0 oy
592 göst.
Aile kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Kizlar ya delirecem yemin ediyorum. Kaynanayla aynı evde yaşıyoruz sürekli odama girmesi hoşuma gitmiyor kendimi kötü hissediyorum mesala sabah iç çamaşırım yerde olabilir özel bi eşyam ortalıkta olabilir kendince iyi niyetinden balkondaki çamaşırımı katlıyor odama bırakıyor kötü hissediyordum kendimi  tepkimi odamı sürekli kapalı tutarak belli ediyorum ama anlamamis demek.az önce eşimle görümceme çıktık geldigimde banyo cöpünde odama ait bi çöp vardı eşime sordum ben atmadım dedi. Çikolata çöpü oğlum yatağın kenarina düşürdü düñ bende 7 aylık hamileyim eğilip alamadım o an sonra alırım makinayla dedim kaldı. Ama inanın okadar ücra bi köşe ki o çöpü gorebilmeniz için yatağıma çıkıp eğilip bakmak gerek başka türlü  asla görünmez sakinleşemiyorum ne işi vardıda yatagimda buldu  onu hem utandırdı beni bu ıyilik değil ya. Söylemek uyarmak istiyorum rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum akıl verin neolur zira bende kalmadı

18 Cevaplar

0 oy
(5,134 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Görünmeyecek yerdeki çöpü görüyorsa odana iyi niyetle değil nerde ne var nerde ne yok diye giriyor Sanada yardım mış gibi gösteriyor bana öyle geldi ne bilim 
(1,755 puan) tarafından
Ya mesala odaya girip sağa sola bakınca görünmeyecek bi yer. Söyle düşün yatak duvara sıfır yanastirmisim minicik bi kolon boşluğu var bunuda anca yatağıma çıkıp o köşeye kadar gidip bakmak gerekiyor. Adim kadar eminim kendini değil beni haklısz goruyordur ne işi var bu çöpün burda diye. Sert bi yapım var konuşsam kalbini kıracam  ama asla susamam ben sustukça görmüyorum saniyor
-Reklam-
+4 oy
(1,939 puan) tarafından
Bence eşine kilit taktır odaya sürekli kapıyı kilitle kayanana da odama gşrmenden rahatsız oluyorum anne özel eşyalarım ortada olabilir girme sağ ol tamam topluyorsun ama bende yaparım de kilitle 
+1 oy
tarafından
Benim esim dedi ki bir sefer girdi oda müsait değildim bne duştan ciktiydim eşim dedi ki anne mümkün acil bir durum olmadığı sürece benim odama gitme dedi sende söyle eşine desin 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Yada ş9yoe yap işlerini erteleme belkide onun gozunde işlerini yaomiyo gibi gozukuyirsunudur kuzum
(1,755 puan) tarafından
Büyük ihtimal öyle onu anlatmaya çalışıyor belki oda kendince. Ocak ayında çocuğumu kaybettim şimdi hamileyim riskli iş yapmam eğilmem  ondan çok yıpratmıyorum kendimi yapmam gerekenleri yapıyorum sadece
(14 puan) tarafından
Aynn katiliyorum cnmm
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Yardim etmek istio belli kirmadan uygu  bi dille söyle bence
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Bence esinle konusmalisin guzel bir dille uyarsin ozaman anlar belki. Bilemiyorum belki oda sana kiyamiyordur temizlik yapmak istemiştir hamilesin ya. Ama alışkanlık haline gelmemesi icin esine anlatmalisin oda annesini kirmadan uyarabilir yada sen güzel bir dille soyleyebilirsin
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sürekli toplu tut bence benimki olsa girmez ama annem girer o temiz kalpli olarak temizlik yapmaya vs annemin gelini yok bizim odalarımıza 
0 oy
tarafından
Eşine anlatsana sert bir dille uyarsın.

Sen söylesen şimdi çok takmaz ne olucak yabancı miyim diyecek..aynı evde yaşadığınız yetmiyo birde özel alaninizsdami giriyo..
