0 oy
451 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar annennem 8 9 gün önce hastaneye kaldırıldı bnde ondan 5 gün sonra Sezeryan doğum yaptım annennem hastanedeyken teyzelerm annem dayımin kızları falan sırayla kalıyorlardı bn doğuma giderken annem eşim ve kaynanma refakatçi olarak yanımda kaldılar 3 de oruç tutuyordu kaynanma akşama doğru benim başım ağrıyor dedi sabaha kadar uyudu hiç bişe yapmadı uyumaya geldi neyse annem ve eşimde özellikle annme de çok yardım etti

Hastaneyken dayım aradı hasranenden ckacaz sırayla anneme bakacaz dedi bnde anneme dedim ki anenemm e dayilarkmdan teyzelerimden biri baksın sen yanımda kalırsın bn bilmiyorum hiç bişe dedim   hastaneden çıktığımızda annemi eve bıraktık ev işi yemek falan işleri oluyor kardeşi ev işlerini beceremez diye zaten kaynanm da bn bakarım dedi güya bakacaktı kahvaltı ve yemeğimi yaptı bu kadar başka hiç bisey yapmadı geceleri gündüzleri yanımda durmadı eşim de sadece çocuk tutmayı biliyor mama yedirmeyi uyutmayi gazını çıkartmayı vesaire bilmiyor neyse annemi aradım anne Kaynanam bakmıyor gel kal dedim annenem ordaymis bnde dedim ki dayimhil baksın zaten sırayla sen yanıma gel dedim bana sırayla bakıyoruz kardeşim gile bırak diyorsun bn hastalansm bna da bakmazmissin demez mi bnde anneme bn sana anannnem e bakma demiyorum sırayla zaten hepsi de benim doğum yaptığimi biliyor onlar daha müsait sen yanıma gel bana yardım et sonra annenme bak dedim bu arada anannenmin çıkacağı gün anneme tekrar dedim anne bn tek yapamıyorum Kaynanam yardim etmiyor dedim ona rağmen böyle dedi tek başıma doğum yaptığım günden beri çocuk büyütüyorjm eşim sadece mamasını yapiyor geri kalan her şeyi bn yapiyorum bugünde eşim siz yatak odasına geçin bu odayı düzenleyim bn dedi mmegersem maç izliyormuş bn uykusuzluktan ölmuşum bikac saat bn bakım de çocuğa bu kız uyusun demiyor da dikis yerlerim ağrıyor uykusuzluktan ölüyorum canım çıkmış bı allllahin kulu buna annem eşim de dahil bu kız dikişli ağrısı oluyor hastaneden çıkmış 4. Günü dikisi açılır dalan diyen yok dikişim açılır diye çok korkuyorum ki ağrılarım var özellikle oturamiyrum basım çatlıyor 1 kişi de ilgilenmiyor bide üzerine eşim annesini savunuyor yardım nederim dedi 4 gündür yemek yapıp getirdiği için iyiymiş başka hiç bi yardımı Yok napacam bilmiyorum
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

10 Cevaplar

0 oy
(119,689 puan) tarafından
tirnagin varsa başını kasiycan kimseden bisi umma yaa allah bismillah de kendi isini kendin gor gerekirse aylarca peynir ekmek ye birak evin pis olsun ama kimseye minnet etme
tarafından
Aynen öyle valla
-Reklam-
0 oy
(31 puan) tarafından
Bence esinle bu konuda tartisma onun annesinin yaptigini senin kendi annen sana yapmamis. Ikinci konu annen boyle yaparsa el oglu ne yapar sasirmamak lazim annene ben bile cok kirildim rabbim yardimcin olsun kuzum ya
0 oy
(69 puan) tarafından
Rabbım yar ve yardımcın olsun benımde ınankı kimsem yoktu ben normaldi dogumum ama tırtır titriyorum kaynanam dogum yapcagımı bile bile ki biz aynı evde yasıyoruz dogumum yakın umreye gıttı annem yazık geldi kocam onun yanında rahat edemıyo diye gitmesini ıstıyo hıc bısey yapamıyor ınankı Bı gorsen halim perısandım  zaten lohusa sın senın derdin sana yetıyo birde boyle sorunlar insani lohusalık psikolojisınden hıc cıkartmıyo
(190 puan) tarafından
Cnm sen normal yapmışsın sezeryan da daha geç iyileşiyorsin doğumda çekmiyorsun ama doğumdan sonra ck çekiyorsun bende kaynanm la altlı üstlü oturuyoruz bı Tek yemeğimi yapr getirir o kadar çocuğa bakmaz bnde tam bakmayı bilmiyordum zamanla öğrendim şimdi alıştım bakmaya
(69 puan) tarafından
Benım kaynanam umreden geldi daha 40 cıkmamıstı hastalandım diye 4 ay gece gunduz yattı hem ona bak hem bebegım bak bana Bı kap yemek verene im bile yoktu ailem kaynanam dan dolayı gelmiyordu bebek durmuyo cok zor Bı bebektı ama senin sezeryan oldugu ıcın daha da zor ama o donem esımde cok anlayıssızdı suan ikinci bebegım hamileyim hanı dıyo lar ya oldurmeyen dert guclendırıyo diye aynen oyle kimseye ihtiyacım yok Rabbımın izniyle ne kaynanama ne anneme biraz zorlansamda ınsallah kendimi herseyım altından kalkarım diye bılıyorum
0 oy
(339 puan) tarafından
Zor tabi kuzum benim de sadece eşim var di ondan allah razı olsun herşeyi o yaprdi ben bi emzirip verirdim 

