0 oy
466 göst.
Aile kategorisinde (393 puan) tarafından
9 aylik sadece kendi kendine konuşuyor anlaşilmiyor ama gec konusan bebekleriniz ne zaman konstu

16 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
17 aylik sdce baba anne dede mama gitti diyo başka yok
(393 puan) tarafından
Benmi acele ediylrm canm acaba
(22,070 puan) tarafından
Bilmem bnde acele ediyom ama konusmuyo
(393 puan) tarafından
Biz ne kadar istesek onlar inadimiza yapyor
(22,070 puan) tarafından
:D aynen canim konusacaklar illaki bekleyelim
(393 puan) tarafından
Yengemin oglu dün 2 yasina girdi cocuk herseyi aglayarak anlatyordu pek konuşmuyor birsürüde kardeşi var 4 tane
-Reklam-
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Benim bebeğim de 8 ay 20 günlük ama konuşmuyor bazılarının bebekleri gel diyor bay bay diyo baba diyor ama benim bebeğimde tık yok kendi kendine sesler çıkarıyor kendi ismini biliyor seslenince bakiyo al dediğimde gelip alıyo gel ateş dediğimde geliyor bu kadar
tarafından
Hahahaha simdi baktimda gercekten klavye mağduru olmuşum: D
(4,698 puan) tarafından
Canım seninde bebeğin erkek mi
tarafından
Evet kuzum
(4,698 puan) tarafından
Erkek bebekler için geç konuşup geç yürür diyorlar büyükler doğru gibi demekki gözlemlemişler söylemişler
tarafından
Benm olk oğlum tam zamanında  konuştu bu biraz mırıldanıyor ama anlamıyorum bazen babababab gbi bsey diyor az oncede eneeee dedi cok sevindim: D
0 oy
(530 puan) tarafından
Kızım 9 aylıktı kelimeleri söylerdi oğlum 3 yaşında konuştu çocuktan çocuğa değişiyor canım acele etme
(530 puan) tarafından
Hiç zorlama ben neler yaptım kendi kendine başladı konuşmaya kızıma da hiç bişey yapmamıştım kendi kendine konuştu kendini sıkıntıya sokma hiç sabır et konuşanlarıda sustur
(393 puan) tarafından
Ne diyebilirim canm ya gorumcemin 5 aylk oglu var ne diyor anne diyor bana seninki demiyomu yahu 5 aylik bebek anneyi ne bilsin bide onun kocaman 10 yasinda kizi var aksama kadar evdeler biri birakip digeri aliyor kucagna ben ise tekim eşim eve gece 12 de geliyor tatli yok market pazar ev yemek bebek hep benim istümde eşim yok gibi ayni
(530 puan) tarafından
Benimki istediği zaman konuşcak de bir daha sormaz
(393 puan) tarafından
Onun ogluda hic gulmez benim oglum 3 aylikken gulmeye basladi ben ona demiyorum ama
(530 puan) tarafından
Söyleme onun kötülüğü onda kalsın
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Benimki 7 aylıkken anne demeye başladı şu an 18 aylık anne mama aç hadi bebek diyor sende acele ediyor gibisin ,:)
(393 puan) tarafından
Canm ben acele etmiyorum cocugun daha dişi yok:) ama annem olsun teyzem olsun aryor daha konuşmuyomu diyolar napabilirim.ben önceden bogazim acirdi konuşmaktan artik akşina biraktim
(2,838 puan) tarafından
Boşver milleti.. kayınvalidem benimkine boyu kısa falan diyor aldırmıyorum sağlıklı olsunlar illaki konuşur
(393 puan) tarafından
Benm kaynanamda zaayf diyo ama oglum 1 dk yerinde durmaz fıkır fıkır yemek yerken bile zorla tutarak yediririm
0 oy
(5,311 puan) tarafından
2 yaşında oğlum babasına baba gülr güle der bana edde der süt  der su der  birde yeni yeni zile basar biz geldik der 
(393 puan) tarafından
Maşallah benm oglumda konusur insallah
(5,311 puan) tarafından
Konuşur konuş sen sürekli onla k9nuş istediği şeyleri ismi.ile söyle elini uxattığı şeyi söyle hemen verme
(393 puan) tarafından
Canm istedigi seyi kendi almaya cabaliyor vermeyince dönüp gidiyor:)
(5,311 puan) tarafından
Atarlı bebek
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Kız acelen ne 9 aylık bebek oluşur mu
(10,411 puan) tarafından
Amaaaaan boş ver vtnim eltimin de kuzı var brnim oğlumda 4 ay küçük hep kıyaslıyolar ben ağızlarını tıkıyırum valla
(393 puan) tarafından
Ne demem lazim canm nasil laf sokup susturuyosun
