0 oy
193 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kızlar dün psikolog gorusmelerine basladim esimle aramız sıkıntılı ilk gorusmeyi esimle yaptik ama psikologun dedigi senin psikiatra gitmen ilaca baslaman lazim

Senin emzirmenden onemli degil saglikli bir Anne olabilmen icin dedi konu esimle olan surekli kavgalarimizdi ve esim bi takim konulardan benim guvenimi tamamiyle kaybetti bide benim gecmisimden konu açıldı ve bana boyle dedi sizce ne yapmalıyim? İlk kizimdada sinir stres sütüm gitti emziremedim bu kizimdada sutum zaten bi anda azaldi ama azda olsa emzirmek istiyordum.

12 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Insan ne ederse kendine eder diyorum 

Hayırlı geceler
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emzirme döneminde kullanılabilen antidepransanlar var . 

Zorunlu kullanmak halinde olan anneler oluyor ayni zamanda emziren biliyorlardı bunu dr ile konusmalisiniz. Dr ne tür bir ilaç tavsiyesi vereceğini biz bilemeyiz  sizin sağlığınız için dr en iyisini belirleyecektir 

....

Geçmis olsun 
0 oy
(346 puan) tarafından
Yalan yok bunu bende düşündüm doğumdan sonra çocuktu ev işiydi insan kendine gelemiyor bir anda ne oldu ya gekiyir bana sadece bir hafta destek olundu çünkü herkes çalışıyordu kendi ailem dahil baktım millet işinden de kalıyor dedin gidin hani bir şekilde aliscam illa ama birde buna eşimin de işten gelince ben yorgunum zaten çocukla ilgilenemiyorum kafaları eklenince hiç iyi günler geçirmedim bende gitmeyi düşünüyorum ama emziriyorum emzirmeyi kesmek istmeiyorum ama ki gerçekten çok seni etkiliyorsa o zmn tabii ki ruh sagligin daha on mli
0 oy
tarafından

Sorduğun soruya cevap veriyorum

Hayır kesmezdim.

Yani eşini bu kadar kafaya takmazsan ortada sorun kalmaz kendine ve çocuklarına yönel bence 

0 oy
(3,551 puan) tarafından
Vala psikoloji öyle bişi ki Allah korusun evladı reddetme hatta canına bile kastetme sırf tedavi olunöadıpı için oluyor. Seni korkutmak için yazmıyorum. Bu durumdan kaynaklanan birçok vaka var.. Her ne kadar emzirirken kullanılan ilaç olsa da mutlaka bebeğe geçiyor bu ilaçlardan ve bağımlılık yapıyor hepsi. Mutsuz ve moralsiz bir anne olup bebeğü de etkilemek yerine mama ile büyüsün ama mutlu büyüsün daha iyi benim de kesildi sütüm bak. 36 günlük 3 cü bebem hepsinde aynı oldu stres falan diyordum ama 3ğnde de mi stres olur. Bence benim vücudum böyle ilk ikisi gayet sağlıklı mama ile büyüdükleri halde. İyice düşün. Sağlıkla karar ver. Ama kendini de ihmal etme. Sen iyi Olcan ki bebeğin de iyi olsun. Eşini de götür mutlaka ama. Çünkü psikoloklara gerçek hastalar gitmez. Gerçek hastaların hasta ettiği kişiler gider. İlk önce o tedavi olsun. 
(3,099 puan) tarafından
Beni bu duruma getiren esim ve ailesi canim surekli öfke patlamaları yasiyorum o an kendimi kaybediyorum dün bi kriz gecirmedigim kaldi gene aksam hergun boyleyim ben bu 2 yasindaki kizimida etkiliyo anliyo cunki artik 25 gunluk bebegim daha anlamaz ama ilerde oda anlar
0 oy
tarafından
Bestlak damla kullan çok iyi birşey bol su ile tuketmen lazım bence emzir: ben memeyi tutturamiyorum çok üzülüyorum bestlak damla içip çay kasigina sikipta veriyorum oda hemen bitiveriyor emmedigi için ..senin güvenini kaybetmiş ama ilacı kullanan sen olacaksin al ilaçları en az 7 ay emzir öyle başla derim anne sütü çok önemli psikolojinin düzeleceğinin garantisi sorun esindemis sende değil eşin tedavi olmali
(3,099 puan) tarafından
Beni zaten bu hale getiren o canim ben 4 yıl icinde hem ailesinden hem esimden cektim dün aksam salı günü dogumgünüm burda olmuycak diye pasta almis gelmis ama onun oncesi tartistik ve biz ondan dolayi hergun boyleyiz aldigi pastayi bile gozum gormedi cope basti oda bi zamanlar onun dogumgununde benim yaptigim gibi onunda baska kadinlardan bizi gozu gormuyordu
tarafından
Senin için soğumuş artık canım ite kaka çocuk için sürdürüyor gibisiniz evliliği ihanet oldu mu her akla geldiğinde mide bulandirir sorun sende değil antidepresanlik bir durum yok senin icinin ve hayatının rahat ve huzurlu olmaya ihtiyacın var ölümlü dünyada herşey birer imtihan geçmeyen hangi dert tasa var ki ömür boyu sürsün güldüren de Allah aglatanda sen ona dua et en hayırlısını o bilir dışarı çık hava al kendine vakit ayır olumsuz düşünceleri atacak mesgaleler seni oyalar ancak haplar sadece beyni uyusturur motivasyon senin içinde olmalı Allah yardımcın olsun inşallah kalan ömrün geçen ömründen daha güzel olur
(3,099 puan) tarafından
Amin canım amin ben gercekten cocuklar icin duruyorum onlar olmasa simdiye bosanmistim
tarafından
Senin imtihanın ağır canım demekki Allah seni çok seviyorki bu dünyada sıkıntı veriyor ahrette zorluk cekmeyesin diye inşallah sabrın sonu selamettir antidepresanin ne faydası olur Kur'an'ın meali en güzel antidepresan hepimiz sıkıntılardan geçiyoruz ama gücümüze göre sıkıntı veriyor Allah demekki sen çok güçlü bir kadınsın
0 oy
(632 puan) tarafından
Merhaba ağır bir doğum sonrası depresyon geçirdim ve bebegin 2aylikken psikiatriye gittim o da ilaç vermek istemediğini (emzirdigim icin ) psikoloğa gitmemi istedi oyle de yaptım ama bana yetmedi çünkü bence benim durumum gercekten ağırdı belki de bunu doktora tam olarak anlatamadım yansitamadim bilmiyorum. Cok zorlandım bebeğimi buyuturken yeni yeni normale dönüyorum diyebilirim çocuğum 2 buçuk yaşına yaklaşıyor ama biraz hala  gerginim ve anksiyetem var. İnsan kendisini kendi bilir şimdi olsa o ilacı kullanırdım sanırdım. Annem hep sen sağlıklı olacaksın ki bebegin de sağlıklı bir anneyle mutlu huzurlu büyüyecek derdi o yüzden uçakta oksijen tüpünü ilk kendinize takın diyorlar kendi durumunuzu iyi gözden geçirin derim. Annelik sadece emzirmekle  olmaz bir bebegin anne şefkatine annesini mutlu görmeye anne sütünden daha çok ihtiyacı vardır geçmiş olsun.
(3,099 puan) tarafından
Bu durum cocuklarimida etkiliyor canim yeterince ilgilenemiyorum
(632 puan) tarafından
Ben de öyleydim annem bir gün bana kızmıştı sen bu cocuga sevgi şefkat vermedikten sonra sütünü versen ne olur demişti. Durumunuzu doktorunuzla beraber değerlendirin. Herkes mükemmel annelik ve hanimlikiçin binbir yorum yapar ama insan ne hissettiğini neye ihtiyacı olduğunu aslinda kendi bilir Allahim yardımcınız olsun
(3,099 puan) tarafından
Doktor ilac verdi bugun canım yarindan itibaren basliycam insallah duzelirim
(632 puan) tarafından
Neler geçiyor insanın hayatından bu da bi bakmışsın geçmiş gitmiş...cocuklarinla ailenle esinle cok mutlu günler yaşarsın insallah.
0 oy
(7,198 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bende bir sağlık durumu sebebi ile tedavimi erteledim fiziksel bir durumdu ama   beni psikolojik olarakta rahatlatacak bir şeydi . Ocak ayında gittim ilaç tedavisi olacağı için hatta belki ameliyat, sütten kes öyle gel dediler . Kızım şimdi 9 güne 2. yaşını dolduruyor . Gündüzden tamamen kestim geceden de ilaç kullanacağım tarihi bekliyorum kesmek için duygusal açıdan zor geldi kesmek iki yaşında olduğu halde . Bakalım salı günü randevum var hakkımda hayırlısı...

