0 oy
440 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Kaynanamlar  zengin baya paraları ve malları var ve biz eşimle ayrı bi şehirdeyiz onlardan eşim asgari ücretle calışıyor aylik gelirimiz mesai parasıyla 3400 anca ve giderimiz de o kadar borçlarımz var baya 8 aylık oglumuz var eşim paramz yetmediğinde bazen kaynanamdan 200 tl filan istiyor hani market parası olsun diye ve benim zoruma gidiyor utaniyorum ama kaynanam asla yok demez hep verir ben isteme diyorum hep eşime oda ben öyle diyince avans çekiyo ve annesinden almıyor parayj tabi avans çekince diğer ayada eksi ile başlıyoruz asla dışardan yemiyoruz,alışveriş yapmıyoruz,marketten sadece önemli şeyleri alıyoruz o halde bu ay yine para bitti 10 tl kaldı cepte ve eşim mart 5 de maas alcak yarın annesi gelcek köyden yanımıza eşim ondan isticek oluyor parayı ne diyim isteme desem mi yine siz olsanz naparsınz 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence öyle deme cnm sonucta iyi niyetinden veriyo bunun aybi olmaz annesi yani
(1,337 puan) tarafından
Kaynanam bisi demiyor da görümcemin hep gözü kalıyor o parada bende sinir oluyorum
tarafından
Cnm esinin muhattabi annesi gorumceye nolmus bosversene yarın bigun başına kakmaya çalışırsa sende cvbni verirsn ben mi istedim abin istedi istersen git onun başına kak diye
(1,337 puan) tarafından
Haklısın canm teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Aç kalmaktansa annesinden istesin. Yapacak bisey yok , siz tek olsanız gurur yap derim ama cocuk var onu aç mı bıralacaksınız.
(1,337 puan) tarafından
Orası öyle canm haklısn
0 oy
tarafından
Annesi sokranip verdigi paranin lafini etmiyosa istemesinde bi sakinca gormezdim ben.
(1,337 puan) tarafından
Annesi çok iyi bisi demiyor ama görümcemin gözü kalıyor parada ve söyleniyor
tarafından
Annesi bisi demiyosa sorun yapma canim gorumcenjn karismak ne Haddine kendisine annesi vermiyormu veriyodur o da evladi
(1,337 puan) tarafından
Görümceme vermiyor kaynanam çünku görümcem bekar evde yatıyor annesi çalış diyor banane diyip geçiyor ve rahmetli kayınbabamin maaşinı alıyor aylik 500 tl kaynanamda o yüzden vermiyor ev geçindirme derdi yok filan die
tarafından
Yani kaynanan hakli olarak dogrusunu yapiyomus zaten
0 oy
tarafından
Eğer iktisatlı bir harcama yapıyorsam ve fuzuli birşey almıyorsam buna rağmen yetmiyorsa yetişmiyorsa isterim tabi lafını yapmayıp yardımcı olmak istiyorlarsa birşey demem destek olmaları güzel ama bu her ay olmaz 
(1,337 puan) tarafından
Her ay değil 5 aya bir filan çok sıkışırsak oluyor gecen ay parasız kaldk eşim isticekti ben isteme dedim 400 tl avans aldı iş yerinden öyle olunca bu ayda para kalmadı yani gecen ay istetmedim ama bu ay mecbur gibiyiz
tarafından
Hiç takılma canım sen buna zaten belli aralıklarla oluyor bende yazın kayınvalidemlerden istiyorum yazın onların işi güzel oluyor diye zorlandığınız zaman destek olabiliyor olmaları güzel lafını da demiyorlarsa eşini bu konuda darlama hiç
(1,337 puan) tarafından
Tamam canm teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım benim eşimde isitiyo bazen ben sorun görmüyorum yetişmiyo yani çocuk olunca sonuçta keyfi için istemiyo ihtiyaç için istiyo kaynanda bişey demiyosa sorun yok bence 
(1,337 puan) tarafından
Kaynanam bisi demiyor canım
tarafından
Demiyosa sende sorun etme bence canım
(1,337 puan) tarafından
Tamam canm teşekkürler
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(921 puan) tarafından

Yok ya ne var sanki annesi alir verir benimkide alir  hicde sikinti etmem bidaki ay verir bunlar sorn degil bence :)

(1,337 puan) tarafından
Ya biz versek sıkınti yapmıyorum yeri geliyoz bizde onlara veriyoruz ama onlar verince utanıyom