(10,411 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim oğlum evde konuşkan herşeyi konuşur ama biri eve gelince yada biz biyere gidince konuşmaz  kaynanamlar der bu çocuk niye konuşmuyo diye bende derim yabancıların yanında konuşmuyor onlarda susuyo sonra ben odadan çıkınca arkamdan konuşuyorlar .
Görüyomusun biz yabancıymışız
(393 puan) tarafından
Ahahh iyiymiş bu
(10,411 puan) tarafından
Hahaha kız ben bile yazdığımdan bişey anlamadım şimdi düzenledim
0 oy
(3,552 puan) tarafından
9 aylık bebek ne konuşacak Allah aşkına soranlara ne bekliyorsunuz sizinle ekonomi mi tartışsın de. En fazla baba mama dede falan der yani bence sen kimseyi dinleyip bebeğini de kendini de germe. Benim kızım yaşına girecek dişleri daha yeni çıkıyor baba dede diyor sadece hiç kafama takmıyorum elbette konusur
(393 puan) tarafından
Erkekler  gec konusurmuş genelde öyle diyolar ama yinede kiyasliyolar işte canmi sikyolar
(3,552 puan) tarafından
Ay hiç takma boşver başka dert mi yok he konusuyor türkçeyi çözdü şimdi ingizlice öğreniyor de
(393 puan) tarafından
Sorma
0 oy
(5,298 puan) tarafından
Kitap oku bol bol resimli zeka kartları var onlarda çok faydalı benim kızım şu an isteklerini rahat sölüyo özellikle 12.Aydan sonra kelime haznesi arttı. Şimdi 15 aylık 30 a yakın kelime sölüyo ****** taklidi yapıo emirleri anlıo..resimli hikaye kitapları çok etkili bide 1 yaşına kadar telefon TV izlemedi hiç
0 oy
(6,978 puan) tarafından
9 aylik bebek ne desin canim :) acele etme, daha dillenir iyice zamanla
(393 puan) tarafından
Insallah canm insallaj
0 oy
(796 puan) tarafından
Benimkiler 3 buçuk yaşında daha konuşmuyorlar anne baba mama dedi o tarz şeyler soyluyolar
(393 puan) tarafından
Olsun konuşurlar
(796 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(12,513 puan) tarafından
16 aylık kendini ifade ediyor ama konuşamıyo tam☺️ belirli şeyleri söylüyor ☺️ ablası bu ayda papağan gibi konuşuyodu kücük tembel cıktı ☺️
(393 puan) tarafından
Olsum canm konusur
(12,513 puan) tarafından
Aynen canım sağlıklı olsunlar da:)
0 oy
tarafından
Canm benimki 12 aylik baba, anne, memme,del del,birde iddis diyo :) ama anne babayi bilincli soylemiyo.daha cok erken 
(393 puan) tarafından
Saol canim benm
0 oy
(476 puan) tarafından
Suan oglum 3yasında ve bazı kelimeleri daha soleyemiyor cocuktn cocuga değişiyor bence sıkıntı etme 
(393 puan) tarafından
Tamam cnm esimi tarafi gec konişuyomus
0 oy
(48,610 puan) tarafından
kiz Allah seni bende 3-4 yasindada konusamiyo sandim 9 ay cok erken
(393 puan) tarafından
Millete göre 9 yaşinda
(48,610 puan) tarafından
millete bakarsan ulusa seslenis bekler canim sorsan kendileri o zamanlarında konusmamislardir bile
(393 puan) tarafından
Aynen kuzum valla
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Oğlum 18 aylık su süt anneyi iki üç gündür nne olarak söylüyor bitti gitti ye tiii diyo gol diyo o kadar bende çok kitap okudum tekevizyon hala izlemiyor bende izletmedim onun da ilgisini pek çekmiyor konusmuyor yani bu kadar çabaya rağmen bende üzülüyorum ama inşallah bir an önce konuşur seninki daha baya küçük 
(393 puan) tarafından
Olsun kuzum konusur saglikli olsunlar yeterki
0 oy
(142 puan) tarafından
3 yaşında hala konuşmuyor,  haftaya çocuk psikiyatriste  gidecez 
(393 puan) tarafından
Anne baba demiyormu bide pandeminsurecide etkiliyrmus
(142 puan) tarafından
Anne baba bile demiyor ama her dediğimizi anlıyor yapıyor,  evet pandemi mahvetti bizi 4duvar arasında büyüyor çocuk . Kreşe göndereceğiz ama ortalık biraz daha düzelsin bekliyoruz şimdilik
(393 puan) tarafından
Annem yolladi kardeşimi kreşe ama kapandi işte

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 134 göst.
28 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 464 göst.
8 Mart 2021 Aile kategorisinde Remziye (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 198 göst.
0 oy
17 cevap 665 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Zebesh (673 puan) tarafından soruldu

378,958 soru

11,343,456 cevap

34,809 kullanıcı

...