0 oy
772 göst.
Diğer kategorisinde (535 puan) tarafından
Arabamızı sattık yeni araba alacaz diye parayı altın yapip kenara koyduk eşimin amcası 6 aydır para gelecek diye her yerden para alip borçlandı şimdi tefeci para istiyormuş 20 bin lira para istiyorlar sözde 1 ay icinde geri vereceklermiş ama hiç paranın geleceğine inanmıyorum bende yok veremem dedim kayin babama oda iyi bende bidaha size para vermem sizde benden istemeyin dedi iyi sen bilin baba dedim kapattım teli. Siz olsanız napardiniz

44 Cevaplar

0 oy
tarafından
Vermezdim. . .
-Reklam-
0 oy
(295 puan) tarafından
Saglik problemi olsa eyvallah veririm sesim cikmaz ama tefeci mefeci senin yaptigini yapardim
(535 puan) tarafından
Aynı bende yani geleceğini bilsem yine veririm kendi paralarini alamadilarki
(295 puan) tarafından
En iyisini demissin dogru olan yani senin yaptigin
0 oy
(1,494 puan) tarafından
Vala bacım verme 8 yıl önce verdim halen geliyo halen geliyo hemde benden habersiz
(535 puan) tarafından
Kiz yeni evlendiğimde 40 gram altınım vardı eşim babasına askere gitmeden kredi çekmiş oda ödememiş onu ödedik haciz geliyordu gero geldimi yok
0 oy
(237 puan) tarafından
Ne yüzsüz adammış lan vermem bendeymiş vermessen verme rızkım senden mi geliyor adama bak kendi planınız varken niye gelmicek yada bölük pörçük gelcek parsyı napym ayrıca 1 ay sonrasında  o 20 bin verilecekse tefeciyi oyalasın 1 ay sonra  tefeciye versin akıllılar sizi 
(535 puan) tarafından
Kaç aydır oyaliyorlar haftaya gelecek diye diye Ona öyle yapan bana neler yapmaz
(237 puan) tarafından
Sakın 1 kurus vermeyin bak yazık edersnz kocan vercem desede kavga cıkar bişey var verme
0 oy
(79 puan) tarafından
Gozunu ac canim valla kesinlikle vermezler sana mi guvenmis
(535 puan) tarafından
Ay öyle Işte onuda duyamıyorsun arabayı da ev alacaz diye sattık nasip olmadi ev
0 oy
tarafından
Vermem kesinlikle 
0 oy
tarafından
Tefeci gotune sıkacak tabi sizden isterler birak ne hallaeri varsa gorsunler parayi kimle yediyse ona gitsinler 
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Esinin amcasi odemediginde parayi kayinbaban verecekse ver ama yok o para kayip gidecekse hic gerek yok 20bin az para degil cunku ve araba alacakmissiniz zaten
0 oy
(1,327 puan) tarafından

Aile olsa verirdim verirdim verdimde borç amca ne alaka borc almiş ödememiş size nasil ödesin :ermm:

0 oy
(91 puan) tarafından
Paran mı var derdin var kimse ye söylemeyeceksin paran varsa... Annem şey derdi ' malım seni veriyim de mi düşman olayım vermeyim de mi düşman olayım' 
0 oy
(136 puan) tarafından
Sakin verme inanki gelmez vermezse vermesin
0 oy
tarafından
Valla bana kalsa ben kayınpederi günahımı vermem. Sizinki de çok farklı değil bence sana güvenerek mi borçlanmis. Zaten ekonomik kötü yarın ne olacağı belli olmaz verme bence 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Okaa paramız yok kii olsada tefeci icin vermem esim hic vermez saglik icin filan olsa neyse dersin
0 oy
(5,220 puan) tarafından

diil 20bin lira 20lira bile vermem:D

0 oy
(160 puan) tarafından
Kesinlikle vermem o boklari yerken bana mi sordular
0 oy
(470 puan) tarafından

En güzelini yapmışsın verme gden gelmiyor.bnmle calisiyosa eşim öyle paramı verirm calismiyorsa ona da vermem valla mal canın yongasi veremem küsen küser boşver.var diye vermek zorunda mıyım ya aniden lazım oldu verecek mi sanki.kendi elimle verecem bide almak için yüzüm kizara kizara utanarak nasıl istesem diye kıvranacam kalsin veremem:D

0 oy
(514 puan) tarafından
O kadar borcu odememis size mi odeyecekmis. Kiz bu devirde 100 liraya bile muhtac oluyon vermeyin bnce
0 oy
tarafından
Canım benim Sakın o hatayı yapma Ben yaptım iki bileziğimi verdim üstüne 5 milyar para verdim alamıyorum şu an 3 sene oldu 4 seneye girdim O zaman kredi çeksinler Kredi de vermezler Gerçi bu sefer Diyecekler sana kredi vermiyorlar borçlardan dolayı daha önce borç yaptığımdan dolayı diyecek Sakın o hataya girme derim sana çalışsınlar bulaşma saymış senin alınterim senin param hazır paraya konmak kolay bulaşmadan önce düşün sevmiş
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsınız hastalık olur ev olur araba olur ihtiyactir gözü kapalı verirsin ama haydan gelen huya gider paranın üzerine su icersin
0 oy
tarafından
Hayatta hayır üstüne konar daha vermez ama benim saftirik  koca verir

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 584 göst.
24 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 2,393 göst.
21 Haziran 2019 Aile kategorisinde nisasu (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 461 göst.