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Bu gelinlere iyilik de yaramıyor gerçekten iyilik yapsan işini yapsan suç kötülük yapsan suç. Ne bileyim yani. Unutuyorsunuz kızlar sizde kaynana adayısınız bu kadar ufak tefek içinde art niyet bulunmayan şeyleri bile büyütüyorsunuz sizin gelinlere size neler yapar acaba. Odana girmiş de çöpü çöpe atmış kendin söylüyorsun hamileyim eğlenmiyorum diye kadın belki girdi odana temizlik için yer eğildi çöpü gördü aldı ve attı ne sandın acaba kaynanan senin odanda ne arayabilir yani
(1,755 puan) tarafından
Mesela odamın süpürülmeye ihtiyacı var hafta sonu olsunda eşim süpürsün diye bekliyorum biliyor oda görünen yeri süpürse ben mahcup olur kıyamam zaten ama demek istediğim ben evde yokken eğilip görünülecek veya göz önünde olmayan ücra bi köşedeki çikolata kabuğunu alıp çöpe atması bu beni sadece utandırır. Yatağıma çıkıp diğer köşesine bakmadan görülmez ne işi var yatağımda:( veya özel bi eşyam ortalıkta olsa anlatamıyorum ya
0 oy
(228 puan) tarafından
Böyle olmuyor ben huzursuz olursam oğlunda huzursuz olur önce bana saygı göster şunu şunu yapma dikkat et gül gibi geçinelim de
(1,755 puan) tarafından
Ben normalde çok hareketli biriyim temizlik yemek hep bende oda biliyor cevremde herkes nekadar hamarat diye anlatıyor ama hamileyim ve riskli eğilmem kesinlikle yasak. Onu ordan alması iyi niyet değil ama beni utandırmak hani ne işi var bunun burda der gibi
(228 puan) tarafından
Allah kolaylık versin seni rakip görüyor işte allahım ya
0 oy
(358 puan) tarafından
Esine soyle uygun bir şekilde uyarsin 
(1,755 puan) tarafından
Eşim benden daha çok rahatsız oluyor direk söylesek kırılır küser diye ima ettik belli ettik hep ama yok anlamıyor
0 oy
(48,690 puan) tarafından
kapini kilitle sende
(1,755 puan) tarafından
Inanın hiç açık değil hep kapalı benim isim olsa bile halledip kapatıp çıkarım veya oğlum gitse arkasından gider kapatırım oğlumu da uyarırım onun yanında ayıp odamı kapat girilmez diye kitle ihtiyacı duymadım Görümcem aynı binada gidip geldim durmadım çok. Aklımda tek bi soru oraya bakan çekmecelerime hayli hayli bakar :(
(48,690 puan) tarafından
canim kapinin kapali olmasiyla kilitli olmasi arasinda daglar kadar fark var odana girip olmadik yerde çöpü gören kapi açıktı kapaliydi ayipti ya mi bakar once kapini kilitle bisey derse sanki odama giriliyo gibi geliyor hoslanmiyorum rahatsiz oluyorum de
(1,755 puan) tarafından
Tamam  canım öyle yapmam en mantıklısı haklısın
0 oy
(4 puan) tarafından
Biz kayinvaledemle ayri sehirlerde yasiyorz geceb hafta bize geldiler hic cekinmeden bizim odaya girip ciktilar 13 yasinda esimin erkek kardeşi var o olsun kayinvalodem olsun sureklu birsey almaya girip cikiyordu bende yadirgadim acikcasi iyi olur kotu olur orasi ozel alan sonucta illa kilitlemek mi gerekiyor sürekli. Birde sey diyor besigi bu koseye koyarsan gelen giden zor gecer bakmak icin diyor . Gelen gidende yatak odaya kadar girmesin canim o kdar da dusuncelj olsunlar. Allah birlikte yasayanlara yardımcısi olsun zor gercekten
(48,690 puan) tarafından
ytak odasindan ne lazim olabilir ki girip cikarlar dusunfe yok insanlarda
(1,755 puan) tarafından
Ya gerçekten özel alanım çok utanıyorum birinin girmesinden rahatsız oluyorum hep de dile getiriyorum. Riskli gebelik 40 günlük bi evladımi kaybetmişim şimdi hamileyim doktor eğilme bile dedi biliyor herkes eşim yapıyor zorlandığım isĺeri. Hani 7 ay oldu 1 kez odamı süpürmedi yardımcı olmak isteyen onu yapar ama yatağıma ayak kısmından çıkıp yastık kısmına gelmiş eğilip bakmış kolon boşluğuna ordan almış yani ne işin var yatağımda cidden çok üzülüyorum ya
(1,755 puan) tarafından
Evet yani lazım olan bisey varsa bile bana sorması gerekiyor hani şunu verirmisin diye eşim evde belki özel bi eşyam ortalıkta olacak hiç düşünce yok kırılınca da daha kötü oluyorum haksız ediyor
