0 oy
140 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kızım 6 aylık oldu ve ek gıdaya başladım yavaş yavaş, bana ek gıda tarifleri verebilir misiniz ? Dün yarım patates, yarım kabak, yarım havuç ve biraz bezelye kaynattım blenderden geçirip 1 yemek kaşığı zeytinyağı katıp bebeğime yedirdim. Bugün ne yapabilirim ?

8 Cevaplar

0 oy
(9,232 puan) tarafından
Hepsini daha once verdin mi 3 gun
tarafından
Evet daha önce tek tek hepsini denedim bu saydıklarımin çok şükür birşey olmadı canim
(9,232 puan) tarafından
Anladm cnm :) instgram varsa bakabilirsin çok guzel ek gıdalar paylaşıyorlar
-Reklam-
0 oy
(549 puan) tarafından

Valla ben hiç bunları vermedim direk yemekten başladım şimdi 8 aylık bizle herşeyi yiyor :D

tarafından
Ya yağlı salçalı diye çok vermek istemiyorum aslında canım ondan
0 oy
(653 puan) tarafından
Önce ilk 3 kurali yap cNm sonra muhallebi tarifleri var meyve pureleri var netten yapablrsn ben mesela çorba olarak kabak havuç rendeliyom içine 1 yemek kaşığı bulgur 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koy yedir sever 
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim
0 oy
(348 puan) tarafından
Muz armuz keçi sütlü bisküvi robottan geçiriyorum 1 çay kaşığı zeytinyağı ile severek yiyor

Birde yoğurt çorbası yapıyorum yumurtasız

Patates havuç pirinç yağ karıştırıp koyu kıvamlı çorba seviyor bunları
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(965 puan) tarafından

image

daha şimdi yaptım tazecik oğlum a 

Tarif veriyim sana 

1 büyük şeftali (kabuğu soyulacak )

1 elma soyulacak 

1 havuç soyulacak

5 büyük çilek 

2 tatlı kaşığı pekmez 

Canım havuç ve elmayı doğra kabuklarını soy tencereye koy biraz haşla ama vitamini ölmesin sadece 10 dk kadar sonra hepsini blendir den geçir meyvelerin en son pekmez ekle tamamdır doldur kavanozlara 4 mama kavanozu çıkıyor 

Çilek ve şeftali çiğ den çekilecek 

tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Oncelikle mevsim sebze ve meyvelerini ver cnm..zamani olmayan biseyi yedrme..sebze corbasi yapabilirsin..pirincli havuclu corba yapabilirsin..bnde tarif vardr corba fln atiyim istersen 
tarafından
Olur canım çok memnun olurum atarsan
tarafından
Ayyy çok sağol kuzum benim hemen hepsini kaydediyorum
(3,901 puan) tarafından
Yine olursa sor cnm valla bi sürü klasör yaptim muhallebi,ana ögün,ara öğün,kahvalti  diye..
tarafından
Tamam kuzum çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 139 göst.
10 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 192 göst.
20 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 349 göst.
21 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Masal2603 (795 puan) tarafından soruldu

380,181 soru

11,381,436 cevap

34,874 kullanıcı

...