0 oy
1,362 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Bunla.ilgili sürekli post açtım delircem.sonnda. 3 aylk bebeğim var zor ilgileniyorum  Napcam bn ya doktor antibiotk verdi cerrah kullandım bitti doktor tırnağın yana uzuyor dedi  hala.gecmedi ayak parmagmda şiş intapli yanıyor sızlıyor ilacı sürüyorum bağlıyom değince biyere çok acıyor ayakkbi fln giyemiyom biyere giderken terlkle rezil gbym ya içime çöktü acılar artk soğan lokum kara merhem hepsni denedm hepsniii doktor geçmezse amelyt dedi ya parmağı sariyorum o yüzden mi geçmiyor yara acikmi dursun sarikmi ama krem bulaşiyo heryere 

16 Cevaplar

0 oy
(870 puan) tarafından

Kara merhem ve yara bandı kesin çözüm 

(916 puan) tarafından
Yaptm
(870 puan) tarafından
Benim cok kötüydü öyle geçti seninki daha kötü o zaman
(916 puan) tarafından
Et oluştu kocaman tirnagn kenarını kapladı tırnağı göremiyorum o ete dokundugum gbi gözümden yaşlar akıyor tırnak uzadi herhlde batıyor :( ya sarmak mi lazm acikmi kalsın yara onu bilmiyorum mantar nemi azdırır yazıyor nette
(870 puan) tarafından
Okut bakalım parmağını bide onu dene belki iyi gelir bir yaprak vardı ii geliyordu anneme sorarım bide onuda dene
-Reklam-
0 oy
(395 puan) tarafından
Ameliyat olma yakın olsak halledersim ben batık olmuş senin ayağında kuaföre git batık almayı bilen varmı de tabi mahalle kuaförü olmasın Erdem kramer  tarzı biyere git iyi biryere temizliğinden emin ol daha sonra orda batığını aldır her ay git temizlet gerekiyorsa zamanla geçiyor bağlama asla batık denilen şey nedir onu da açıklayayım tırnak ya içe büyüyordur yada ayakkabı vs dışarıdan bir cisim ayağa baskı yapıp zarar veriyor diye et kendini koruma amaçlı Nasır gibi sert birşeye çeviriyor korunmak için bunlara batık deniliyor kuaförler hallediyor tabi sen bir süre kolonya ile temizle ardından da bepanten sür o şişlik geçince de iyi bir kuaföre manikürcüye  görün
(395 puan) tarafından
Baktım şimdi resime batık bu evet kuaföre git direk batığım var de hallederler eski kuaförlerdenim o yüzden söylüyorum sna
(916 puan) tarafından
Ay inşallah ya ama o et oraya yapışır resmen ona ben bile dokununca agliyom nasl olcak blmem
(395 puan) tarafından
O iltihapı sadece kolonya kurutur iki güne de kuru üstüne de krem sürersin geçer sonra direk kuaföre gidersin o aslında et parçası değil onun içinde büyüyen tırnak sorun o tırnağı alırlarken rahatlıyorsun zaten
(395 puan) tarafından
Onu suya sokup yumuşatıyorlar vs vs dayanırsın iki dakikada geçicek Allah’ın iziniyle
(395 puan) tarafından
Bende bazen kötü ayakkabı denk geliyor yada topuklu hemen böyle oluyor kendim yapıyorum tabi bildiğim için geçiyor herkes bu dertten ameliyat olmuş çevremde eşimde olmamış her ay gelir bi bak der alırım sonra hemen rahatlar hatta ona da bulaştı ben olmasam da kendi alıyor
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Bu önerileri denedin de ne kadar denedin. 1 kere yapıp aaa geçmedi diyosan olmaz.

Soğanı kullan 5 gün 10 gün mutlaka iltihabı patlatmasa bile bi yere toplar.

O zaman kolonyayla dezenfekte ettiğin iğneyle kendin patlatırsın ve ağrı hafifler.