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni ben haftaya evi ayırıyorum darısı sana olsun inşallah canım benim Allahım kurtarsın 
(1,755 puan) tarafından
Yaaaaa oturup ağlatacak yorum ne olur banada dua et kendi evim düzenim olsun istiyorum nekadar sevsem iyi anlaşsak bile inan utancımdan suratına bakamıyorum bi özel eşyam da orda olmuş olabilirdi
(1,472 puan) tarafından
Aynen bende aynı dertten çok muzdariptim eşime söyledim kıyamet koptu oda anladı neyin ne olduğunu neyseki ayırıyoruz dualarım br oturan herkesle canım tez zamanda kurtulursunuz inşallah
0 oy
tarafından
Evi süpürmüştür belki o zaman görmüştür kilitle odanın kapısını sorarsa orası özelim girme anne de 
(1,755 puan) tarafından
Sorun o odamın süpürülmeye ihtiyacı var eğilmem yasak süpürmemiş ve eğilince görülmeyecek ücra bi köşede anca yatağıma çıkıp diğer uca eğilecek öyle bi yer
tarafından
Süpürmeden yerdeki çöpü görmüş yani aramış demek ki kilitle kapını sende başka çaresi yok
0 oy
(130 puan) tarafından
Kapını kilitle sormadığı sürecede kilitli olduğunu söyleme rahatsız oldugun için kilitlediğini anlıycaktır özellikle evde olmadığın zamanlar kilitle
(1,755 puan) tarafından
Tamam canım en mantıklısı öyle anlayacağı yok sert söylesem de küsecek bari kitleyim kirmayım kalbini kendi ne anlarsa anlasin
0 oy
(615 puan) tarafından
Eşin uyarmalı aslında. Seni yanlış anlayabilir. Huzursuzluk çıkmaması için yani. Biz altlı üstlü oturuyoruz. İlk taşındığımızda kayınvalidem evimize girerdi biz işteyken. Mutfağa bişeyler bırakmaya falan. Ama bi eşya görürse onu dakaldırır toplardı. Ben çok rahatsız oluyordum. Sabahın köründe acele evden çıkarken dağınık kalabiliyor ev. Ben desem alınırdı ama oğluna alınmaz küsmez canı kanı sonuçta. Eşime söyledim. O konuştu sanırım bana da demedi sonra eşim ama bi daha girmedi biz yokken. İşten gelmemizi bekliyor artık bişey verecekse falan. 
(1,755 puan) tarafından
Hahhh işte anlatmak istediğim rahatsız olduğum konu bi nevi bu aslında mesela bazı sabah eşim uyandırıyor çok erken hadi kalk kahvaltıya gidelim normalde hazırlanıp keyifle çıkmam lazım ama ben etrafı toparlayayım aman arkamda bisey bırakmayayım diye dört dönüyorum saati öğlen ediyorum. Eğer öyle bırakıp çıksam döndüğümde odamı toplamış oluyor bak ben arkanı topladım diye ama salonda sofra saatlerce yerde kalsın ben kaldırmadan kaldırmaz hani temizlik titiLiktwn de değil özel alanım bi odam herşeyim tüm özelim içinde rahatsız oluyorum
(615 puan) tarafından
Eşin dese annesine.
0 oy
(742 puan) tarafından
Ben olsam kiz  anne  dün idamda  çöp  vardi sen atmışsın    eşim atmamış  maşallah  köşeden isevi nasil gördün die   direk imayla  ama  şakayla  soylerdim
(1,755 puan) tarafından
Kaynanam eve gelince çöpü o an yeni görmüş gibi yaptım bi  çorap tokası gibi önemsiz biseyi de atmıştım gözünün önünde çıkarttım poşetten bunu senmi attım çöpe anne bu benim için çok önemli bisey nerden buldun da attım dedim. Oda oğlumu kast etti yere atmış önemsiz diye attım dedi. Hayır çocuk o ne görse atıyor yere anlamıyor benim için önemli dedim. Sonrasında tüm gece 5 karış suratla dolanıp odama geçtim erkenden. Cidden önemsiz gibi duruyor ama özel alanım başka biseyle karşılaşsa o unutur ben utanırım  unutamam hiç hoşuma gitmiyor
(742 puan) tarafından
Allah sabır versin aynı ev çok  zor
(1,755 puan) tarafından
Hiç sorma resmen bitti gençliğim ruhum 50 yaşında çöktüm psikolojik olarak  rabbim banada hayırlı bi kapı acar inşallah
(742 puan) tarafından
Amin insallah   buran once  çıkmaya bak

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 177 göst.
7 Aralık 2021 Aile kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 484 göst.
16 Şubat 2022 Aile kategorisinde Cananadiguzel (319 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 451 göst.
18 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu