0 oy
669 göst.
Diğer kategorisinde (673 puan) tarafından
Ya da baska bölgesel diller, arnavutca, rumca vs. 

Hangisine yatkin oluyor bebek?

17 Cevaplar

+2 oy
(48,671 puan) tarafından
ek dilimiz yok bizim ya 
(673 puan) tarafından
Kismet diyelim. Ama niyetiniz olursa kursa falan yollayabilirsiniz. Ben benimkine büyüyünce ingilizce ogretmek istiyorum. Ben de az cok biliyorum, insallah ogrenir
(48,671 puan) tarafından
aynen göndericez canim
-Reklam-
+1 oy
(2,493 puan) tarafından
Bazı öğrencilerim Türkçe konuşamıyordu. Anlaşmak çok zor oluyordu. O yüzden benim fikrim ana dile ağırlı vermek. Yoksa gerçekten zorluk çekiyorlar hem yazma hem okuma,konuşma anlamında. Ama öğretilecekse ana dili etkilemeyecek şekilde öğretilmesi güzel olur tabii.
0 oy
tarafından
En çok konuşmasına izin verdiğin dile yatkın oluyor
(673 puan) tarafından
Allah bagislasin yavrunu insallah olmayana da versin
tarafından
Mesela evde çok Türkçe konuşulur o çocuğun Türkçe konuşmasının önünü açarsın. Arada da Kürtçe konuşursun sen konuştuğunda anlar ama Türkçe'ye meyilli olur genellikle o dil olduğu için etrafında. Mesela sürekli Kürtçe konuşur Türkçe arada öğretirsen Türkçe bilsen bile Kürtçe konuşur. Türkçe konuştuğunda da Kürt şivesi geçer Türkçesine:))
(673 puan) tarafından
Ben universite mezunuyum ama konusurken belki ediyorum kendimi hemen. Yani hemen anlasiliyor. Herkes nerelisin diyo
(673 puan) tarafından
Annen baba kurtce konusuyoruz, komsular ve yegenler türkce. Oyun oynadigi cocuklar konusmasini ne kadar etkiler, iki dile maruz kaliyor diye konusma problemi olur mu
tarafından
Bilmiyorum ki canım o kadar
0 oy
(3,823 puan) tarafından

Çorumca konuşuyoruz biz canım kızımla :D

Sen hangisini yanında daha çok konuşursan onu alır benim arkadaş Türkçe öğreterek büyüttü 3 yaşında arada kürtçe konuşuyor çocuk 

