0 oy
160 göst.
Aile kategorisinde (662 puan) tarafından
Kizlar bir olum bir kizim var allah olmayanlara nasp etsin insallah kizim 2 aylik olum 1 yas10 aylik ama hic konusmuyo tik yok yani basiniza geldimi bir sorun olabilirmi allah korusun herseyi eliyle gosteriyo sesler cikariyo ama ben dediklerimi tekrarlamiyo cok inatci zamanla duzelirmi bideki kendi yatana nasil alisdira bilirim tolet var bide yardimci olurmusuniz lutfen cevap vermesem kusura bakmayin❤

6 Cevaplar

0 oy
(564 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
https://www.instagram.com/p/B1GtVX9gCxv/?igshid=1sxyxz7lm6que

Buradan da okuyabilirsin canım çocuğun senin söylediklerini anlıyorsa seninle iletişime geçiyorsa hemen endişelenme her çocuğun gelişimi farklı ilerler 1 yaş civarında 5 kelime yeterli anne baba mama dede gibi kolay söylenen kelimelerdir onlarda bol bol konuşun kitap okuyun bebeğinle yinede endişelerin geçmezse bir Çocuk Gelişimciye gidebilirsiniz gelişimsel değerlendirme yapılıyor size ona göre öneriler veriliyor :) 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bildiği kelimeleri söylüyor benim oğlum 26 aylık 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Geç konuşur demekki iletişim kur Kendi yaşıt varsa onunla oynat televizyon bakıyorsa baktırma 
0 oy
(476 puan) tarafından
Bnm cocugum 2.5yasında tam  konusmaya başlado cnm herşeyi eliyle gösteriyordu bişeyler söylüyordu ama kimse hiç bişey anlamıyordu sımdı 3yasında yine bazı kelimeleri soleyemiyor bence strese girme ama bişey gösterdiği zaman konusssun sumu istiyor su annem bu su de söylettirmeye çalıs ben öle yapa yapa konustu 
0 oy
(708 puan) tarafından
2 yaşından sonra oğlum konuşmaya başladı iki buçuk yaşında artık her şeyi anlayabiliyordu şimdi 3 yaşında bilmediği konuşmadığı şey yok her çocuk bir değil canm iki yaşına kadar benimkide öyleydi  doktoro gittim 3 yaşında kadar anca konuşur dedi
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Kızım 21 aylık şükür dili dönmese de kendini ifade ediyo bi şekilde anlatıyor derdini. Ama kuzenimin oğlu var o 2 buçuk yaşında çok.konusmuyo. annemler erkekler daha geç konuşur der hep doğrudur belki

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 184 göst.
1 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Meryem Ana (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Bst.24 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 205 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde cananyener2780 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
5 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cananyener2780 (5 puan) tarafından soruldu

374,649 soru

11,205,898 cevap

34,507 kullanıcı

...