Kara merhemi lokumu ve közlenmiş soğanı uzun süreli kullan
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Kuaföre git onlar genelde anliyo böyle şeyleri biz travazol suruyoduk dolama olan yere başka bişey ler yapiyoduk da uzun zamandır çalışmadığım için unuttum kurtulmak istiyosan git derim ama iyi biyer varsa
0 oy
tarafından
Aynısı bnde de oldu ne yaptıysam gecmedi. Daha yeni iyilesti aylar sonra kendiliğinden. Çok geçmiş olsun 
(916 puan) tarafından
Artk napcagmj blmiyorum gerçekten birakcam kendi haline napaym en son ne zaman ayakkabı gydm hatrlamiyom
tarafından
Çok ii bilirim acısını ağlardım hep ağrıdan :( bazen arada bi zonklar ben domates koyardım hafiflerdi ağrısı
0 oy
(59 puan) tarafından
Benim eşimde de olmuştu baya sıcak olsun su içine elma sirkesi döküp bekletti on beş dk sonra da sarımsak rendeleyip sargı beziyle sıkıca sardı bekletti sonra açık bıraktı kusurun diye seninkinden kötü durumdaydı haftada üç gün falan yaptı geçirdi benimde başıma geldi yeni aldigim bottan benimkine de aynısını yaptı geçirdi aklına yatarsa bir deneyebilirsiniz o hatta tırnağını etinden ayirabilmisti arasına peçete sokmuştu ama ben dayanamamistim tabi erkekler daha dayanaklı böyle konularda dayanirsan dene sende
0 oy
(826 puan) tarafından
İlk önce geçmiş olsun canım aynl durum bendede var doktora bile gittim tlrnağı çıkarması için çox acıyordu. Ama yapmadım. 1 haftadır tırnağıma krem vurup bağladım şuam acı falan hiç bişeu yok bemdede öyke et dışarı çıkmıştı o hala duruyo ama artık kaldıra biliyorum eti kurumaya başladı üstünden. Kremin resmini atarım canım bizde oluyo öyle krem geçmiş olsun sodalı suda beklet gzülce hidrojen peroksit dök kaynatsın krem vur bağla iyice ben vaktim olmuyo bazen 2 gün kalıyo öyıe 2 günden bir değiştim bezini
0 oy
(826 puan) tarafından

Bak canım bunu diyorum sizde kara merhem diyoıar galiba 

image1 güne geçmez benumki senden beterdi vAlla 1 hafta bağladım şuan acl falan hiç biçey kalmadı hergün bağla biçirsen bağla ben 2günden bir açıyodum geçmiş olsun mutlaka dene 

0 oy
(188 puan) tarafından
Şekerli hamur yap canım gece uyumadan koy üstüne sabaha kadar kalsın i öyle çok iyi gelmişti benim el parmağıma sabah tekrar yap ama ayak altına gelmesin üstüne basma sadece o yan kısma bağla 
(89 puan) tarafından
Tuzlu yaprak sar canım inan faydasını göreceksin ben yaşadım kara melhem herşey denedim olmadı tuzlu yaprak sarıp bağladım iltihabı patlatıp rahatlattı
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Tek çaren var çanım tırnağı söktürrcen bu dolana değil tırnağın yana uzuyor iltihap kapıyor benim sürekli olur önce iltihabını ajıtıyorum sonra tırnağı kesip orayı iyice temizliyorum bir iki gün şiş geçiyor sonra iyileşiyor orayı temizlemen lazım çok kötü olmuş 
0 oy
tarafından
Canim gecmis olsun bence amaliayat etdir.benim gorumcem kizi ne cekdiler.sonunda ameliyat etdirdiler.o kadar rahatladikarki.
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Teyzeminde oyleydi ortopedi bölümune gitti doktir tırnagi kücük bir operasyonla aldi cok sükur iyilesti yeni tırnak cikti
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Benimde aynısı 1 hafta önce oldu kara merhem sürdüm üzerini yorumları hem streç ile kapattım çorabımı giydim çok şükür 2 gün içerisinde geçti 
0 oy
(851 puan) tarafından
Kuzum hemen un ve suyla biraz hamur yap bula suyla unu iyice parmağına sar her gun yap 3 gune ilescek insallah mutlaka yap
0 oy
(2 puan) tarafından
Benimde aynı durum. 3 aylık bebeğim var ve sol ayak bas parmagim 1 aydır gorselde paylaştığınız gibi. Son durumuzunuz nedir? Hangi yöntemleri denediniz? Faydalı oldu mu? Düzeldi mi? Paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,404 göst.
23 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 876 göst.
18 Mart 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 286 göst.
3 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 78 göst.