(921 puan) tarafından
Bende oni diyorum niye utanıyorsun utanacak birsey yok ki
(1,337 puan) tarafından
Tamam canm teşekkürler
0 oy
(119,484 puan) tarafından
veriyomus sonucta oglu sen oglun o durumda olsa vermezmisin istesin bisi olmaz 
(1,337 puan) tarafından
Veririm tabi canm sağol
0 oy
tarafından
Keşke istese de kaynanam verse eşim askere gitti ne ona ne bana 1 kuruş para vermediler 
(1,337 puan) tarafından
İsteyince veriyor ya bizimki şükür
tarafından
Yok bizimkisi vermiyor maalesef 3 ay aç kaldık yine vermediler üstelik ben onların bir sürü borcunu ödedim hala daha bir kuruşları gelmedi bana
(1,337 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Destek olmaları çok güzel sonuçta bu dilenmek değil destek olmak size yardım etmiyceklerde kime etcekler benimde eşim 8ay çalışmadı ikiz çocuklarım var geçim çok zor Allah'a şükür yine ama utanma
(1,337 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler
(5,721 puan) tarafından
Rica ederim canım Allah herkesin yardimcisi olsn
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Annesi değil mi cnm alsın ne olacak 
(1,337 puan) tarafından
Haklısın canm sağol
0 oy
(39 puan) tarafından
Eşinin ailesinin yardım etmesinden daha doğal bişey yok utanmana gerek yok yani :) 
(1,337 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler
0 oy
(372 puan) tarafından
Onların durumu varsastesin nolcak Şahsen ilerde oğlum benden isterse seve seve veririm
(1,337 puan) tarafından
Haklısın canm ben olsamda veririm
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Versin kaynanan n'olacak sanki millet araba ev aldırıyor
(1,337 puan) tarafından
Onları aldılar zaten o yüzden utanıyim :D
(2,321 puan) tarafından
Boşver utanma utanacak bisey yok sen yemezsen yicem başkası çıkar keşke benimkiler de verse valla ben hiç gücenmem
0 oy
tarafından
Benim eşimde yeri geldiğinde istiyo.pazarimizi.kayinvaldemler yapar..senin ailenden istemesi sknti.olur..kendi anası sonuçta he ses.etmiyolarsa başa kakmiyolarsa istemesinde sakınca yok bence.
(1,337 puan) tarafından
Tamam canm teşkurler
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Benim eşimde ister millet çift maaşla gecinemiyo biz asgeri ücretle geçinmeye çalışıyor evde kira kaybanamlarin pek gideri yok o yüzden verir sağolsun sen kaynanana saygıda kusur etme Allah razı olsun de o 200 liranın lafı olmaz 
(1,337 puan) tarafından
Zaten yarin gelcek el ustünde tutcam kadini para için değil o saygiyi hak ettiği için
(7,791 puan) tarafından
E zaten destek maddi manevi olur işte yeri gelir biz bı şeyler alırız yani karsilikki isteme deme bnce esine
(1,337 puan) tarafından
Tamam canm cok sağol
0 oy
(582 puan) tarafından
Bence annesi iyi niyetli ve bu konuda laf yapmıyorsa bırak istesin annesi sonuçta ve sizin cocuğunuz var keyfi bir şey için istemiyor öyle olsa haklısın istemese daha iyi olur derim. Bence sıkışınca isteyebilir ama arada yapabilirseniz sizde annesine güzellikler yapın arada gönlünü hoş tutun bence elinizden gelirse 
(1,337 puan) tarafından
Valla ben o gelemiyor diye ayda bir çocuğu onun yanına götürüyorum sevinsin diye arada hediye aliyorum filan sağolsun Allah ondan razi olsun
(582 puan) tarafından
Ne güzel Allah bozmasın. Sonuçta eşinin ailesi de olsa sende o ailenin bir parçası oluyorsun hiç kafana takma elinize geçince geri verirsiniz almazsa hediyedir başka bir şeylerdir alırsınız ne olacak ki aranız açılmasın da :)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 285 göst.
0 oy
12 cevap 439 göst.
22 Eylül 2020 Aile kategorisinde 123elif123 (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 873 göst.
0 oy
27 cevap 980 göst.
11 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,178 soru