0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar Ankara şehir hastanesine gittiğimde ordaki bir hemşire normal doğumda refakatçi almadıklarını sadece sezaryen olanlara refakatçi alınacağını söylemişti.

En son gittiğimde birisi duyuruda bulunuyordu. Eğer ki gebe okulumuza basvurursaniz yanınızda refakatçi olarak biri kalabilir dediler.

Haftada 2 gün (yanlış hatrlmiyorsam) 4 hafta sürecek. Hem siz hemde seçtiğiniz bir kişi katılabilcek. İnternet üzerinden katilanacak . İlk kimin adını verdiyseniz o kişi refakatçi kalır degistiremezsiniz ona göre tercihinizi yapın dediler. Bir kağıt dağıttılar orda bir ebenin ismi yazıyor WhatsApptan adınızı soyadınızı tcnizi yazın dedi. Bilmeyenler için anlatmak istedim. Benim goturcegim kimsem yok annem ve kaynanam çalışıyor başvursam bile derslere katilamazlar çalıştıkları için :ermm: nasıl yapicam onuda bilmiyorum yaa :'(

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Normal yaparsan refakatciye bile gerek yok bence ya ben seseryanda bile hic yatmadim normalde nasil olurdum bilmiyorum 
tarafından
Zorlanırım diye korkuyorum canım ilk gebeliğim kolay mı geçer doğumum zor mu geçer halsiz olurmuyum bilmiyorum ://
tarafından
Ben sezeryanla yaptim hep kendim baktim emin ol yattikca daha kotu olursun
tarafından
İnşallah gücüm olur zor geçer diye en kötüsne hazırlıyorum kendimi
-Reklam-
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Etlik zubeydede oyleydi cnm ben sans eseri nts de emzirme dersi varmis katilmis bulundm dogumda hemen ayri odaya aldilar istedigin kisiyi yanima verceklerdi istemedim ozel ebe geldi benimkide bu sekildeydi 
tarafından
Nie istemedin kız ağrın olmadı mi ? İlk gebeligim zorlanırım diye korkuyorum
(2,009 puan) tarafından
Benimde ilkdi vlla bilmiyorum ki kedi gibi hemen firlattim :))
tarafından
Yaa keşke benimde öyle olsa :) kolay doğum olsun diye ne yaptın ? Yürüyüş çok yaptın mı ? Tüyo ver kız :D
(2,009 puan) tarafından
Vlla ben hic dolmus falan kullanmadim biyere gitcekken faln etlikten gençlik parkina gitmistim yürüyerek dusun :) bide cinsel iliski bi sorun yoksa
tarafından
Doktorum ilişkiyi kesin dedi .ilk zamanlar halen kesmiş durumdayız . Doğumu kolaylastiriyormu ?
0 oy
(77 puan) tarafından
Bende oradaydım hala ordayım nst deyim şimdi hata
tarafından
Geçmiş olsun canım.
(77 puan) tarafından
Sezeryan oldum sancim açılama.oldu refakatçi da aldılar VALLA cooook iyiler bütün doktorlar
tarafından
Sezeryan olunca refakatçi alıyorlar zaten
(77 puan) tarafından
Evet alıyorlardı Huriye hemsirede alıyoruz demişti bir ay evvel dedi benle esime
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Refekatçi konusunu bilmiyorum da orda eğitim veren doktor benim doktorum Du eger değişmediyse müjdegül hanım mükemmel Bi insan 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Benim doğumumda bu pandemi olayı yoktu ama gebelik.okulu vardı. Doktorum.zorunlu tuttu diye gittim. Online değildi hastaneye gidiyorum ben ebenin yanına 3 arkadaştık hala da görüşüyoruz çok tatlı kızlardi. Dediğin gibi form verdiler refakatçi olarak.isim yazdım.annem.diye. Ama kendimiz gittik refakatçimle gitmedim derslere. Seninde onlinems şu pandemi döneminde her hafta gidip de PC karşısında oturamazsnz hep birlikte sonuçta
0 oy
(992 puan) tarafından
Canım.zehir hastanesinde mi doğuracaksın 
tarafından
Evet canım inşallah herkes çok övdü inşallah iyidir doktorları ebeleri
(992 puan) tarafından
Hayırlı doğumların olsun şimdiden bende 31 haftamdayım. Orda beklemebeklemesalonunda gördüm doğum yapınca biri çıkıp eşyaları götürüyor vs bebegin önceden alıyorlar. Inşallah güzel doğumların olur dışarı çok çok pahalı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 105 göst.
4 Mart 2021 Diğer kategorisinde _Forbidden_ (1,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 254 göst.
0 oy
2 cevap 49 göst.
5 Şubat 2024 Aile kategorisinde Meldaaaaa (303 puan) tarafından soruldu

379,479 soru

11,359,844 cevap

34,838 kullanıcı