0 oy
727 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Kizlar allahin selami üzerinize olsun ben evlendigimde ilkokul mezunuydum disardan bitirdim sonra lisrye geçtim onu da bitirdim şuan 2. Universitem olan anestezi bölümünü kazandim onu okuyorum ama evde olduğum için sürekli herkes koca parasi yiyorsun vs diyor kocam asgari ücretle çalışan biri bu arada kiradayiz is bulsam giricem hemen ama bulamiyorum ec hanımı olmak asagilanmayi mi gerektirir bu günah degil mi 

33 Cevaplar

+1 oy
(775 puan) tarafından
Ev hanımı bence en zor meslek gün boyu o evin ihtiyaçlarını karşılıyorum esin gelince önüne bir kap koyuyorsun çamaşır ütü vs sen ben  biz olmasak kim yapicak bu işleri bırak 1 hafta hiç bisi yapma bak o zaman ne oluyor kıymete binersin takma canım 
(42 puan) tarafından
Ayy valla içimi rahatlattiniz hayir görende trilyonalr yiyorum sanar asgari ücretle kirada oturuyorum üniversite okuyorum kpss hazırlanıyorum yük olmasin diye dogalgaz bile açmıyorum
(775 puan) tarafından
Esin sana bakmakla hükümlü canım esin raziydsa millete laf dusmez
-Reklam-
+1 oy
(2,350 puan) tarafından
Valla tebrik ederim kadinin elinden hic bi is kurtulmadigini bi kere daha gorduk bende ilk okul mezunuydum disaridan okudum sizide tebrik ederim :)
(42 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim içimde ukteydi okumak küçük yaşta evlendim cok zoruma giderdi eller tarafından koca meraklısı gibi yaftalanmak hırs yaptım anestezi kazandım
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Ay biz zihniyetle cahillikle napicaz burda hepimiz bakılırsa ev hanımı yiz tabiki de Koca parası yiycez bizde sonuçta evimize bakıyoruz oda bize bakmakla yükümlü 
0 oy
(15,977 puan) tarafından
Sana bu lafı kullanan çalışıyor mu peki 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bu kadar okumaya gerek bile yoktu canım azıcık özgüvenin yerinde olsun kime ne senin ev hanımı olmandan seçimin buysa dilediğin vakit herşeyi yapabilecek güce sahipsin ve kimsenin böyle söylemesine izin verme.
(42 puan) tarafından
Çok doğru ama zorunluluktan küçük yaşta gelin oldum bir nevi çocuk gelindim içimde de ukte kaldı cok ezildim
(3,213 puan) tarafından
Buna izin verdiğin sürece böyle devam eder. Bak neler başarmışsın istesen daha neler başarırsın yeter ki kendine güven
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Ev hanımı 7/24 mesaisi bitmeyen maaşı olmayan bi meslektir kim demişse kurban olsun biz ev hanımlarına hahhhhh
0 oy
(747 puan) tarafından
Ev hanımısında yitip içip yatıyormusun ? Evi kim temizliyor? Kocanın kıyafetlerini kim yıkıyor?kim ütülüyor? Kahvaltısını kim hazırlıyor ya akşam yemeğini? Çocuğa kim bakıyor peki?Ardını kim topluyor karnını kim doyuruyor? Evine misafir olarak geldiklerinde lezzetli ikramlık beklerken aşağılamıyorlarda helalinle geçinimcemi aşağıyolar.Rabbim akıl fikir versin
(42 puan) tarafından
Bunlar göze gözükmüyor ki çalışan kadınlar egosunu üzerimde mi tatmin ediyor anlamadim ki
(747 puan) tarafından
Amann ne bakıyosun onların söylediğine boşver
0 oy
(851 puan) tarafından
Anestezi bölümünü mü  dışardan okuyorsunuz 
(42 puan) tarafından
Hayır normal okuyorum onun açığı yokdirek gidiyorum hoş şuan online
(851 puan) tarafından
Him allah yardimcin olsun başarılar
0 oy
(597 puan) tarafından
Gecen sene mayisdan beri evdeyim. Nisanda ise basladim mayisda hamike oldumu soleyince isten uzaklastirma aldim ama maasim yatti duzenli simdiye kadar. Ve diyecegim su: is yerinde yani okulda 20 cicukla  basa cikmak bin kat daha kolaymis. 8 saat sonra o cocuklari velilerinebteslim edioz ama ev hanimligi, annelik saat tanimio 7/24 sorumkuluk, kosturma demekmis
0 oy
tarafından

Ev hanimi,koca parasi yiyor diye asaglayanlarin melsekleri nedir peki? Kendi calsitiklari parayi mi yiyorlar? 