tarafından
Yakın Osmancık bize bende saraycık köyündenim
(3,823 puan) tarafından
Duydum sanki ama yerini bilmiyorum
tarafından
Canm fiş var mi
(3,823 puan) tarafından
Yok canım almadım henüz
tarafından
Tamm canm sagolasin
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Esim arapcayida ogretelim diyor ama ben en cok turkce ogretiyorum
(673 puan) tarafından
Biliyorsunuz ogrensin cocuk. Zaten kur an okumak icin az cok ogrenecek cocuk ama yazi dili olarak
(2,765 puan) tarafından
Esim gilin dili arapca ama kuran arapcasiyla bu arapca cok farkli canim kuranda ismin ne mesmuke diye sesleniyoruz esimin arapcasi şısmic bu sekilde sesleniyoruz cok farkli yani
(673 puan) tarafından
Hmmm anladim. O zaman siz bilirsiniz
(237 puan) tarafından
Arap mısınız, nerelsiniz merak
0 oy
(597 puan) tarafından
Esim sen almanca ben turkce konusayim dio ama beceremiom evin icinde otomatikmen turkce konusuyom. Durduk yere almanca konusunca tuhafima gidio ama insaAllah soyle 7 aylik fkn olunca baslarim almancaya 
(673 puan) tarafından
Evet Anne baba farkli diller konusursa cocuk ikisini de ogrenirmis
tarafından
Kirsehirin neresinden ? :) bende kirsehirliyim
(597 puan) tarafından
Ben aslen yagmurluyum cnm ama merkezde evimiz
0 oy
tarafından
Eşim kürt ben türk. Benimle sürekli birlikte olduğu için Türkçeye yatkın. Âma kürtçe de anlıyor  konuştuğu oluyor. Bebekliğinden beri kızımla sürekli kürtçe konuşulması taraftarıyım
(673 puan) tarafından
Zarok tv nin cocuk sarkilari var YouTube da, kizima hep söylüyorum. Siz de eger kurtce ogrensin isterseniz dinletebilirsiiz, icerikleri de cok güzel, trafik isiklari, mevsimler, renkler
tarafından
Evde tv yok ama telefondan bakıp izleteyim inşaAllah.  Teşekkürler
(673 puan) tarafından
Biz de var ama acmiyoruz bebek tv bagimlisi olmasin diye. Ben sarki olarak telefona indirdim. Alt acarken bile dinliyoruz. Rica ederim
0 oy
(7,952 puan) tarafından
Benim kızım 5 yaşında tek Türkçe öğretik şimdi keşke kürtçede öğretseydim akranlarınyla anlşamıyo birbirlerini anlamıyolar herkesinki kürtçe konuşuyo burda oğkumda 16 aylık ablası için onuda türkçeyle alıştırıyoruz ama arada diyorum bu öyle olmasın hrp yanlız kalmasın kürtçede bilsin ama oğlum hiç kelime dahi konuşmuyor baba mama dışında 
(673 puan) tarafından
Zaten okula gidince türkce ogrenecek diyorum veya tv izlerken, Ben okulda ogrendim mesela, diyorum alt yapi olarak kurtce de bilsin sonradan ögrenemesi zor olur diye
(7,952 puan) tarafından
Aynen öyle ama eşim kürtçe bilmediği için bide ortamım o zmn hepsi türkçeyle konuşuyordu o ortamdan kopunca kızım yanlız kaldı annem diyo oğlanıdq yanlız bırakma kürtçe öğret bendr istiyorum ama ablasıyla anlaşamaz fln diyorum kafam karışık
(673 puan) tarafından
Elinize aldiginiz nesneni iki dilde de karsiligini söylerseniz belki ikisi de iki dili ögrenir. Cocuk sarkilari falan dinletip falan
0 oy
tarafından
Eşim Kürt ben arnavutum eşim Kürtçe çok bilmez Cat pat anlar ama oğlum Arnavutça ya daha yatkın 19 aylık hem Türkçe hem Arnavutça su aşkım canım yemek diyor 
(673 puan) tarafından
Masallahh aslan parcasina
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Ben kürdüm altı yaşına kadar hiç Türkçe bilmezdim dışarda arkadaşlarla oynaya oynaya öğrendim 
(2,244 puan) tarafından
Aynen ama Kürtçe çok zor çocuğun öğrenmesi zor yani
(673 puan) tarafından
Sonradan bilemez diye once ogretmek istiyorum
(2,244 puan) tarafından
O zaman evde sürekli konuşmanız lazım benim eşim bilmediği için çocuklarım öğrenmedi ailem öğrenmelerini istiyor ama evde konusulmayinca olmuyor
(673 puan) tarafından
Haklisiniz evde konusulmayinca olmaz Ben onunla bol bol konusayim, tesekkur ederim
(2,244 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Ben kürdüm eşimde kürt o yüzden önce kürtce sonra türkce
(673 puan) tarafından
Kürtce mi konusuyorsunuz bebekle?
(1,264 puan) tarafından
Evet neden şaşırdın
(673 puan) tarafından
Niye sasirayim, teyit etmek icin sordum. Ben de sadece kurtce konusuyorum bebegimle
(1,264 puan) tarafından
Ne güzel  balla tebrik ediyorum canım
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bizim de yok ama bizim gelinin annesi Rus bakalım ne olacak Bayadır da orada çocuk Türkçeyi unuttu zaten 5 aylık 
0 oy
(15,984 puan) tarafından
Bizde arabiz. Ama ben çocuklarımla türkçe konuşuyorum. Köyde oturuyoruz burda herkes arapça konuşuyor arapçayı da duya duya öğrenirler 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
İngilizce videolar izliyo bende destekliyorum. See you. Shoe. İcecream. No no. Momy ve dady i söylüyor şuan. Kreş vsye giderken hem kendim için hem onun için bi İngilizce kurs ayarlıycam 
tarafından
Benim kafadan biri :D önemli olan evrensel diller okul ve iş hayatında da bir adım önde olurlar
(2,075 puan) tarafından
Aynen öyle artık bu markette işe başlarken bile ingilizce soruyolar. Kendimi de kızımı da bu şekilde geliştirmek istiyorum.
Sanırım benden çok çekicek zaten kızım :D ben o kurs senin o kurs benim diye her spor dalını denettiririm ona. İnşallah kendine uygun bi hobi bulur belki o dalda ilerler kendine meslek edinir
0 oy
tarafından
Ben Kürtçe Türkçe konuşurum ortaya ne çıkarsa
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Eşim zaza öğrensin istiyorum ben babasının dilini de ama evde Türkçe konuşuyoruz zor gibi

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 467 göst.
31 Ocak 2021 Aile kategorisinde Leylasoydan (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 172 göst.
2 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Mihrenur77 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
2 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Mihrenur77 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 457 göst.