0 oy
574 göst.
Diğer kategorisinde (5 puan) tarafından
Merhaba fındık büyüklüğünde bartholin kistim var boşaltılması gerekiyor bunun için doktorumla görüştüm uyuşturma yapılmasına gerek yok enjeksiyonla boşaltılmasını söyledi çok korkuyorm hiç başıma böyle bişey gelmemişti çok aciyormu bilgi verirmisiniz lutfen

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canim.nasil anladin bartholin oldugunu bende bi ara vardi baya sisti aciyoduda  bekledim 10 gün kadar gecti kıl dönmesiydi demekki bartholin olunca nasil
(5 puan) tarafından
Ya  sa dudağın arkasnda fındık kadar araştırdım önce netten sonra doktora gittim doktorda evet bartholin dedi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende de olmuştu cnm çok zor Bnmki aşırı büyümüştü antibiyotik falan kullanmıştım günlerce ağrıdan kivrandigimi biliyorum
(424 puan) tarafından
Ay okurken bile geri ağlamak istiyorum yaşayan bilir çok zor ya
tarafından
Bilirim cnm ağrısını dayanamazdim bn rabbim şifa versin dayanılmaz ağrı seninki küçükmüş bnmki daha büyük tü
(424 puan) tarafından
Benim de çok büyüktü kuzum iki kez yaşadım bende
tarafından
Rabb'im yardımcın olsun cnm ben biliyorum o ağrıyı dayanılmaz otursan oturamiyosun yürüsen yuruyemiyorsun yatsan yine ayrı tuvalet e gitsen yanma oluyor ne yapsan ağrıyor aşırı kötü inşaallah bı daha yaşamazsın cnm
0 oy
(424 puan) tarafından
Ah ah şuan bile ağlayasın geldi ben ne çektim bartolinden iki kez oldu tekrarlaması çok yüksek şimdi sana yaptıklarımı anlatıyorum 

İlkinde ben türkiyedeydim birden bire oldu ben ne olduğunu bilmediğim için iki gün bekledim iyice büyüdü ben hiç oturamıyodum oturmayı bırak zor yürüyodum apar topar acile gittik aynen dediğin gibi uyuşturmadan enjektörle çekti ve o kadar iltihap olmuş ki dört kez bu işlemi tekrarladı doktor kendisi hala biraz var ama saha fazla devam etmeyelim dedi antibiyotik tedavisi yaptı çok şükür geçti derken yedi ay geçmeden tekrar oldu ama daha önce yaşayıp bildiğim için daha minikler hissettim hemen Fransa da jinekoloğuma gittim bana dedi şuan bu alınmaz ve zaten klinikte alamam bunu ben hastane de randevu bulamadım kendime bismillah dedim düzenli soğan suyu ılık duşla birlikte masaj olmazsa olmaz kantaron yağı ve gece yatarken ozon yağı sürdüm bikaç gün acısını çektim ama hamdolsun rabbim bi daha yaşatmasın kendi kendine patladı rahatladım

Doktora git korkma çektiğin acının yanında iğnenin acısı hiç ve sonra kendine mutlaka doğal bi kantaron yağı al illa hasta olmayı bekleme düzenli her gün onunla masaj yap rabbim düşmanıma bile vermesin gerçekten berbat bişey ve tekrarlayan bişey hijyenine mutlaka mutlaka çok dikkat et ve her duşta oraya masaj yap rabbim şifa versin kuzum
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Burda okumuştum ben birinde de varmış karabaş otu kulanmis geçmiş pansuman yapmış onunla geçmiş olsun bu arada tez vakitte atlatırsın
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Ben kendim bosaltiyorum elim ulasirsa. Igneyi atese tutup cok hafiften ucundan deliyorum gerisi kendiligonden cikiyor zaten...hatta bazen dokunmuyorum kendiliginden patliyor
(424 puan) tarafından
Bu bartolinde öğrendiğim tek şey ameliyat olmamalısın ve her seferinde doktora gitmek yerine kendi doktorun olmasın bitkisel şekilde
(6,978 puan) tarafından
Okudum simdi yazdigini canim kantaron yagi var elimde onunla denerim, bunu kist olusunca mi yapiyorsun yoksa olmadan mi
(424 puan) tarafından
Bana bunu kisti yaşadığımda söylediler ben bunu kistimle mücadele etmeye başladığımdan beri hani dedim ya evde patladı diye o zamandan beri sürüyorum şimdi doktora gidiceksin sana büyük ihtimal ilaçta verir hem ilacı kullan hem de mutlaka bununla masaj yap ilk iki gün yapma o enjektörün yeri falan bi toplasın ama sonra günlük hayatına bunu koy
(424 puan) tarafından
Ve ben bir çay kaşığı da içtim bana öyle demişlerdi gerçekten çok faydasını gördüm
(6,978 puan) tarafından
Allah razi olsun bilgiler icin canim tesekur ederim
0 oy
(119,065 puan) tarafından
Cok gecmis olsun bilgim yok
0 oy
(424 puan) tarafından
Bi de dut kürü faydalı oluyomuş ama ben burda dut bulamamıştım bi de onu dene istersen 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 148 göst.
0 oy
2 cevap 131 göst.
21 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sulemsi555 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
21 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sulemsi555 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 197 göst.
10 Haziran 2021 Aile kategorisinde alparslaninannesii (998 puan) tarafından soruldu

377,831 soru

11,309,185 cevap

34,741 kullanıcı

...