0 oy
769 göst.
Diğer kategorisinde (535 puan) tarafından
Arabamızı sattık yeni araba alacaz diye parayı altın yapip kenara koyduk eşimin amcası 6 aydır para gelecek diye her yerden para alip borçlandı şimdi tefeci para istiyormuş 20 bin lira para istiyorlar sözde 1 ay icinde geri vereceklermiş ama hiç paranın geleceğine inanmıyorum bende yok veremem dedim kayin babama oda iyi bende bidaha size para vermem sizde benden istemeyin dedi iyi sen bilin baba dedim kapattım teli. Siz olsanız napardiniz

44 Cevaplar

+3 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
O kadar borç olan para ödenmemiş sizden aldıklarını asla vermezler 
(535 puan) tarafından
Bende oyle düşünüyorum ama iste sanki vermek zorundaymışız gibi Bide laf söyluyor
tarafından
Asla laf söylemeye hakkı yok borç yaparken sizlemi yapmışlar işine baksın bir daha diyecek olursa bankalar verir
(535 puan) tarafından
Bidaha benden para istemeyin diyor bu hakkıda esim veriyor babasına zatn bisey istemem istemedikçe bu zamana kadar
tarafından
Hiç umursama,onu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oylesi pis iş icin vermem 
(535 puan) tarafından
Aynen bende bi sıkıntı olsa saglik durumu olsa düşünmem ama kayinbabamin bile 100 bin gitti daha gelecek diyorlar
tarafından
Ooooo sakin verme sakin
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Vermemmmm aslaaa
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Vermem tabi bana ne o paraları bana yedirdi sanki 
0 oy
tarafından
vermeyeceğini bilerek vermek olmaz 
0 oy
tarafından
Aslaaaa vermem bana güvenip de iş yapmasınlar ben onlara diyorum asla bana güvenip iş yapmayın 
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Tefeciye borclanirken bana mı guvenmisler vermem ..
(535 puan) tarafından
Aynen vallaa
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Yalan geri gelmez o para versende 
0 oy
(472 puan) tarafından
Keşke kayın babam olsada versem  çok isterdim 
0 oy
tarafından
Kendi babam kayınpederim olsaydı verirdim ama kayınpederim benim babam olsaydı babama bile vermezdim.

Karakter meselesi sen daha iyi tanıyorsun. Madem 1 aya verecekler gitsin bankadan kredi çeksin
(535 puan) tarafından
Bankaya filan hep borçlular cekemezlerki işte  güven meselesi aynen geleceğini bilsem bende veririm
tarafından
Verme canım boşver verip kötü olacağına vermeden kötü ol
(535 puan) tarafından
Aynısını annem de dedi valla
tarafından
Aklın yolu bir hayatım
0 oy
(580 puan) tarafından
Trilyoner olsam kayınpeder açlıktan ölse bir lokma vermem Allah ım onları benden uzak tutsun cnm
0 oy
tarafından
1 lira bile vermem valla onlara ben 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Eşin ne diyor bu duruma 
(535 puan) tarafından
Oda istemiyorsa O kadar ısrar ediyorki kayinbabam topu bana atiyor
(3,823 puan) tarafından
O zaman verme canım hiç bir şekilde boşver nerden bulurlarsa bulsunlar kredi çeksinler
0 oy
tarafından
Açıklamanı okumadım ama

Eğer siz konusu benim kayınpederimse isteyen vermem vermem catid çutur ben yerim ama virmem
(535 puan) tarafından
Kayınbaba meselesi degilde yani gelmicegini bile bile vermek salaklık gibi O 1 ay 2 ay 3 ay derken uzar gider 2 bin bi veriyim 3 bin bi veriyim derken o parada carcur olur ben başına geleceği biliyorum
tarafından
Kız bende ondan diyorum zaten .d
Evlendim 2 altın mı 1 altın var altın carcur oldu biseyler oldu altın elime doğru düzgün gelmedi .d.d..d
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Bende tefeci için vermezdim hakkım olanı kusura bakmasınlar yani 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın
0 oy
(874 puan) tarafından
Fazlasını verdim ama geri vericem dedi sözüne sadıktır yalan dolanla işi olmaz kağıda yazae öyle alır. Zaten onun dairesinde oturuyoruz ne kira istiyor ne başka bişey kendisi de çalışıp para kazanmaya çalışıyor yani almak istemedik yine de zorla geri verdi . Babadır atadir veririm o ayrı. Fakat sizde ki başka bişey  onca borç var seninki çıkmaz aya anca gelir o kadar kolaydı da o borç niye oldu diye sorarlar adama . Yalana lüzum yok aynı durumda olsam vermek istemezdim bende. 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Borcu varken borç almak biraz garip çünkü onun borcunu vermemiş daha sizinkini ne zaman verir ALLAH bilir 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Benim kayinbabam adakci bı kurbanda bankada bilzeiklerimin parası vardı istedi verdik kurban geçince geri ayni koydu hatta 37 bin verdik o bize düz 40 bin olarak verdi güvenim.sonsuz yine istese yine veririm bildiğim içinde gözü kapali veririrm
0 oy
tarafından
Parası olsa borcunu öder sizden alıp sonra size nasıl ödeyecek 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 571 göst.
24 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 2,380 göst.
21 Haziran 2019 Aile kategorisinde nisasu (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 459 göst.