Bu arada eğer seni ve bebeğini etkileyen bir durumsa tedavi olman daha iyi en azından mutlu anne ve mutlu bebek ilişkisi olur ...
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Beence hiç gerek yok her gün sana iyi gelecek şeyler yap 

Makyaj mı yapmayı seviyorsun yap

Kahve içmeyi mi seviyorsun iç bir dk bile olsa kendine ayir 

Bebegini koy arabasına cik parka sende kahveni içeceğini vs yanına al o kuşlara kedilere baksın sen kahveni iç biraz düşün bana ne iyi gelir de veee eşini bosverrrrrr sen daha mutlu takıl inan ok etkili olur 
0 oy
tarafından
Canım benim bende şuan ilaç tedavisi görüyorum tedaviye baslamadan önce ne mendebur bir insanmışım ben dedim ha büyük kızım gelip gidip sarılıyor yeniden eski annem oldun ben bu annemi çok seviyorum diye işte o zaman dedim ki iyi ki kafamı kullandım da tedavi oldum ağır bir lohusalık depresyonuna girdim her şey üst üste geldi obsesif bir hal almıştı takıntılarım vs çocuklarım mutsuz eşim mutsuz artık ben sürekli bağış çağır öfkeden gözü dönmüş bir insan olmuştum bebegimi emzirecek illa diye diğer iki çocuğumun neredeyse çocukluk travması olacak kendimden nefret ettirecektim ki randevu aldım gittim doktor derhal ilaca başladı ve şuan hamdolsun çoook çok iyiyim oğlum mama ile büyüyor karnı doyuyor mu doyuyor mutlu huzurlu diğer iki kizim desen öyle aramız düzeldi 
0 oy
(375 puan) tarafından
Annenin ruh sağlığı her seyden daha onemli. Allah feraha cikarsin bir an önce inşallah.  Cocuklarinizi ve kendinizi düşünerek ilaca baslayin derim. Bebeğiniz lac aylik bilmiyorum ama mamayla da buyur ne olacak sanki
0 oy
tarafından
Psikolojik olarak sağlıklı bi anne sütü olan anneden daha iyi bence ben olsam başlardım mama verirsin burda bi çok kişi var sütü olmayan emziremeyen veya ilaç kullanan onların çocukları süt emenlerden geri mi kalacak. Benim annemin de sütü az olmuş ben de mamaya büyüdüm kimseden de bi eksiğim yok 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,254 göst.
0 oy
31 cevap 905 göst.
20 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde ♥️İkRa'M♥️ (1,064 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 597 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 261 göst.

380,332 soru