0 oy
417 göst.
Aile kategorisinde (561 puan) tarafından
10 günlük bebeğim var ama sütüm yetmiyormuş bebek doymuyormuş acayip sınırleniyorum bugün sabah 7 de emziriyorum emziriyorum annem çocuğu aldı sütün yok yetmiyor deyip duruyor araya sütü yok sorana sütü yok deyip duruyor deli olcam ne yapsam acaba inek gibi süt fışkırıp durur merak ediyorum 

33 Cevaplar

0 oy
(946 puan) tarafından
Canım sen kimsenin ne dediğine bakma, eşim de benim psikolojimi bozmuştu sütün yetmiyor diye, ama burda okudum bir yerde emzirdikçe artıyor demişlerdi, bende süt yetmezse de emzirdim hep sonuç şuan bebeğimi emziriyorum gündüzleri geceleri de 2 defa mama veriyorum o kadar  . Süt pompası bile aldım çoğaltıyor diye ama işe yaramadı. Bende ilaçlar vitaminler falan içtim yok yani, tek çaresi emzirmek ve o şekilde düzene giriyo
-Reklam-
0 oy
(16,779 puan) tarafından
Yaw bu büyüklerin olumsuz konuşmalarından nefret edıom 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bulgur pilavi bide tahin pekmez baya sut yapiyo canm. Sivi tuket bol bol. Yetmedigini nerden biluyomus annenn
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Bir yazı okumuştum 'olmuyor sütüm yetmiyor bebeğime yetiyor ama çevremdekilere yetmiyor' gibi birseydi takma bilinç altı yapma kendine 10 günlük bebek zaten sürekli emmek ister midesi neki küçücük.kimseyi takma ya sütun ancak öyle çoğalır.
0 oy
tarafından
Günde 2 bardak tohum rezene kaynat ic cok süt yapiyo hergun ic ama bulgur pilavı gaz yapabilir ama cok sut yapar oda kisir yerdim ben tasardi sütüm taze sogan marul tahin pekmez yumurta cok sut yapar hergun ye ceviz sütünü yaglandirir kuru üzüm kuru ıncir sut yapar 
0 oy
(399 puan) tarafından
Her annenin sütü bebeğine yeter günde kaç kez bez degistiyorsun ona bak kilo alımı nasıl ona bak onlar iyi ise kesinlikle mama verme annene de müsaade etme moralini bozma  tek kalmak en iyisi canm  kocan sen bebeğin olsun kimseye  gerek yok emin ol daha rahat edersin daha mutlu olursun
0 oy
tarafından
Benimde yetmiyordu 3 aya kadar sonra kendiliğinden artı çok sık emzi bide uzun süre 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Niye zorunuza gidiyorki demekki yok sütun benimde olmaz sütüm kızacak ne var bunda anlamadim
0 oy
(6,907 puan) tarafından
Süt vardır boşver onları sn.bna da Yok buna mama ver dediler çocuğun aldığı kiloyu görünce doyuyorms dediler.sn istikrarlı ol ve takılma asıl o zaman azalır
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Öncelikle sıcak bir duşa girip kendini sütünün bol bol geleceğine göğüslerinin dolup tasacagina inandır. Az bile gelse oh maşallah ne güzel sütüm var de olumlama yap. Besinlerden ise denenmiş onaylanmis rezene çayı, tahin pekmez cevizli balkabağı tatlısı ( tencere tencere yerdim) kuru incir ve malt içecekler dene. Çok stres yapma mama takviyesi yap sütun iyice gelene kadar güzelce beslensin emzirmeyi bırakma sen güçlü bir annesin bebeğine her şekilde yetersin buna inan lütfen <3

0 oy
(233 puan) tarafından
Bebeğin bezinden ve aylık aldığı kilolardan anlaşılır sütünün yetip yetmediği bence durduk yere mama vermeyin güzelce emzir sadece benim bebeğim bi süre küvezde kaldı orda gidip emziriyodum 3 saatte bir bana hemşire 40 defa yutkunsa yeter ona sütün demişti onu takip et ve bol su iç geçen tahinli un helvası yemiştim çok güzel süt yaptı deneyebilirsin sende en önemlisi ne kadar stres yaparsan o kadar azalır sütün 
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Kuzum ben yardımcı olun sana isdersen :) her emmeye mama yiyen bebeğime  birakdirdim  mamayi  :) benimde sutum  yokdu yani yada vardida  gelmiyordu  bilmiyorum  bebegim ilk emmesinde  sutum  geldi ertesi gün goguslerim  taş gibi  olmusdu  dokunamiyordum  bile o kaadar  buyumusdu  ve süt vardiki  ucu kaybolmusdu  bende silikon  üç aldirdim  2 aylık oldu kızım hep etmesinin  peşine hic emmemis  gibi  mama icerdi  meğer silikonla  çok cekemiyormus  git gidede  azalmis  sütüm  neredeyse  bitiyordu  sutum  burda bussuru  post açdım vs. En sonunda bi tarif verdiler burdan  onu yapdim inanamadim  yorumlara  atmislar  sanada kesinlikle  onu yapiyosun  10 gunluk  cocun  midesinden  ne olacak sutun  o tarifi  icince  gelir doyar kucucuk  midesi aman diyim  mama verme benim gibi midesini  hemen buyutursunuz  çocuğun  silikon  üç kullaniyorsan  bırak onlari  gogus  ucu uyarilmasida sutu arttiriyor  sürekli çorba iciyosun  3 öyün  bak kesinlikle diyorum sürekli çorba sürekli su  iç başka bişey yemesende  olur şuan  bir de bende süt  yapan şey  bulgur pilavi  oldu  bu dediklerimi  yaparsan  sen bile sasiricaksin  nasıl sutun  artiyor  ben sütüm  yok cocuma  annelik  yapmiyorum  diye düşünerek ağlamış  insanim  şimdi emziriyorum:) 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 202 göst.
0 oy
2 cevap 384 göst.
28 Eylül 2020 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 413 göst.
28 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde UTKU-UTKU (671 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 169 göst.
4 Mart 2024 Aile kategorisinde Bizimkz12 (2,955 puan) tarafından soruldu

396,403 soru

11,857,595 cevap

35,954 kullanıcı

...