+1 oy
130 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde tarafından
Kızlar lütfen dini bilgisi yüksek ve arkadaş bu soruyu cevaplayabilir mi şimdi ferace giyen kapalı tesettürlü kardeşlerimiz ya da çarşaf giyen kardeşlerimiz arasında bisiklet süren motosiklet süren var mı acaba elektrikli scooter falan kullanan var mı acaba arkadaşlar acaba kullanılabilir mi Çok merak ediyorum rahatlık açısından değil Yani toplum nazarında nasıl durur insanlar yadırgamaz değil mi aramızda kullananlar var mı arkadaşlar varsa rahat bine biliyor musun toplum tarafından bir tepki ile karşılaşıyor musunuz?

Ya da ağır bu soruyu daha iyi cevaplandırma bilmem için bana herhangi bir site önerebilir misiniz buradaki yetkililere sorup öğrenmek istiyorum zamanın teknolojisini kullanmak günah değildir değil mi �slam dininde

8 Cevaplar

0 oy
(13,614 puan) tarafından
Yavvvv ne alaka Allah aşkına ya

Allah da akıl vermiş kullanalım diye.

Zamanın teknolojisini kullanmak niye günah olsun
tarafından
Gunahtir mi dedim ben dogru okurmusun
tarafından
Kuzum bisiklete binmek günah mı diye sormamış zaten ☺
(13,614 puan) tarafından
Doğru okudum

Tam olarak senin yazdığını kopyaladım yapıştırdım.
;)

zamanın teknolojisini kullanmak günah değildir değil mi �slam dininde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum ben ferace giyiyorum ama mesela bisiklete fala binecek olursam orman lik alanda veya botanik parkın ıssız olduğu zamanlar biniyorum çünkü ne yaparsan yap oturduğunda popon ortaya çıkıyor arkadan çok belli oluyor feraceyi veya çarşafı geriye atsan bu seferde teker e takılıyor ben çevrenin bakışlarından değil de kalçam belli olur diye yeltenemiyorum 
tarafından
Tesekkur ederim yagmur dogru takilabilir
0 oy
tarafından

Annem kullanıyo elektrikli scuter hiç sorun olmuyo

tarafından
Ya cok guzel ♥️
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Ah kiz olsada binsek ya elektrikli :) bende ferace elbise falan giyerim olsa sürerdim 
tarafından
Evet ama bisijlete takilmaz mi uzun oldugu icin
0 oy
(10,411 puan) tarafından
İslam kolaylık dinidir tabii ki teknolojiyi kullanacağız bunların dinen hiçbir sıkıntısı yok yalnız tesettürümüze dikkat etmemiz gerek
tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(345 puan) tarafından
Ahhh bacım bazı ınsanlar varkı araba suren kapalı bır kadına bıle laf edebılıyorlar bunlara bınmek ne ayıp ne gunah ama bızım mıllrtın erkek veya kadın olsun zıhnıyetı kötü içleri pis
tarafından
Hah iste kastim  buydu  insanlar konusyo maalesef
0 oy
tarafından
Yaz geldimi asla motosiklettin üzerinden inmem. Başımda sufle eşarbı üzerinde feracem yasadigin yer köy olmasına rağmen ben edebimle  bindikten sonra toplumuna ne? Ayrıca eşin imam bende Kuran Kursu hocasıyım. Kimseyi ilgilendirmez. Ben biniyorum ne bir  yerim  açılıyor ne bir yerim belli oluyor. Aynı koltuğa oturur gibi oturuyorsun. Zaten kafanda kask falan bir sürü ekipman oluyor
tarafından
Cok tesekkurnederim guzel bilgeri verdigin icin
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Ben kapalı değilim açığım ve  motor kullanıyorum, toplum nazarında nasıl durur insanlar yadırgamaz kısmına cevap veriyorum, insanlar aciksan da kapalıysan da yadirgiyo, apta.l apta.l bakıyorlar, korna çalıyorlar, laf atıyolar ama benim umrumda bile değil, önceden daha çoktu bu söylediklerim şimdi biraz azaldı, en azından İstanbul da biraz normalleşmeye başladı 
tarafından
MALESEF "((((

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 143 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde Sila_eymen (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 162 göst.
16 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 150 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Syma (648 puan) tarafından soruldu