0 oy
168 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5,949 puan) tarafından
5 aylıkken ek gıdaya  başladık  doktor  tavsiyesiyle  bildiğiniz  farklı  güzel  tarifler warsa paylasırmısınız 

5 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Şurda beklesem 
(5,949 puan) tarafından
Tabiki  de bekleyelim birlikte:))
-Reklam-
+1 oy
(4,725 puan) tarafından
Muz yumurta sarısı birazda salatalık cam remdeden geçirir yediririm ben genelde canım 6. Ay tadım ayı zaten. Bunları deneyip alerjisi yoksa verebilirsin
(5,949 puan) tarafından
Ayrı mı  veriyorsun  karıştırıyormusun canım
(4,725 puan) tarafından
Şuan benim ki 14 buçuk aylık canım da o zaman ayrı verdim ilk sonra karıştırıp verdiğim de oldu tabiki
(5,949 puan) tarafından
Deneyeyim  ozaman  bende  teşekkür  ederim  canım
+1 oy
(236 puan) tarafından
Bende yumurtayi rafadan yapip icinin sarisini yedirirdim cok fazla sulu olmayacak ama.. sadce sarisi
(5,949 puan) tarafından
Anladım canım  onu  yarın  denerim  yumurtayı  tam  hasladim  ben  şuan teşekkürler
(236 puan) tarafından
Tam olani zor yutabiliyor..azicik sulu olmasi daha iyi olacaktir   ^_^
(5,949 puan) tarafından
Ben karışım  yapıyorum  canım  hep de  
Mesela  yumurta  pekmez lor peyniri  bunlari  karıştırıp  veriyorum  2 gunde  bir  farklı  tarif  yapıyorum
+1 oy
tarafından
Yumurtanın sarısini yediremiyordum .  1 yumurta sarısina çeyrek car bardağı su koyuyorum iyice çırpıyorum yapışmayan tavada biraz zeytinyağ yada tereyağ da karıştırarak pisiriyorum. Çok güzel yiyor. Yanına da labne peyniri koyuyorum zeytin ezmesi aldım ama onu sevmedi 
(5,949 puan) tarafından
Bebis  kaç  aylık  öyle  yiyebiliyor mu  benim  kızım  Pütürlü şeyleri  yiyemiyor verince  kusuyor
tarafından
6 buçuk aylık tam . Biz 5 aylıkken başladık ek gıdaya.   Yaptığım yumurta aşırı pütürlü olmuyor zaten
(5,949 puan) tarafından
Bu omlet  gibi  olmuyormu  canım
tarafından
Karıştırarak pişirince olmuyor
+1 oy
(620 puan) tarafından

Yumurtanın sarisini bazen peynirle bazen yogurtla karistirip bir çay kaşığı yağla omlet yapıyorum canım. Rafadan yumurtadan daha iyi oluyor etraf batmıyor daha çok seviyor. Muzu ezip sutunle karistirabilirsin. Genelde böyle bizim kahvaltılar:)

Öğlen de meyve eziyorum bazen çok az pekmezle karistiriyorum farkli olsun diye. Akşam da corba yada yogurt veriyorum. Tadımlık azar azar hepsi:angel:

(5,949 puan) tarafından
Anladım  canım  çok  sağol  ben  hep  karisim  yapıyordum  pütürlü  şeyler  yiyemiyor kusuyor ama  denicem  bunu da  teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 145 göst.
0 oy
12 cevap 239 göst.
12 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde 021821 (1,396 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 143 göst.
0 oy
8 cevap 138 göst.
29 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,419 soru

11,326,922 cevap

34,780 kullanıcı

...