0 oy
394 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kardeşim bir dükkan bulmuş arkadaşıyla ortak ve kardeşimin yarına kadar on bin bulup adamlara vermesi gerekiyor aslında dükkan pek hoşuma gitmedi otuz TL ye bile kazak var ama pek güzel gelmedi evde ancak giyilir Babamdan istemiş vermem demiş daha önce verdi babam ama paralar sonunda harcandı bitti bu arada kardeşim sabah 6 da babamın servis işini yapiyor bide öğlen 3 te gidip akşam 8 de eve geliyor babam haftalık bin TL veriyor yani bedavadan çalışıyor babamın maddi durumu da iyi sadece istediği çalışsın benden para istemesin kendi biraz cimri her neyse bize dedi bende bir çeyrek iki gram 1500 t l var verim dedim eşime demiş o da beş bin falan var verim demiş eşim 5000 verirse ben çeyreği vermem ama eşim şuan şehir dışında ptesi gelecek belki parayı hesabına bile atamaz her neyse 22 yaşında genç diyorum üzülmesin verim dedim siz olsanız naparsiniz bu arada babam duyarsa kızar 

19 Cevaplar

0 oy
(13,143 puan) tarafından
Düzgün kullanıp düzgün ödeyecekse veririm 
tarafından
Odeyecem dedi sorun değil ama karsindakilere iyi bak seni kullanmasinlar dedim
-Reklam-
0 oy
(4,282 puan) tarafından
Verirdim valla hiç bisey kardeşimden önemli değil. 
tarafından
Yani bence de canim
0 oy
tarafından
Herkesten gizli bileziğimi bozdum verdim +15 bin TL para verdim 24 yaşında erkek kardeşim. Bileziğimi yaptı parayida fazla fazla verdi . Kardeş valla candır dünya malı için kardeşimden olamam 
tarafından
Canım otur kardeşinle konuş etraflıca gerçekten güveniyorsan ver ama borç olarak ver alışmasın
tarafından
Canım o bizimde durumumuzu biliyor öyle bir parası olan insanlar değiliz sadece eşim hevesiniz kalmasın der herşeyi yapmaya çalışır ama para biriktirmez o ayrı o yüzden batmazsa verir inşallah herşey yolunda gider
(7,958 puan) tarafından
Mor tekerlek
Helal olsun sana bayıldım kardeş sevgine ve merhametine masaAllah. Birde çok zekice birşey yapmışsın sahte bilezikle gerceginj değiştirerek büyük cesaret ben olsaydım bende aynısını yapardım hassas noktam kardeşlerim
tarafından
Allah razı olsun canım ❤️ valla kardeş diyince Akan sular durur benim için. İçim içimi yedi 2 ay boyunca aslında . Her ay 5 bin TL verecekti altın yapıp kenara atacaktım bileziğimi geri yapacaktım ama şükür işlerini hemen toparladı müşterileri olduğu için . Taksit taksit yerine hepsini geri iade etti kimsede öğrenmemiş oldu. Bu süreçte annemlere söyledim çocuğun tefecilere borcu olduğunu yardım edin diye "nasıl yaptıysa öyle kurtulsun" dedi . Çocuk bu yaşında çabaladı ev aldı araba aldı nişan yaptı evi düzdü. Yıllardır müşterileri olan adam onları dolandırdı önce güven verdi sonra dolandırıp ortadan kayboldu öyle olunca da el mahkûm kardeşime el uzatan ben oldum
(7,958 puan) tarafından
Allah razı olsun senden canım ♥️
0 oy
(29 puan) tarafından
 ortağının güvenilir olup olmadığını bu işte mutlu olup olmayacağını sorgulardım ona gore de verirdim
tarafından
Yani pek sevmem arkadaşlarını güvenmem de ama bilemedim hevesi kırılmasın diye tamam dedim parasında bişey yok biraz babam duyarsa kızar biliyorum
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Babana sinir oldum o ayri konu.aman 10 bin degilmi ya verirdim. Bakti olmuyor zaten baska bi yere girse bile bi sekilde öder sana
tarafından
Aynen canım öder babam parayı kolay kolay harcamaz şimdi Allah korusun bişey olsa biz beş kardeşiz her birimize bir ev araba arsa düşer ama sağ iken kimseye bişey kolay kolay vermez daha önce kardeşime yardım etti araba aldı kardeşim babam satma çek kapıya dursun dedi bu sattı babam çok kızdı sonra arabanın değeri şuan 150 bin oldu arabayi 20 bine almıştı 25 e sattı hiç kar etmedigi gibi arabayı tamir ettirip zarar etti babamda hala onu söyler dursaydi şuan satardım yardım ederdim iyi araba alırdık der
