0 oy
173 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (16 puan) tarafından
Bebek havale geçiriyorsa ne yapılmalı 

13 Cevaplar

+2 oy
(4,290 puan) tarafından
Anında ambulans veya en yakin saglik kuruluşuna gidilmeli
-Reklam-
+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Koştura koştura acile gidilmeli hele erkekse çocuğu bile olmayabilir. 
(16 puan) tarafından
O kadar kötü mü ya bebeğim erkek 11 aylık dünden beri 38 derece ates köydyim korkuyorum yarın sabah götürücem hastaneye
(13,202 puan) tarafından
38 den korkma 38.5 tan sonra hemen calpol yok mu canım dokven falan? Maalesef öyle menenjit miydi neydi ondan olabiliyor baya riskli birşey havale bir de havale ise zaten boş boş bakar çocuk
(833 puan) tarafından
Dişmi cikartiyorki
+1 oy
(14,032 puan) tarafından
En çok korktuğum şey ya hemen üstünü çıkarıp ılık bir duş sonrasında da usumeyecek kadar giydirilmeli diye biliyorum 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Hemen hastaneye gidilmeli ya da 112 çağırılmalı 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Hiç beklemeden hastaneye gidilmeli 

Ne oldu bi sorun yok umarım 
(16 puan) tarafından
Oglum dünden beri atesi var 38 den inmiyo köydyim allah korusun bsu olsurssa diye bilhim oksun dedim
(125 puan) tarafından
Fitil bulma sansin yok mu canm ilik dus aldir cok giydirme bnimde oglumun 3 gun dusmedi ne calpol nede fitil dusurdu dr bi surup verdi 1 cay kasigi verdim ates dustu cok giydirme canm surekli takip etme korkma
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Anında ambulans aranır canım ben de esımde kucukken havale gecırmısız ıkımızde epilepsi hastasıyız 38 cok yuksek degıl bez ıslatıp eklm yerine kkoy ve kalpol ver duzelır 41 gormus ler bende canım 
0 oy
tarafından
39 ve ustunde kork canim 38 bir sey değil diş bile olabilir.

Doktorum bana 38.5 olmadan ilaç verme demişti yani korkma
0 oy
tarafından
Canım paronax fitil verevilirsin calpol verebilirsin üzerini soy ince giydir ama engeksiyonsa mutlaka doktor görmeli kuzu takip et aamn deyim soğuk suya falan koyma çocuğu büyüklere uyupta sakin haa
0 oy
(5,909 puan) tarafından
Arabanız varsa direk acile yetiştirin araba yoksa ambulansı arayın hemen müdahale lazım benim başıma geldi Allah kimseye yaşatmasın
0 oy
tarafından
Önce bir sakin ol soğuk kanlı davrnmalısın ılık bir duş aldır güzelce yağla ve ince giydir çorbını limona batır giydir eklem yerlerine de limıiona batırdığın suyla sil özellikle başını biraz serin tut sev okşa konuş geçicek iyileşiceksin vs de ve bol bol su içir Allah acil şifalar versin . Ben kızımda 39 da gördüm bu şekilde düştü ilaç da versem fitil de atsam yarım saat sonra yine aynı oluyodu bu şekilde çözüm buldum
0 oy
(36 puan) tarafından
Bu durumu yaşayan biri olarak söylüyorum. Havale anında çocuğu sağ tarafına doğru yatırıp hemen en yakın hastaneye gidin. Ateşin azı çoğu olmazmış ben oğlumda öğrendim. 3 kez havale geçirdi ve her seferinde 37 buçuk derece de. Daha sonra ateşe karşı bağışıklığı olmadığını öğrendik. Çok şükür atlattı şuan 10 yaşımda sağlıklı. 
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Evde fitil varsa poposuna fitil koy bebeği uyar yada soğuk suya sok kendine getir kardeşim havale geçirmişti doktor böyle yapın dedi 
(3,276 puan) tarafından
Iç atesten havale geçirdi dıştan ateş yoktu
0 oy
tarafından
havaleyse dogru hastaneye canim havaleyi evde cozemezsin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 127 göst.
22 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatyalar (1,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 37 göst.
22 Nisan 2024 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 116 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Canitezb95 (0 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı