0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (405 puan) tarafından
Kızım bugün aşısı vardı 69 cm boyu 8.200 kilosu baş çevresi 43 ebe 1 kilo fazla dedi kilosu ama ben bakıyorum kızım da fazla bir kilo yok ki normal yani kilosu

14 Cevaplar

0 oy
(12,494 puan) tarafından
Normal kilosu nesi fazla 
(405 puan) tarafından
Bende anlamadım kızdı birde ek gıda niye verdin falan diye dedim iyi de şu çocuğun ne kilsou var ki hanım efendi abarttı yani
(12,494 puan) tarafından
Saçmalamış gerçekten ortalamanın 1 kilo üstünde 1 kiloyla obez olmaz o çocuk daha bunun diş dönemi var yürümesi iyice hareketlenmesi var zaten bi süreden sonra kilo alımı yavaşlıyor gider o 1 kilo da
(405 puan) tarafından
Valla kolundan turani doktor hemşire yapmışlar..Aynen öyle bakalım çok sağol canım
-Reklam-
0 oy
(513 puan) tarafından
10 aylk oglum 8bucuk kilo :D
(405 puan) tarafından
Benim kız da bir sıkıntı var galiba=)
(826 puan) tarafından
Benimde 11 aylık 9 kilo
(899 puan) tarafından
Zaten 12 aylık bir bebeğin normal kilosu 10 olmalı
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Evet kilosu fazla gibi doğum kilosu da önemli tabi buraya yazma gereği niye duydun ebe gereken cevabı vermiş zaten burda kilosu az olan çocuklar var prensentil tablosuna baksan görürsün 
(405 puan) tarafından
Aramızda benim gibi olan var mı diye yazdım bakınca kızıma kilolu durmuyor hiç ondan merak ettim sormak istedim buraya yazma gereksinimi derken?başka nereye sorcam kafama takılan bu program niye var kardeş ben anlamadım sen ne diye böyle bir yorum yapma gereksinimi buldun bende ona şaşırdım
(1,584 puan) tarafından
Zaten varsa napabilirsin ki mama veriyorsan kisicaksin ebe demiş zaten fazla diye prensentil tablosuna baksan anlarsın zaten fazla mı deil mi diye ben seni linçlemiyorum farkindaysan
(405 puan) tarafından
Neyse kardeşim senin amacın farklı belli ben sen demesen hiç onlar aklıma gelmemişti sağol ya..hadi iyi günler
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Kilosuna takılma bence benimkine de 2 kilo fazla dedi ama kızım obez değil kilolu bile durmuyor
(405 puan) tarafından
Tamam canım sağolasin kilolu değil kızım yani normal şaşırdım dedim bi sorayim
0 oy
tarafından
Benimkide 9300 görenler çok zayıf diyor ama kilosu fazla bile gerçekten de daha zayıf duruyor hemşire bile tartarken cılız duruyor ama kilosu iyi dedi.. Boyuda 76 cm
(405 puan) tarafından
Bin maşallahhh boyu uzun o yüzden zayıf gözüküyor canım boyuna vermiş Allah bağışlasın ..Benim kız da normal gözüküyor ama hemşire öyle dedi =)
tarafından
Saol canım sizede çokça maşallah normal seninkide sağlıklı olsunlar da kuzucuklar
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Benim oğlum da 6aylik pramature doğdu.. şuan yedi buçuk kilo ve herkes çok küçük diyor.. ama iki kilo doğmuştu.. doktor doğum kilosuna göre normal diyor..insanlar bibacayip yaa
(405 puan) tarafından
Benim öyle kilo takımdım yok aslında ama azarlar gibi konuştu dedin acaba bu çocuk obezite mi kalcak korktum ondan sorayim dedim yoksa baktığında hiç 8 kilo bile gözükmüyor =)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Karşılaştırmak aşırı yanlış hele erkekle kızı oğlum 5 aylık 8.5 tu cumartesi tekrar gideceğiz 71 cm di kızlar daha minyon olur erkeğe göre bizimki 1 ay küçük yani. Aşırı normal ebe zayıf bebe büyütmüş demekki 
(405 puan) tarafından
Ben karşılaştırmak için yazmadım asla benim kafama takıldı 1 kiko fazla dedi obesite olur fazla yedirme dedi ..E baktığımda çocuk 8 kilo gibi durmuyor bile bende anlamadım değişik bu doktorlar
(13,202 puan) tarafından
Yok anladım karşılaştırma için yazmadığını da normal kilosu sıkıntı yapma
(405 puan) tarafından
Aynen tamam canım sağolasin teşekkür ederim
(13,202 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(866 puan) tarafından