Bu arada mama yazmış sin sen emzirmiyor musun aile konusuna gelince kimseden kimseye hayır yok  
(190 puan) tarafından
Eşim ev işi konusunda yardım eder aciktihimda biseyler hazırlar bebeğin gazını almayı altını değiştirmeyi falan bilmez bı tek kucağına verdiğinde tutmaui bilir o kadar ncm
Mama konusuna gelirsek sütum çok az geliyor cnm yetmiyor doktorum dedi zaten doğum yapalı bikac gün oldu ilk emziriyorum sonra biraz mama veriyorum sütüm biraz çoğalsın diye (bebeğim idrarını yapamıyor du aç olduğu sütüm yemediği oic çocuk doktoru dedi ilk emzirip sonra mama veriyorum
(339 puan) tarafından
Canım ilk günler doğrudur ama mama ya alışır benden demesi ne kadar çok sık emzirirsen süt damarların o kadar acilir sütüm yok deme emzir ben çocuklarımı yarim saatte bi emziriyodum 40 i çıkana kadar
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Allh yardımcın olsun cnm sezaryen biraz zor geçiyor bende yaşadım valla
(190 puan) tarafından
Yaptığım günden beri ayaktayım dikişlerw bişe olur diye korkuyorum cmm
(1,015 puan) tarafından
Haklısın valla bende çok korkuyordum birşey olacak diye allh korusun inşallah seni cnm benim
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Oz annen bile gelip yardımcı olmuyorsa sana kaynana dan pek bişey bekleme derim. Kaldı ki teyzelerin varmış onlar müsaitlermis yazık ki verdikleri değer bu kadar işte bu Zor zamanlar da herkesin gerçek yüzü ortaya çıkıyor canm çok takılma Allah yardımcın olsun merak etme bu günlerde gecer iyi olduğunda hatırlatirsin bu zamanlarini kimseye minnet etme bence bismillah de yavaş yavaş uğraş çokta evim kirli deme olacak o kadar yeni doğum yapmışsın kimse yardım etmiyor 
(190 puan) tarafından
Aynn bnde öyle dedim zaten ben çocuğuma bakarım kimsenin yardımına ihtiyacım yok
(2,165 puan) tarafından
Kessinlikle zaten 1 haftaya tam ayağa kalkarsın en fazla 10 gün zorlanırsin sonra mecbur ayağa kalkıyorsun
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Canm Allah yardimcin olsun zor biliyorum bnde sezeryanliyim en az 1 hafta yaninda birinin kalip sana ciddi yardim etmesi gerekirdi annen ve kayinvalideden haiyr yok anladigim kadariiyla sen esinle konus bak ben iyi drgilm cocuga sen bak de mesela altini degistirmeye cagir kiyafet degisitrmeye cagir ben uyuycam al cocugu salla de birak ustune git odaya uyu esine emrivaki yap yani cunku bu cocugun annesi sensen babasi da o babaligini yapsin bilmiyorum deyip kenara crkilmesin sen de bilmiyorsun sonucta esinle hallet yani meseleyi kayinvaliden vicdansizmista annenin gelmesi lazimdi anneannene digerleri de bakabilr ama sana bakabilecek tek kisi annen
(190 puan) tarafından
Eşim evimin işini yapar üzerimi değiştirirken aciktihimda biseyler dalan hazırlar yardım eder sadece çocuğu yardim etmiyor onunda mamasını yapiyor o kadar
(1,662 puan) tarafından
Ama iste senin uykuya da ihtiyacin var canm uyumazsan sutun de olmaz yani benim oyle oluyor uykusuz kalinca sut olmuyor sinlenmen lazim esine soyle uyumam lazim dinlenmem lazim de bak yardim ediyormus zaten anlayisla karsilar bnce
0 oy
(662 puan) tarafından

Hey yavrum sen benim yerine olsan nahardan 2 tane benim var 2 side separatçı oldu pes pese bir tane yardimim bile olmadi be ana ne kayinvalde cocuklarim ilin hep dik durdum kimsedende bisey ummadim 21 yasindayim:Dbecerikliymisim ha

(190 puan) tarafından
Sezeryan mi normal doğum mu yaptın cnm normla doğumda çoğu kişi hemen ayağa kalkıyor bende limseen bişe ummadan çocuk yaptım ama dikiş yerlerim ağrıyor dikişim açılır diye korkuyorum bu arada aynı yastaymisiz ncm
(662 puan) tarafından
Yok kuzu 2 side sezaryan
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Zaten bebeğine  sen bakıcan  canım başkası  bakmiycak  ki . Herseyini  ben yapıyorum  demişin 

Emin ol tüm anneler öyle sen yeni anne oldun  galiba alisirsin  zamanla  bunları  uzunnnbi süre yapcan  şimdiden  şikayetlerle bence
(190 puan) tarafından
Evet yeni anneyim cnm
0 oy
tarafından
Kuzum kaynanan en azından yemeğini yapıyor annen onu dahi yapmıyor kaynanana laf söylemek yerine kendi annene solr
(190 puan) tarafından
Annem gelin burda kalın diyo bn anneme de diyorum kalamam diye yoksa bakar

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 217 göst.
0 oy
12 cevap 448 göst.
7 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 279 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde YENGEC (84 puan) tarafından soruldu
0 oy