0 oy
(5,220 puan) tarafından
bırak konuşsunlar belliki çekememezlik var evet de kocamın parasını yiyorum ben yemiycemde kim yiycek de terbiyesizlere
0 oy
(8,581 puan) tarafından

O söyleyenlerin başına ev hanımı kadar taş düşsün.  Nesi ayıp ya.  En zor meslek valla ;)

0 oy
tarafından
Boş boş konuşmasınlar ev hanımı da akşama kadar oturmuyor evde
0 oy
tarafından
Öyle dyenler çekemeyenler canım hiç takma dışarda çalışmak kadına eziyet çnkü hem dışarda yoruluyosun hem evde bi de çocuklar sonra elde var sıfır ne kadar kazanırsan o kadar harcıyosun hiç kendini öyle mecbur gibi hissetme eşin evne bakmak mecburiyetin de ama sen kendi paramı lazanmak istiyorum dersin buna bişy diyemem milletin ağzıyla iş yapma derim 
0 oy
(424 puan) tarafından
En en basiti eşinin senin için evi için para harcaması bile sevap kaldı ki eşin arada ayrı gayrı mı olucak bende üniversite mezunu mühendisim şuan bana ev hanımına mı düştün diyenlere hayır mis gibi kocamın kazandığını yiyoruz evimin işlerini yapıyorum bebeğimi bekliyorum diyorum ki ev hanımlığı gerçekten çok çok zor bi meslek diyebiliriz insanlar cahil cahil konuşsun anca 
0 oy
tarafından
Boş boş konuşmasın onlar kocam bişey deniyorsa al toton altına otur 
0 oy
(255 puan) tarafından
Ev hanımı olmak daha zor gidip çalışmaktan evin işi gücü cocuk varsa ona bak et kolay mi allah askina 
0 oy
tarafından
Ben ev hanimiyim 3 cocgum var gece uyudugm yeri bilmiyorum 3cusude dha 4aylik disarda calissam eve girmek istemem 7/24donum dönüm o işi yapiyosun yoruluyosun
0 oy
(140 puan) tarafından
cnm bende üni  okudum ama evdeyim eşimde istemiyor çalılmayı bu utanılacak değil gurur duyulacak en güzel iş bence:) o koca parası yiyorsun diyenlerin bir yerlerinden zoru var anlaşılan evlendiğine göre tabiki eşin ailesine evine bakmakla yükümlü. istedigim gibi yerim parasını koca benim diyecen :) kadınların en güzeli evinde durandır şimdi milletin kafasına çalışmayı soktular niye kadınları daha gözlerinin önnde tutuyorlar adınada özgürlük koydular tam tersi kadını hapsetmek yormak. hem evine hem çocuğuna yetişemeyen mutsuz kadınlar etrafımda çok. çalışıpta çok mutluyum diyen çevremde yok niye çünkü çocuguna yetişemiyor bakıcıya bırakmak aklıma zorunda kalıyor çalıştığı parada zaten bakıcıya gidiyor ne anladım ben bundan.
0 oy
(1,557 puan) tarafından
Bende üniversite mezunuyum ve masa başı işim var 10 gündür karantinadaydim evde kaynanama temasli olduğum için inan evde 10 günde daha çok yoruldum ilk defa bu kadar evde kaldım  çocuğum yok ama iş bitmiyor ev hanımları bence en çok yorulan el üstünde olması gerek bırak ezilmeyi sen kimseye bakma canım zamanı geldiğinde çalışırsın 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 503 göst.
11 Mart 2024 Aile kategorisinde Yrdsn (324 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.
12 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Meleksss (4,646 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 771 göst.
29 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 858 göst.