Ya bu doktor hemşireleri anlamak gerçekten zor .hepsi aynı eğitimi almıyor mu hepsi ayrı konusuyor  .biri az biri fazla diyor
(405 puan) tarafından
Bende şaşırdım vallahi baktığın zaman kilolu bilr durmuyor ki bir an da iyle 1 kilo fazlası var dedi falan şaşırdım
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ay benim çocuğumda zayıf benim ebem görümcem hep obez görünüyor fazla yedirme diyor hiç umursamıyorum vallahi bakıyorum oğluma gayet kilosu iyi boyu uzun normal bir çocuk hatta kaynanam 2 keredir mamayı kesin boşuna bırakmıyorsunuz diyor en son vallahi kusura bakmayın benim çocuğum doğru düzgün emmedi mamayı bırakmam şimdi dedim hiç kimseyi umursama kuzum senin bebeğin kimsenin lafına bakma
(405 puan) tarafından
Aynen öyle ama baktığın zaman kilosu normal yani ebenin dediği gibi abartılacak birşey yok 1 kilo fazla dedi şaşırdım az yedir dedi ..E ben napayım çocuk ac mi kalsın değişikler ya
0 oy
(899 puan) tarafından
Oğlum 6 aylık kilosu 8800 boyu 68 cm boyu normal ama kilosu fazla olunca ortalamaya göre tombik görünüyor
(405 puan) tarafından
Bana göre de normal gözüküyor kızım ama ebeye gire 1 kilo fazla bakıyom bakıyom bu kizin neresinde 1 kilo fazla var diyorum =))
0 oy
(891 puan) tarafından
Bnm oglum 4 aylikken 9300 du bence seninki normal
(405 puan) tarafından
Ooo benim ebe seni görse demek kovar seni bu çocuğun hali ne diye =))
(891 puan) tarafından
Bnmkide surekli cok cok diyor yapacak bisey yok saglikli olsunda kilolu olsun:))
0 oy
(899 puan) tarafından
Kız bebeğe göre ortalamanın üstünde kilosu ve boyu. Ama anne sütüyle böyleyse sıkıntı olacağını sanmıyorum ama mama veroyorsan onu biraz azalt bı de doğum boy kilosu da önemli bu durumda
(405 puan) tarafından
Canım doğum kilosu 2.785 boyu 47 cm idi..mama vermedim ki hiç ek gıda veriyorum o da doktor dedi başla artık doymuyordu diye başladım şimdi de verme çok diyor ama baktığın zaman kızıma  kilosu normal kilolu gözükmüyor..boyu uzun galiba evet bende uzunum babası da galiba ondam
(899 puan) tarafından
Güzel büyümüş o zaman normal anne sütüyle bu şekilde olduysa sütun büyütmüş. Doktorlar kilo istemiyor ama aç da birakamazsin  olağan şekilde yedir ek gıdayı altı aylık bebek başlamalı zaten ek gıdaya
(405 puan) tarafından
Ek gıdaya 5 aylıkken doktor başka dedi yoğurt falan verdim çünkü sütüm yetmiyordu mama vereceğine ek gıdaya başla dedi öyle başladım şimdi yiyor bazı şeyleri o da çoğunu yemiyor bile zar zor yiyor denek boyuna verdi yokda hiç kılolu gözükmüyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
8 buçuk kiloydu doktor bizede fazla demişti 9 aylık oldu hala doktor fazla diyo bana nedense fazla gelmiyo :D 
(405 puan) tarafından
Bana da fazla gelmiyo vallahi hatta baktım dedin bu kizin neresi 8 kilo =)boyu da uzunmuş ondan göstermiyor galiba =))
0 oy
tarafından
6 aylıkken 9.800 du doğru düzgün anne sütü almıyordu mama şişirdi oğlumu boyu da genetik 80 cm idi şu an 19 aylık rejim verdi doktorumuz sen yinede dikkat et kuzum verdiklerine abartma
(405 puan) tarafından
Ama kızıma baktığın zaman bu kızın neresi 8 kiko dersin =)boyu uzun bunun fa boyuna verdi galiba ..zaten yemiyor ki bisey adam gibi valla ac da kalamaz daha bebek napalim sağlık olsun =)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 235 göst.
22 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nagehannn (5,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde nur.99 (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
4 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Elifklcc27 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 324 göst.
24 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,310 puan) tarafından soruldu

380,488 soru

11,392,215 cevap

34,900 kullanıcı

...