0 oy
220 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Ev de yaptığınız. Köfte tarifi istiyorum. İnternettekilerde maydonoz diyor ben koymak istemiyorum.  Bayat ekmekle yapmak istiyorum

8 Cevaplar

0 oy
(44,868 puan) tarafından
Bende klasik tarif var ama köfteye muhakkak iki çay k.karbonat bı yemek k.yogurt koy köfteyi puf puf yapiyo yumuşacık oluyo
tarafından
Yoğurdum hiç yok cnm. Yarın süt alıp mayaliycam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Köfteye ekmek koymayınca güzel olmuyor zaten 
tarafından
Bildiğin tarif varmı cnm
tarafından
Normal kıyma bayat ekmek soğan baharatlar yağ yumurta falan işte maydanoz koyuyorum bütün baharatları koyarım salça azıcık ama çok az öyle yapıyorum ben
tarafından
Ben de kafama gore yapicam sanırsam. Maydanoz eşim sevmiyor cnm
tarafından
O zaman koyma benim de eşim maydonoz sevmez bende azıcık gozukmeyecek şekilde ince ince duruyorum sende öyle yap azıcık köy ince ince doğra
0 oy
tarafından
Babaanne köfte si var benim yaptığım rahmetli babaannem yapar di nurda yatsın 

Kıyma 

Un

1 yumurta 

Kara biber 

Kabartma tozu 

Soğan sarımsak rendesi 

Tuz

Bunu iyice yoğuruyorum unu iki kaşık kadar koyuyorum ki yapış yapış hissi olmasın 

Sonra ceviz büyüklüğünde toplar koparıp un dolu bir tepside incecik olana kadar üstüne bastırıyorum önlü arkalı 

Sıvı yağ da kızartıyorum 

Çok seviyoruz biz
0 oy
(441 puan) tarafından
Rondoda  soğan, sarımsak  ve 1 yumurtayı  çektiriyorum. 

Bu karisima  kıyma,tuz,pulbiber,karabiber, cok az kekik, kuru reyhan, galeta  unu  veya bayat ekmek ve olmazsa olmaz 1 cay kaşığı karbonati  koyup iyice yoguruyorum. 

Mümkünse dolapta 1-2 saat dinlendir. Yumuşacık  pofuduk  oluyor
0 oy
(622 puan) tarafından

Köfteye hardal ve pekmez koy canım çok lezzetli oluyor. Unu çok az koy. Canımı cektirdin bak. Patates oturtma yapcaktim, patates köfte yapıyım bari:D

0 oy
(979 puan) tarafından
Ben sadece Kıymayı bir gece önceden tuzlayıp bekletiyorum. Soğan rendesi ilave edip iyice karıştırıp baharat ekliyorum. İstersen sonra koyma Sadece öyle yapabilirsin.
0 oy
(17,501 puan) tarafından
Postun yukarı çıksın büşü :)) 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 252 göst.
0 oy
1 cevap 78 göst.
4 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,561 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 45 göst.
26 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde denizimsi (7,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hwuain90 (453 puan) tarafından soruldu

399,937 soru

11,963,081 cevap

36,130 kullanıcı

...