0 oy
876 göst.
Diğer kategorisinde (920 puan) tarafından

2 ay oldu resmen geçmedi lokum et soğan herşeyi denedim .genel cerraha çıktım aynı doktora 2 kere antibiotk krem verdi ama geçmiyor 1000 Mg 2 kutu antibiyok ictm artık kafayı yemek üzereyim .ayakkabı giyemiyorum terlikle geziyorum resmen napcam ben ya başka doktora mi alayım tekrar randevu :(yoksa bunla yaşamaya devammi edeyim :angry:et parçası oluştu kenarda 

image

25 Cevaplar

+1 oy
(673 puan) tarafından
Canim cok geçmiş olsun bence bu dolama degil

Tirnak ete batmış ve enfeksiyon kapmış gibi bi izlenim var. Birde ortopediye göster istersen. Antibiyotik kullanirken hic geçer gibi olmadı mı ya çok ilginç 
(920 puan) tarafından
Yok hiç fayda etmiyor 2 kutu bitrdim 1000 mg birde bebeğim var emziriyorum 5 aylık .napcagmj şaşırdım artık bunla yaşicam herhlde artık ölene kadar devlet aynı doktor 2 kl.gttim krem verdi gene yolladı .genel cerraha cikmstm
(673 puan) tarafından
Bence bu sefer ortopediye çık canim
-Reklam-
+1 oy
(399 puan) tarafından
Canm sıcak suyun içine köy yumuşasın sonra sık iki elinle ayır çok zor biliyorum ama başka türlü geçmez boşalt o iltihabı 
+1 oy
(782 puan) tarafından
Tirnak batması bu bende de oldu kendim hallettim .ilk once sicak suya ayaklarini sok yumusasin o yer sonra büyük tirnak makasi varya onu cımbız gibi düşün iltihap olan yer varya tırnağı tut makasla kaldir kendine dogru çek ve iltihap akmaya başlicak acır ama pes etme bosalcak istersen baskasina da yaptira bilirsin iltihap aktiktan sonra selpak veya peceteyi bir kat katla kaldirdigin tırnak kenarinin icine sok biraz daha tırnagin rahatlar en son iltihap bittikten sonra igneye kolonya dök ve o iltihapli kenari iğneyle içten tirnak kenarina gir dışa  at bitti bu kadar 
(920 puan) tarafından
Yapıyorum kanatiyorum. Çok aciyo canım:( ama gene gecmiyo
(782 puan) tarafından
Doktorluk o zaman canim senin olay gecmis olsun
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Sanırım bnmde öle olcak vala bu gebelikte başıma hep absürt seyler geldi. Geçmiş olsun cnm ilerlemiş bayağı. Soğan haşlayıp sardın dimi
(920 puan) tarafından
İnşallah olmaz berbat bsey kalbim orda atıyor
(6,859 puan) tarafından
Çok acıyor evet Cnm keşke ilerlemeden tirnak altına peçete tıksaydin :( baya batık olmuş. Cildiyeye git bnce cnm
0 oy
(407 puan) tarafından
Soğanı pişir bağla hemen gecryor cnm
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Ortopediye git teyzemin boyleydi cildiye ye gitti bosuna.en son ortopedi tırnagı kücuk operasyonla aldi iyilesti.tırnak batmasi bu
(920 puan) tarafından
Gercektenmi ben cerraha gidiyorum bakıyor devlete karşıdan yaklasmiyor bile aynı doktora 2 kere çıktım resmen krem verdi yolladı .ortopedi bakarmi
(1,073 puan) tarafından
Evet canim onun alani.tekirdagda devlet hastanesinde oldu.
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Lohusayken benimde elimde çıkmıştı ama hiç böle şişmedi çok hafif ti ilerlemeden doktora gttim mikrop kapmış dedi antibiyotikle geçti
0 oy
(156 puan) tarafından
Benimde doğumdan sonra iki ayak parmaklarında olmuştu herşeyi yaptım doktora gittim krm verdi ama nafile eşim hergun tentirdyotla pansuman yaptı üstüne kara merhem varya ondan sürüp sardık hergun yaptık kurudu düştü benn ayağımı basamiyodum geçti şimdi
0 oy
(2,400 puan) tarafından

Ablamda da cok çıkardı. Her sene yani öyle diyim.

Bamya yok mu. Annem Bir iki tane haşlardı. Ezerdi onu. Temiz bir bezé sıcak şekilde ablamın parmagına koyar bağladı.

Geçerdi ondan sonra. Dene istersen. Buzlukta bamyan falan varsa 

0 oy
(14,079 puan) tarafından
Hamur versene üstüne bizde destenem denir 
0 oy
tarafından
Canim bu vucudun dengesi ve hormonlarin degismesinden kaynaklaniyo malesef bendede oldu 1ay cektim ama aglaya aglaya o tirnagin kenarini kaziyip sicak suya elma sirkesi koyup hergun 4 5 defa yarim saat su soguyana kadar tuttum 1 ayda gecti ama o sure zarfinda ne terlik ne corap giydim sukur duzeldi birde sabunlu su 
(920 puan) tarafından
Benmde 2 ay oldu alıştım artk ya :D
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Karamerhem.diyolardi kullandınmi ondan cnm
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Tırnak batmasına benziyor sanki kuru soğan kozle ocakta ılık sekikde sar ins şifa olur ama ortaoediye de git sanki tırnak batmask bu
0 oy
(194 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım rabbim şifalar versin inşallah kara mehlem al sur sar kuzum gecene kadar inşallah geçer bide soğan sar cnm 
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Bu daha çok tırnak batmasına benziyor yaa
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Lokumu hamur gibi aç etrafında dola ağrısını şişliğini alir
0 oy
(48 puan) tarafından
Canım yoğurdun içine beyaz sabun rendele onu sar en kuvvetli kremden daha etkili bir kaç seferde iltihabı kurutuyor. İlk sardiginda iltihabı topladığını hissedersin. Ama faydasını görürsün inşallah
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kara merhem denilen kremi kullandın mi canım dolaşmaya bı o iyi geliyor 
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Kuzum bu tırnak batmasından dolayı öyle olmuş benimde hamileyken oldu ameliyat ile tırnağı kestiler şuan iyi çok şükür bide o bölüme glt geçmiş olsun 
0 oy
(28 puan) tarafından
Benimki daha beter olmustu ustelik ayni yerde kaynanam margarin ve hamuru karistirip parmagimin ustune indiriyordu sonra bi bez doluyordum o hamur iltihabi cekiyordu 1 ay kadar devam etti iyi bakmadigimdan sonra yavas yavas o et parcasi gitti cok korkuyordum bende tirnagi kesmeye basladikca gidiyo unutma hem hamur ayagini ve yarani yumusatacak mutlaka yap gecmis olsun bu arada

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 1,363 göst.
0 oy
11 cevap 286 göst.
3 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (920 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Gzmmmonr (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 325 göst.
10 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yagmuurrr (5 puan) tarafından soruldu

380,096 soru

11,378,716 cevap

34,864 kullanıcı

...