0 oy
508 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar eltim hiç bir şey almadı Bi şu bez pastası var ya ondan yapmış oda kızının kalan bezlerinden yapmış onu da hastenye göndermiş eşimle neyse eve geldim 10 gün oldu doğumdan sonra kocasıyla çekirdek aldı geldi bana doğum hediyesi getirmedi sadece çekirdek getirdiler dün eşime sordum durumları yoktur dedi disarda gezip tozmaya paraları var ama eltim kendine evine eşyalar almış ve ayrıca karşı binada oturuyor sürekli gelip giderler hep eli boş gelirler eşim parası yoktur diyince  bende dedim ki evden Bi pasta kurabiye kek yapsaydı lohusa yatarken çorba yapsaydı lohusa yatarken puding ve süt almış gelmiş eğer ben istersem yapacakmış yoksa götüecekmiş kızlara yapacakmış sinirlendim zaten ameliyat yerim ağrıyor bide bununla uğraştım gelmiş bana doğuma şok oldum.... 

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Tamamda kendi yiyor içiyor geziyor diye illa birşey almak zorunda mi canım  ?

tarafından
Eltim diyorum yeğenine bisey alabilirdi amcası biz kızına karne hediyesi e kadar alıyoruz
tarafından
E alma o zaman kendini de bu kadar üzmemiş olursun. Ben senin için diyorum yani insanlardan bir beklentin olursa bu kaynanan olur kardeşin olur annen olur hic fark etmez. Her zaman üzülen canı sıkılan sen olursun. Almazsın olur biter.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Şunu anlamiyorum ben ..bisiy yapiyosaniz beklentiylemi yaptınız ...yada başkası başkasına yapsın ..kim ne getiriyorsa getirsin ...kim kime ne almak istiyorsa alsın..alırsa sağolsun almazsa canı sagolsun yanı bu kadar..buna sinirlenirmez..onun aldıklarına mi kaldim derim içinden gelmiyosa onun bileceği iştir..niye sinirleniyosunuz buna boşu bosuna
0 oy
(14,023 puan) tarafından
Bosversene ya öyle dusuncesiz insanın yaptığı da yenmez insan bi tavuklu çorba yapar bi kek poğaça yapar pis bence bilerek yapmamış 
tarafından
Ya annesi hasta şuan bisey demiyorum annesine de ayar oldum zaten gorumcem 99 doğumlu ben 01 doğumluyum aramızda 2 yaş vr ismi ile hitap ederim terbiyesiz sen niye görümce ne abla demiyorsun dedi ya gorumcem bisey demiyor kaynanam eşim babam bisey demiyor o karışıyor
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ay muhattap olma 

İşine geldiği gibi davranıyor böyle insanlar 

Ölü yiyen bunlar derler bizde 

Lohusasin hiç takma 

Sen de ona birşey yapma.

tarafından
5 ay oldu kız doğum yapali
(1,320 puan) tarafından
Ana ameliyat yerim.aciyor yazmışsın yeni sandım pardon kuzum
tarafından
Olsun canım önemli değil 5 aydır normal boş gelip gider
0 oy
(15,892 puan) tarafından
Uğraşma canım. Yapan yapar yapmayan yapman bunun için tartışmaya bile değmez 
tarafından
Tartışmak değil onun haberi bile yok
0 oy
tarafından
O sana getirmediyse sende ona goturme nie kendinizi bu kadar kasiyosunuz anlamiyorum 
tarafından
Kasmak değil zoruma gidiyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kimseden bişey beklemedim beklemem de sende ona yapmazsın oldu bitti kimse kimseyle hediyelesmek zorunda degil bence
tarafından
Zoruma giden şu oldu canım gelip gdidpte paramız yok hediye alacak demesi Bi takım 40 olsun hadi
(7,791 puan) tarafından
Onu dediyse o ayrı ama bekleme boşver içten gelmeli eltim yok iyi ki de yok zaten taktigina degmez
0 oy
(806 puan) tarafından
Ayyy onun alacağı şeyde insanın boğazında kalır ne demek yersen yapayım yoksa götürürüm kızlara ayy terbiyesiz pislik hiç gelmeseydi daha iyiydi yani eşinde durumu yok deyip durmasın hiç mi tanımamış ayıp yaaa sen sıkma canını sakın canım lohusasin gözüne girsin onun getireceği şey sende yaz kenara bunu zamanı gelince sende aynı değeri ona göster 
tarafından
Evlendik bilezik taktı onun parasını da kaynbabam verdi
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Boşver.sende ona göre davran ona göre yap
0 oy
(874 puan) tarafından
Allah ne verirse hayırlısını versin eltimsu iyidir bu konularda eline su dokemezler. Anlasmazlik yaşadığımız dönemde bile sağlık söz konusu olduğunda herkesden önce gelir en son aileler duyar mevlam hidayet versin bilmiyordur hastalık halinde ki hassasiyeti
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Böyle insanlar işine geldigi gibi davranıyor boşver almazsa almasın sende ona aynısını yaparsın
0 oy
(146 puan) tarafından
Sende ona getirmezsin yapmazsın her şey karşılıklı aldığın kadar değer ver sende. Salla gitsin 
0 oy
(119,204 puan) tarafından
Kiz cok takiyon sen eltiyi falan umursama ayy
tarafından
Kız nası takmayı m gelde dellenme şuna
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Getirmedi sende goturme ne var bunda bu kadar sorun yapiyorsunuz?
0 oy
(163 puan) tarafından
Ondan Bir tane de bende var. Ama hiç umrumda değil . Onun getireceği hediyeye kalmadım. Zaten getirse de kırk yıl söyler durur. O yüzden eksik kalsın kendisi de hediyeside. Bende on  beş gün oldu doğum yapalı. Lohusa halinle sinirini yıpratma.
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Anam hep derdi en iyi elti ölu elti diye tabi benim eltim yok bilemem ama senin elti çok cinsmiş be
0 oy
tarafından
İstesen yapacakmış istemesen kızlarına götürecekmiş bak senn azcık tahtası eksik mi 
0 oy
(48,591 puan) tarafından
o degilde geri mi goturecekmis ☺️
0 oy
(5,220 puan) tarafından
hesap döner sap döner gün gelir devran döner bu laf tam böyle miydi hatırlayamadım şuan ama oda bigün hamile kalır çocuk doğurur canım nerak etme ozamanda sen aynısını yaparsın :) 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 224 göst.
14 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 487 göst.
0 oy
15 cevap 435 göst.
10 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,336 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 344 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,336 puan) tarafından soruldu