0 oy
185 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (417 puan) tarafından
Kızlar bir tanıdığım var 1 buçuk aylık bebeği var doğduğundan beri sürekli ağlıyor bebek galiba kolikmiş. Doktora da götürmüşler ama aşırı gazlı ondandr demiş. Her aglamaya meme verdirmis kaynanasi çocuk oldu davul gibi 1 ayda 2 kiloya yakin kilo almış haliyle sürekli gazlaniyor eme eme bebekte emmeye alışmış artık. Emerken de cak cuk ediyormuş demişler damagi düşmüş 4-5 kere her böyle ses çıkardığında damagıni çektirmişler diyorum öyle bir şey yok eskilerin uydurmasi doktora söyle daha çok zarar veriyorsunuz dedim sormuş doktor da gülmüş yok öyle bir şey demiş ama biraz önce yine konusuyordk diyor yine damağı düşmüş emmiyor cak cuk ediyor. Bence bebek tutamiyor tam kavrayamiyor diyom oda diyor yok tutuyor kavruyor ama cakuluyor yinede diyor tekrar çektirecez. Çekme işlemi de bilen birisi varmış tanıdıkları parmağını damagina tutup ileri geri hareket ettiriyormus bu çekmek oluyormus.

4 Cevaplar

+1 oy
(4,285 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Memel emerken hava girerse dudak bagi veya dil bagi varsa memeyi tam kavrayamayip sadece ucunu ederse bu ses çıkar damak falan dusmesinden degil
(417 puan) tarafından
:))) tebrik ederim canım seni anlamayan cok kisi var gerçekten çocuğun damagiyla oynayıp duruyorlar düşmeyen şeyi düşürcekler zorla:)
(4,285 puan) tarafından
Tesekkur ederim kuzum ben cok pimpirikliyim surekli bedenini kontrol ederim ben bole yapiyorum diye man yak misin diyen cok oldu ama bu dikkatimi sayesinde bir cok şeyin önüne gectim bilmediğimi araştırdım ogrendim hala daha öğrenmek isterim yani sen de kim ne derse desin geleneksel yöntemini de ogren bilimsel yöntemini de en ufak örnek bilimsel olarak anne sütü %80 sudur 6 ay sadece anne sutu verin derler evet doğru ama her gün aynı yemek veya ayni miktar da su içilmedigi icin anne sütünün besin değeri sut oranı farklılık gosterir. Bebek her zaman suyu anne sütü tamamen karsilayamaz o yüzden her emzirme sonrası 1 cay kaşığı su hem eksikliği giderir agiz ici yara olmaz kabızlık yaşamaz dogru su verildiği taktirde sorun yaratmaz  yani doktorlar su vermeyin dese de vermek aslinda doğru
(417 puan) tarafından
Bende 6 ay bebeğine anne sütü dışında hiç bir şey vermeyenlerdenim :)))).. ama çok şükür oğlum 2 buçuk yaşında sağlığı da iyi her şeyi de yiyor masallah salata bile yiyor hatta bu akşam sarimzakli mantı yedi sen düşün  :)))
(4,285 puan) tarafından
Masallah her bebek için geçerli değil tabi bu bezinde turunculuk bingidak çökmesi yaşıyorsa verilmeli benim kızımın böbrek var o yüzden ben bezinde turunculuk falan da görmüştüm doktor verme dese de verdim ve sorun çözüldü suan benden fazla su içer 2 yasinda kizkm sen gibi bende sarımsaklı manti taze soğan vs falan veriyorum ek gıda için de 5.5 aylikken başladım hatta 6 aya yakın di 4 aylikken neden börek vermiyorsun diyenler vardı bana sen dusun dinlemedim ben :)
(417 puan) tarafından
Ayy neler neler demiyorlar ki bizede çok diyen oldu oğlum her şeyi yediği halde hala der kayinbabam bu çocuk yemek yemiyor mu:))) halbuki görüyor yedigini zorun ne
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ya onu tam bilmiyorum ama ben emzirirken cuk diye ağzından birden çıkmıştı meme. Annem gördüğünde öyle yapma umsuk olur derdi. Hala ne olduğunu sormadım 
(417 puan) tarafından
Aynen canım o ayrı annende doğru demiş ama bunlarn yaptığı daha baska bir seg
0 oy
(289 puan) tarafından
Sadece memeyi agzindan aniden çekmemek lazım die biliyorum ne bilemedim  post  yukarı çıksin
(417 puan) tarafından
Yok o değil kuzum bu farklı
0 oy
tarafından
Evet duymustum var diye dogrulugunu bilmiyorum hatta banyo.yaptirirken damagini yukariya dogru cek düzelir diyolar 
(417 puan) tarafından
Aynen o dediğin ama doktorlar bunu tavsiye etmiyor öyle bir şey yok diyorlar eskilerde inatla evet var diyip bebelerin çenesini filan çekiyor
tarafından
Evet bende zaten dogrulugunu bilmiyorum.dedim
(417 puan) tarafından
Yok canım senin dediğine katıldım zaten yanlış anlama:)))

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
5 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsrakran (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.
18 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (408 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 265 göst.
6 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatyaa0 (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,807 soru

11,308,314 cevap

34,739 kullanıcı

...