0 oy
390 göst.
Diğer kategorisinde (776 puan) tarafından
Ilk defa buraya yazıyorum cok sinirlendim icerledim kızlar uzun oldu hakkinizi helal edin benim görümcem annem yasinda 50 yaşında kaynanamin istanbulda evi varmis orayi satmis evli olan 2 cocuguna parasini vermis esimin payina dusen paraya arsa almis evlenince satarsin ancak demis kendine muglaya ev yaptırmış orayada kendi payi yetmeyip esimin parasindan kullanmis o evin yarisini da esime yaptirmis biz evlenirken eşim satti arsayi ev aldı kaynanam bana dedi ki set parasi 30 bin vereyim ben de dedim ki seti ne yapayim araba alalim o paraya da araba aldık esimle evlendigimizde motoru vardi onu satti ust model 10 bin krediyle motor aldi daha evli değilken 1 ay ben baktim çok da severek baktim sonra annem rahatsızlandı zorla gittim muglaya aldim getirdim esimde dahil 3 cocugu dedi ki sevde birak dön hayatta gelmez evini bırakıp ben bırakmadım getirdigimin 10. Günü sabah öldü beyninde baloncuk vardi patlamış kaynanam ölmeden bana dedi ki hesapta 30 bin para var al kartı git cek hergün son limiti kadar kendine hesap ac oraya yatir esine bile deme ihtiyacin olur ben tabi ki kabul etmedim annem gorumcemi aramış demis ki bankada 30 bin para var o sevdenin hakki cek dedim gururlu cekmedi ben olunce onu alip ona verin vasiyetim cenazeden 1 hafta sonra para 3 e bölündü görümcem dedi ki annem de beni aradi boyle soyledi ama miras haktir aldık ben sok oldum bari deme bir sey de demedim cebimden bir ton yemek yaptirdim dagittim 7sine kadar okuttum evde sonra mugladaki evi sattim kelepir dubleks ev aldım 285 bine oteki evi de kiraya verdim istanbulda dükkan kaldı görümcem parayi evinin icini yaptırdı eşi jndarma kızı da doktor 1 tane evi var krediyle aldığı bana geçen hafta gittigimde borcumuz var sıkısıgiz oglumu kreşe veremiyorum dedim  senin esinin aldığı da para mi ki dedi dedim allah bereket versin niye öyle diyorsun sen para görmeyince tabi para gelir dedi dedim acta degilim acikta degilim helalinden kazaniyor allah bereket versin ki esimin geliri de yüksek gercekten 1 hafta sonra beni aradi dedi ki dukkani satalim artik ben bag bahce alacam ben de dedim ki abla duzgun para etmezse dursun bakalim bir piyasaya ama dedim belki eder bana dedi ki senin bu konuda söz hakkin yok senin tuzun kuru tabi 2 evin var bir kaldım alttan aldim gene emlakciyi aradim istediginiz para eder artik dedi aradim dedim tamam veriyorum emlakciya abimle de konuştum bana dedi ki enistenin tanidigi var ona soralim bir ton evrak falan gönderdim sonra beni hic aramadan esimi aramis demis biz emlakciya verdik dukkan bagcilarda emlakci bahcelievlerde mantiksizliga bakar mısınız ben dis kapinin dis mandaliymis eniste sizin kütükten galiba dedim bende gram yatirim kafasi piyasa bilen insan olsalardi bana kocasinin kizinin aldigi maasla hava atmak yerine bir ev arsa alırdı dedim bütün evrak islerine cilesine ben kosturuyorum kiraciyla avukatla vs hepsiyle ben ilgileniyorum is satisa gelince ben dis kapinin dis mandali bir daha gorusmeyecegim oglumu da gostermeyecegim zaten senede 2 kere gorusuyorduk olmaz olsunlar sizce de hakli degil miyim

11 Cevaplar

0 oy
(44,694 puan) tarafından

Bune bacım destan mi yazdin:D

(776 puan) tarafından
3 senenin özeti :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Okurken beynim eror verdi Allah yardimcin olsun uzak dur mümkün olduğunca kefenini cep diktirsin aç gözlü 
(776 puan) tarafından
Gerçekten allah biliyor artık
0 oy
(2,075 puan) tarafından

Valla benim bu yazıdan anladığım Rabbim eksiltmesin herkesin bi dubleksi bi dükkanı bı arsası var. Nerdr çokluk orda bokluk dedikleri şey sanırım sizde ki sorun :ermm:

0 oy
(32 puan) tarafından
Yazının baş  kısmından bahsedecem canım benim eşimde evlenmeden önce ailesi tarafından kullanılmış çalıştırıp yemişler eşimi çalıştırmışlar kazandığı parayı abisine vermişler yanı demem o ki evlenene kadar karışamazsın ki kaynanan rahmetlik yine onun hakkına arsa almış araba almış gayet iyi  bir kaynana görümcene geline 30 bin TL az bir para değil sen o parayı kaynanan söyler söylemez alacaktın rahmetli olduktan sonra para bölünür görümcenın lafları canını sıkıyorsa çok muhattap olmazsın ara sıra gidip gelirsin canım 
(776 puan) tarafından
Benim orada anlatmak istedigim onlar paylarını zamaninda almis car cur etmişler ben bana kalanı mantıklı kullandim benim tuzum kuru oluyor zamaninda onlarda aldiklariyla yapsalarmış
(32 puan) tarafından
Aynen seni kıskandığından öyle yapıyor allaha havale et
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Aman bırak hakkınızı yediyse Allah onlarada yedirmiyor merak etme.
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Hata sende kaynanan deyince o parayı alacaktı ona da zırnık koklatmayacajtın görüşme ama dükkandan payını da al bırakma ona ne yaparlarsa yapsınlar ama takip et kaça satıldığını falan ihtiyacım yok deme sonuçta senden sonra çocuğun var onu düşün görümcen seni düşünmüyorsa sende onu düşünme ve hakkını bırakma 
0 oy
tarafından
Anladığım tek şey bir daha görüşmeyecek olman
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Valla çok uzun aklım karıştı 
0 oy
tarafından
Hiç bişey anlamadım canm sadece satmışlar almışlar o kadar
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Ben olsam enişteye güvenmezdim eşini doldur satma bence
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Hayırlı uğurlu olsun =) kararının arkasında dur

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 463 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,939 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 726 göst.
27 Ocak 2022 Aile kategorisinde Yusuf Eymenin annesi (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,284 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 316 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Princess_s mother (590 puan) tarafından soruldu

379,976 soru

11,374,688 cevap

34,857 kullanıcı

...