Öyle diyolar. Benim ilk doğumum kıyas yapamam ama zordu gerçekten . 2 dakikada 1 30 saniye sancı geliyosu. Bu şekilde 5 6 saat geçirdim.
tarafından
İşte ben o sancıyı 14 saat çektim ve açılma 3 cm okdu
(15,244 puan) tarafından
Kötü olmuş ya . Boş yere 14 saat sncı çekmiş olmuşsunuz. Vardır bunda da bi hayır.  Bana da doktor ennaz 1 gün sancı çekersin. En fazla 2 gün. Olmazsa sezeryana alırız dedi. Şükür 12.5 saatte bitti. Ebe falan bana normal mi dopuracaksın diye inanmayan acıyan gözlerle baktı. 1 cm açıklık yoktu bile. Doğum başlayacağında. Şükür oldu bitti. Normal sezeryan önemli değil ya. Sağlıklı olmak ve bebeğimizi sağlıkla kucaklamak önemli olan .
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Sıkıntın yok ise bir sezaryenli olarak normal ol derim cnm
0 oy
(485 puan) tarafından
Doktorun ne diyo.  Bebek tehlikede değilse bekle derim ben 23 saat sancı çektim sonra sezeryan oldum bebeğim inmedi
0 oy
(45 puan) tarafından
buraya girip yazabiliyosan daha sancin yokms 5ekadar sabret de sonra epidural alabilrsn yavas seyrediyosa
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Olma dayanmalısın.
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Canm Rabbim kolaylaştirsin insaAllah ama 

Vaz geçme dogumunu yap cik cektigin sancı hastanede kalacak ama sezeryanla yıllarca uğraşmican boş ver 
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Sabret canm valla sezeryan mahvediyor gitmeyen göbek bitmeyen ağrı 
0 oy
(636 puan) tarafından
Kuzum ben de senin gibiydim. Sbaab 7de hastaneye yattım suyum geldiği için. 2 cm açıklık vardı. Haatanede resmen spor yaptım. Çömeldim kalktım yürüdüm merdiven çıktım. Sancım gelip gidiyordu ama açılmam olmuyordu. Akşam 9 oldu. Doktor dedi artık. Sezeryana almak zorundayım bebeğin tehlikeye giriyor suyu bitmek üzeredir kakasını yapma ihtimali var diye. Ben korktum ağladım tabi.. İyi ki diretmeyip girmişim doğuma. Bebeğim doğar doğmaz kakasını yaptı. 

En iyisini doktorun bilir ama kaka yaparsa iyi olmaz.. 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Sabret vazgecme Allahim yardimcin olsun sezeryan hic iyi degil bebeginde doumunda sikinti.olmayacaksa sakin sezeryan deme sonrasi zor cunku canim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 170 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 184 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde mervenur07 (29 puan) tarafından soruldu

380,331 soru

11,388,003 cevap

34,891 kullanıcı

...