0 oy
1,031 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (568 puan) tarafından
Premature bebeğe Allah aşkına şırınga ile beslemeyi bilmeyen bir anne aglasa suç mu ya bir haftadır hergun hastanedeyiz çocuğun kalbi durdu elimde süt gitti ciğerine die kendimi eksik hissediorm delircem arkadaşlar aramızda kimse prematüre doğurmadi mi ya biride şu biberonla besle korkma yaparsın illa şırınga şart değil desin nolur yalvarırım aklı fikir verin bana kalbinda delik varmış kızımın karaciğerinde damarında pıhtı varmış ve buna rağmen ilerde emmez die Dr hemşire biberon önermem diyor ama yapamiorm Allah kahretsin olmuo sanki biseh olacak korkusu mahvedio elim titrio

34 Cevaplar

0 oy
(3,276 puan) tarafından
Canım korkma cesaretlen yaparsın sen  1 2 derken alışırsın rabbim yardımcın olsun ailen falan yakın değil mi birilerinden yardım alsan 
(568 puan) tarafından
Canım akcigerine süt kaçtı ondan elim ayağım titriyor şuan yapamiorm şırınga olayı zor coook zor
(3,276 puan) tarafından
Biliyorum  canım postlarını evet şırınga çok zor ınstada bir tane biberon görmüştüm nette bulabilirsem atayım bulamazsam anlatayım öyle dene bi
(568 puan) tarafından
Şimdi bı yavaş akışlı damaklı biberon aldım eşim yokken bunla vercem elim ayağım titriyor
-Reklam-
0 oy
(119,722 puan) tarafından
Premature bebek biberonu yokmu yaa alsan
0 oy
(417 puan) tarafından
Canım öncelikli hep aynı hastane ve doktora gitme. DoktorunDoktorunu değiştir bir kerede farklı bir doktorun görüşünü al. Benim annem prematüre doğum yaptı. 32 haftalk doğdu bebek 1700 gramdi.3 hafta kuvezde kaldi 1960 grmda hastaneden taburcu edildi. Emmesi filan iyiydi emebilir dediler annem hiç şırınga vermedi ama ilk 5 dkka sutunu sagip ondan sonra emzirmesini soylediler. Erken doğan bebeklerin hepsinin kalbi delik oluyor oda erken dogma nedeniyle oluyor genelde 1 yaşına kadar kendiliğinden kapanıyor 6 ayda bir takibi yapılıyor. Şimdi kardesim 3 aylık olacak hala daha emziriyor annem bir sorun yaşamadilar hiç bir keresinde sadece tıkandı mosmor oldu oda kusmugu bogazina kaçmış hastaneye zor yetistirdiler. Allah kolaylik versin canım. Sen başka doktora git ve biberonla yapabilir mıyım diye sor yavaş akisli olan biberonlardan almak istedigini şöyle bu kararı doktorla birlikte verin. En iyisini doktor bilir.
(568 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
(417 puan) tarafından
Şırıngayla veriyorsan da canım sen kendin sıkmayacaksın onu bebek kendisi çekecek sen parmağını verip yanina şırınga ucunu koyacaksın bebek parmağını emerken oyle öyle cekiyor şırıngadan
(568 puan) tarafından
Yasakmış ben verecekmisim
0 oy
(3,276 puan) tarafından

Bulamadim canım anlatayım Eds sistemi gibi biberona emzirme sonrasını tanıyorsun incecik zaten bebek onu çekiyor yada parmakla emzirme sistemini dene canım 

image

image

(568 puan) tarafından
Bunlar ileriki haftaymis hemşire öyle dedi canım 39 haftalik Ken
0 oy
tarafından
Günlerdir aklımdasın, geçen gün bütün postlarini ağlayarak okudum senin üzüntünü düşünemiyorum bile. Malesef yardımci olamayacağım ama Allah inşallah sağlıkla bebeğini sana seni de bebeğine bağışlasın. Dualarımda olacaksın
(568 puan) tarafından
Allah razı olsun gerçekten burda çok iyi insanlar var
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Canım benim bebeğim yarık damak olarak doğdu emme refleksi güçlü değildi. Dr browns biberonu aldık. Yavaş akış özellikle ve gaz yapmayan bir biberon. O biberon ile deneyebilirsin. Bebeğini mutlaka dik besle tam yatar seviyede olmasın. Her beslenmeden sonra gazını çıkar
0 oy
(1,939 puan) tarafından
0 oy
(124 puan) tarafından
Merhaba canım boşuna korkuyorsun benim ikizlerim varda 35 haftalık doğdular 35 gün küvezde kaldılar ve çok zayıflardı orada da biberonla beslendiler eve gelince de biberonla besledim yani niye korkuyorsun onu anlamadım
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım böyle mahvetme kendini o gücünü senden alacak şimdi. Anne memesi gibi yavaş akımlı bıberonlar var onlarla az az dene. Kalbindeki delik de kapanır korkma eşimin de varmış büyüdükçe kapanmış ben 26 yaşındayım hala delik var yıllık kontrole gidiyorum şükür bir sorun yok kendini hırpalama elinden geleni sakince ve güçlüce yapıp Allah'a sığın.
0 oy
tarafından
Doktor boş konuşmasın ya bizim çocuk doktoru da dr browns önermişti doğal akış biberonu oğlum hem beni emdi hem biberonla mama takviyesi aldı şimdi 11 yaşında 34 haftalık doğmuştu prematüre 2 günde küvezde kalmıştı.. eğitimini almamış insan şırıngayla nasıl versin doktorunu değiş bence..
0 oy
(3,063 puan) tarafından
Sen herşeyi yapabilirsin güzelce dua et cesaretini topla ve o güzel meleğini tertemiz doyur karnını nolur korkmadan yap oda bir insan ağır ağır sal siringayi ufak ufak anne memesi gibi az az gitsin eğer ki yapamiyosan biberon ver kuzum konuş doktorla
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Her şeyden önce sen onun annesisin en güzelini iyisini sen bilirsin buna inan canım. 1850 gram oğlumu biberonla besledim ben çok boğuldu ödüm koptu ama zamanla i da ben dr alıştık. Şimdi 8 aylık bizimle yemek yiyiyor öyle ya da böyle büyüyorlar kav kilo ki bebiş 
0 oy
(269 puan) tarafından
Canm benim premature değildi ama düşük kiloluydu kanında enfeksiyon çıktı bı hafta hastanede yattı bnmkide biberona alıştı zaten damagi gelişmediği için ememedi beni biberonla verdim bende hep. Banada seni unutur emmez vs diyen çok oldu takma aç mı kalsin ememiyor sonuçta.sagar biberonla verirsin sütünü. Süt kaçtı diye kalbi durmuş yavrunun biberon kullanmaktan önemlisi bırak alışsın . Ondan önemli değil ya
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ben prematüre annesiyim.biberon olarak avent kullandim beni de emdi  sorun yasamadim .. bence şırınga ile beslemek daha zor 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 430 göst.
12 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Sekerpare (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 452 göst.
15 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 835 göst.
27 Mart 2021 Aile kategorisinde 26032020 (826 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 842 göst.
22 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde gamze0101 (23 puan) tarafından soruldu

382,476 soru

11,450,771 cevap

35,028 kullanıcı

...