0 oy
(2,107 puan) tarafından
Kardeşime veririm valla sağolsun bize herşey yapıo daha 1 ay olmadı 2 yiğeninede tablet aldı ablamın oğlu tablet istiyorum diye ona yanaşmış oda amineyede almş  ☺
tarafından
Benim ki de olsa parası verir sadece çevresindekilere  arkadaşlarına para harcıyor biz ona kızıyoruz
(2,107 puan) tarafından
Benm kardeşmde samimi arkadaşlarna harcar ama onada karşılığı gelr yani güveniyosan ver bence güvenmiyosan verme paranla rezil olma
tarafından
Aman dünya malı değil mi diyorum genç kalbini kırmak istemiyorum sadece çeyreği eşim doğum günümde almisti ama onun da içindekini vercem kendim bile yaparım iki ay içinde
(2,107 puan) tarafından
Ozaman ver canm bence
0 oy
(3,831 puan) tarafından
Herkesin imkanı ve kardeş arasında ki bağ farklıdır ama ben geri ödemesini istemeden verirdim 
tarafından
Bende dedim bir ay sonra veririm dedi istersen beş ay sonra ver sorun değil dedim
0 oy
(905 puan) tarafından
Verirdim gerçekten iş kuracaksa kardeşime canım feda 
tarafından
Kuracak bakalım inşallah olur canım olmazsa çok üzülür eminim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Erkek kardeşim için tereddüt etmem veririm ama mesela kız kardeşim var ona vermem karaktere bağlı durum ardına bakmayacak biriyse vermem
tarafından
Ben hepsine veririm kızlara daha çok veririm yarın eşimle aram kötü olsa arkamda başka kim var ki
(1,824 puan) tarafından
Biz baya sorun yaşadık kardeşimle canım ben çalışıyor olsam yine veririm kıyamam ama şu an lazım dese mesela eşime verelim diyemem malesef
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Kurban olurum kardeşime canımı istese veririm 
tarafından
Bende vericem canım dünya malı dünyada kalıyor kaldı ki on bin nedir artık beş dk içinde bitiyor en azından hevesi kırılmaz
(7,958 puan) tarafından
Aynen birde babanda vermiyo senden istemiş büyüğü olarak vermezsen gururu kalbi kırılır dediğin gibide artık 10 bin birşey değil
0 oy
(1,900 puan) tarafından
Valla canım ortak yapılan her iş afedersin boka sarıyo tek olsa veririm ama ortaksa vermem
(1,900 puan) tarafından
Daha doğrusu para işin içine girince insanlar korkutır beni sonuçta karşıdaki kişiyi tanımıyorum
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Kardeşe verilir ortak olursa vermem bir kere gözümüzün işiğina verdik 10 kat daha borçlu çıktık ortağına yani 
0 oy
(4,316 puan) tarafından
Kardeşim için neler neler veririm ama ortaklı iş olmaz
0 oy
(4,493 puan) tarafından
 ben verirdim vallaha
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Kardeşim kardeşse bana verirdim ama şuan kendi kardeşime vermem babamdan miras kaldı bize hepsi diyor kardeşime verelim bekar düğün vs yapar kendine ben  vermiyorum tırnağımın ucunu vermem aileme ne kardeşime ne abime birgün yanımda olup sahip çıkmadılar umrumda olmaz 
0 oy
(1,560 puan) tarafından
Vala vermem verdim dolandrildm bu saatten sonra ölse geberse kuruş islemez
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Zmninda verdim abime 2 bin TL  filan baban kizarsa kızsın senin paran sonucda istediğine verirsin
0 oy
(119,346 puan) tarafından
ödenmiycek bi miktar degil ben kardesime canimi istese verrim yaa 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Babanız kızarsa kızsın eğer gerçekten iyi bi iş ise yapsın. Benim dayım zamanında dükkan açtığında nenem dedem deli olmuştu. Şimdi dayım çok zengin 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 447 göst.
5 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,012 göst.
4 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 770 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Aysedem (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 818 göst.