0 oy
478 göst.
Aile kategorisinde (39 puan) tarafından

Kizlar esimin ailesi varlikli esimle ben baska sehirde kaliyoruz bizi ariyolar nasilsiniz falan diyolar 4 aylik kizim var mama besleniyo sutum yok mamasi cok pahali esiminde borclari var yani ailesinden istiyorum mama alicamda 200 tl gonderin  yok diyolar bende telefonlarini acmiyorum esime diyolarki suna bak telefonu acmiyo siz olsaniz napardiniz bu durumda haninlar 

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
düzenlendi
Kimseden bir şey beklemem ben. Bizim de çok borcumuz var kayinpederimin 4 evi, findikligi vs dolu varlığı var ama maddiyat için asla tavır almam. Ki bir kuruşlarını dahi istemem artık evlenmişiz sonuçta herkesin kendi evi kendi geçimi 
(7,654 puan) tarafından
Kesinlikle
Actan ölsem istemem esimin ailesinden
tarafından
Doğrusu da bu bence. Bazı yüklerin altına girerek evleniyoruz, her şeyine iyi kötü katlanacağız
(7,654 puan) tarafından
Benim tuhafima gidiyor bebegim olcak annem herseyi aldi kaynanamlar almiyor vs gibi postlar
Aha dogurdum doğuracağım birine güvenipte elimizi taşın altına koymadik
tarafından
Kesinlikle demeyin mecbur olsanız istersiniz bence
(7,654 puan) tarafından
Istemem canım net yani
Benim cocugumu esimin ya da kendi ailem bakmak zorunda değil isterlerse alirlar istemezlerse almazlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Alinirdim heralde bende acmazdim parası varsa evladına gondersin
(39 puan) tarafından
Enistem aliyo bazen mamasini ama onlae almiyolar
0 oy
(513 puan) tarafından
Ah ah kimseden bişey beklenmiyor bnm kaynanamlarda varlikli ogluma 1 bez aldiklarini gormedim
0 oy
tarafından
Valla canim bikemedim bizimkilerde herşeyi alirlar kaynanam biliyomusun bu kaç para buna bu kadar verdik biktjm alma diyorum gene aynı ben sonunda dedim napim verme alma diyorum diyo agliyo dayanamiyom simdi senin konundada erkek ailesi el kizi olarak girmeseler herşey yaparlar seni gectim torunları sanki babamızın evinden getirdik Allah sabir versin yardumcin olsun canim
(39 puan) tarafından
Evet neden oyle yapiyolarki acaba
tarafından
Hepsi ayni bir tane iyi kaynana yok vir benim anam iyi oda iki gelinde yaninda degil ondan
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Lafa gelince benim torunum kurban olurum derler cimriler
0 oy
tarafından
Onlarda isteme ve telefonlarını  aç. 

Sen istemeden vermemişler daha da tenezzül etme
0 oy
tarafından
Zor zamanında insanın ana babası yanında olmayacaksa kim olacak..eşin bisiy demiyomu gönül koymuuomu..kendi torunları..
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Alinirdim ama yspscsk biseyim olmazdı vermeyene zorla verdiremezsinki
0 oy
tarafından
Zor zamanında bile anne baba yok nasıl bi hale geldik allah yardımcın olsun canim 
0 oy
tarafından
Babasından işte ailesinden değil kimse den beklentiye girmem pirinç unundan mama yaparım ele muhtaç olmam 
0 oy
(826 puan) tarafından
Sanırım alınırdım bende açmak istemezdim telefonu sonuçta keyfinden kimse para istemez
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Ayni sorunları bende yaşadım ilk cocugumda ama kesinlikle ne kaynanamlardan ne de annemlerden 1 kuruş dahi istemedim onların düşünmesi lazım alyansimi bozdurdugumu bilirim tenezzul dahi etmem çok şükür o günler geçti 
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Mesela ben kaynanam gilden istesem hemen verirlerdi ama bu bir defa olur iki defa olur surekli istemem kendimi muhtaç gibi göstermek istemem ha vermezlersede vermwdi diye küsmem analiz yaparım mesela vermek istemedigi icin mi vermiyor yada yok diye mi vermiyor diye ona göre tavır yaparım 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Bizimkilerde öyle varlılıklar daha bir kutu mama bir paket bezleri kısmet olmadı kendi boğazlarına asla kısmazlar evde engelli eşimin halası var her ay engelli maaşı yatıyor kayınbabam çekiyor parayı eşim halası dedi her ay bir kutu mama alın benim paramdan ama almıyorlar dört gözle süte geçicem zamanı bekliyorlar süt daha ucuz ya .ama kendi ailem yanlarına gittigimde ellerinde olmadığı halde eczaneye yazdırıp aldı mama.ve bez 

Demekki değer vermiyor lar diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Benmde kayinpederim gül zengin paraları arsaları dükkanı var ama eşimin borcu var ev eşya taksitlerini ödüyor hatta onlar birşey alsa bile eşim üstüne onun parasını da ödüyor onlardan birşey istemiyoruz boşver telefonu aç Allah görüyor biliyor yeterlidir ne yapcan onların parasını eşin çalışır herşeyi alir
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kimseye güvenip dogurmadigim için laf etmem 

Ki ben korunurken annem bı ton laf etti kaynanama fln dedi biz destek oluruz vs dediler hep :D ha şükür geçinip gidiyoz kaynanam destekcikizdir ama vermeseydi de canı sağolsun sonucta ben mükellefin coxugumdan
0 oy
(1,320 puan) tarafından
İsteme 

Asla öyle birşey yapma çok yanlış 

Durumu olsun , olmasın gönülden gelerek yapılan makbuldür isteyerek zorla aldirdigin şeyden bir hayır gelmez zaten . Torunlarını dusunmuyorsa mesafeli olursun olur biter ♥️
0 oy
(454 puan) tarafından
Kendi ailem hariç kimseden medet Ummam malesef bazıları acımasız oluyor onlar sizin durumunuzu mutlaka biliyordur görmez duymamazliktan geliyorlarsa onların terbiyesizliği ama konuş ac telefonları yarın öbür gün elbet onlarda sizden birşey bekleyecek
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Gönüllerinden gelirse olurda canım vermek zorunda değiller ki, vermediler diye trip atıp küsmen çocukça, 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Ben olsam direk engellerdim , babamın evinden mi geldi bu çocuk, yazık günah değil mi. Sevmeye gelince kurban olurlar ama. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 786 göst.
20 Aralık 2020 Aile kategorisinde Eminedoganyy (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 874 göst.
8 Mayıs 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 309 göst.
10 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Cansutaskin4 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 293 göst.