0 oy
310 göst.
Diğer kategorisinde (1,084 puan) tarafından
Nereden başlayıp nerede bitiriyorsunuz bazıları önce süpürüp silip toz alıyor sizce nasıl olmalı nasıl yapıyorsunuz hızlı bitmesi için yöntemleriniz var mı 

15 Cevaplar

+1 oy
(1,390 puan) tarafından

Önce tüm evdeki yerdeki eşyaları oyuncakları vs topluyorum sonra Katya süpürgeyi çalıştırıyorum. O evi süpürürken ben mutfağı bulaşığı toz işlerini hallediyorum. Süpürgesi bitince halıları fln kaldırıyorum paspas yaptırıyorum bir de ona bitti :D Cağnım katyam :D

(1,084 puan) tarafından
Bizim evin katyası da ben :D
(1,390 puan) tarafından
Ahahahha Allah seni :d
-Reklam-
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Önce dağınıklığı toplarım sonra supururum süpürgenin fırçalı ucu var ya onunla mobilyaların üstünü cektiririm böyle toz alırken kolaylık oluyor bana sonra bı Kova yaparım su beyaz sirke makine parlatıcı ve biraz bulaşık deterjanı koyarım o suyla da toz alırım sonra yerleri silerim bı de kendime Kahve yaparım oh mis
0 oy
tarafından

Yatak odasından başlıyorum çünkü en erken orası bitiyo , gümüşlüğü fazla kullanmıyorum ondan orası zaten hep toplu :) sonra oturma odası, mutfak süpür toz al sil:) en sonda WC banyoyu çamaşır suyuyla bekletiyorum yemeğim yoksa bazen mutfağı toplamadan yapıyorum bazen de WC banyo çamaşır suyuyla beklerken yapıyorum sonra yıkıyorum WC ti ve banyoyu çamaşır suyuyla bekletirken el havlusunu değişiyorum ( genelde günlük değiştiririm:)) dakika tuttum yemek yapmayınca bütün isim 35 dk da pişiyor 

0 oy
tarafından
İlk önce evi etrafı topluyorum sonra kahvaltı ediliyor mutfak toplanıyor sonra süpürüp siliyorum toz alıyorum ben evi süpürmeye salondan başlıyorum ara koridor çocuk odası mutfak yatak odası bu şekilde devam ediyorum en son banyoyu yıkıyorum temizliyorum ve en önemlisi yatmadan evi toplarsan sabahta diğer işlerini yaparsın
(1,084 puan) tarafından
Yatmadan topluyorum ama gözüme hep dağınık geliyor aslında dağınıklık yok ama hamile olunca komple eskisi gibi detaylı yapamayınca hep pis geliyor :D
tarafından
Doğumdan sonra düzene girersin canım bende hamilelik öncesi her gün deli gibi temizlik yapardım şimdi 54 günüm kaldı çok ağır geçiyor hamileliğim ağrılarım çok mecbur yapabildiğim kadar yapıyorum
(1,084 puan) tarafından
Benim 7 günüm kaldı uygulamaya göre yarın 39 haftalık oluyoruz ne olur ne olmaz bi güzel temizleyim dedim kontrol diye gidip doğuran çok duydum yarın kontrol var gelmezse zaten perşembe yada Cuma’ya yardımcı abla çağırıcam
tarafından
7 günün kalmış bencede birini çağır yapsın sen uzat bacaklarını dinlen
(1,084 puan) tarafından
Ay hareket edeyim ki çabuk gelsin yürüyüş yapamıyorum
0 oy
tarafından
Hic bi zaman tum evi bi kerede yaptigimi bilmem :)
0 oy
(1,327 puan) tarafından
İlk mutfak sonra oturma odasi sonra yatak odasi küvelet banyoyu yukarim ensonda süpürüp silerim hergün toz almam 2günde bir alirim camlarin mermerlerini bile silerim bu şekılde yapıyorum 
0 oy
(2,837 puan) tarafından

En önemli yöntem gece yatmadan evi toplamak ben ilk önce kahvaltımı yaparim mutfaği toplarım, sonra tozlari alırım sonra supur sil en son WC banyo 
0 oy
(774 puan) tarafından
Ben oda oda yapıyorum önce mutfak tamamen temizliyorum camına kadar sonra diğer odalar 
0 oy
(3,240 puan) tarafından
İlerleyemiyorum:)
0 oy
(424 puan) tarafından
Hemen yatağı toplayıp camı açıyorum yatak odam da başka hiç bişey yok yan odaya geçiyorum giyinme odası orası ortada elbise varsa kaldırıp salonla mutfağa geçiyorum üstünden önce topluyorum full camları açıp tüm evi süpürüyorum toz alıyorum yerleri paspas yapıyorum camları zaten akşama kadar kapatmıyorum günlük rutin de hızlıca bunları yapıyorum 
0 oy
(239 puan) tarafından
Kahvaltiyi toplarim makineye koyarim sonra tezgahi yikarim dopalplari silerim mutfak camini silerim balkon kapali benim orayi toplarim sonra supurur silerim sonra yatak odasını toplarim cami aynayi elbise dolabini silerim yataklarin carsaflari degiscekse degistiririm komidini yatak basligini silerim ustu hep toz oluyo çünkü sonra kapisini siler cikarim Cocuk odasini da toplarim camini silerim kapisini silerim süpürür cikarim oturma odamida toz alirim camını silerim kapisini silerim supurur siler cikarim misafir odamida ayni sekilde wc ve banyoyu camasir suyu doker yemege baslarim onlari ocaga koyduktan sonra wc ve banyoyu yikar isim biter kocam gelir yemegini yer mutfagi toplarim kahva iceriz sonra finish :) 
0 oy
(105 puan) tarafından
Önce balkon bide bonyolari yikiyom ardından evi toplayıp süpürüp tozunu aliyom en sonda yerleri siliyom tabi bulaşık varsa ilk onu yapiyom süpürme den önce 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Önce cirpilacaklari cirparim sonra her yeri supuruyorum sonra bütün odalari silip sonra  toz alıyorum en sonda tuvalalet banyo  bu kadar
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum mesela bugün oğlum 7 buçukta uyandı ben ona süt ısıttım üstünü falan değiştirdim etrafı topladım sekiz buçuk gibi bir yarım saat etrafı süpürdüm sildim kahvaltı hazırladım onları topladım WC leri yıkadım balkonları yıkadım çamaşır attim şimdi de onları serdim yemeği de düşündüm rahatım saat 1 e kadar kahvaltı dahil herşey bitmiş oldu oğlumla istesem şuan bir saatt uyurum ben en sona WC leri bırakırım genelde yikadiktan sonra duş almak isterim çünkü rahat etmem 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Cocuk olmadan once bi girerdim eve 

Once camlar ve balkon sonra her yeri komple dagitirdim toplarken her wey makineye bi yands onlari yikat ser bi yandan cam cerceveler balkonlsr tuvalet banyo ve mutfak dolaplarini sil en son artik yatak odasi, oturma odasi ve son mutfak toplar bitirirdim ayni anda tum isim biterdi ama cok dagitirdim yapatkn simdi kibarca supurup siliyom :D 
(1,084 puan) tarafından
Bende hamilelikten önce hergün dip köşe temizlerdim şimdi anca iki günde bir yarın 39 haftalık oluyoruz belli olmaz diye bugün evi temizleyim dedim dip köşe süpürge tutmam bile 1 saati aldı ay resmen hareket edemiyorum :D
(7,791 puan) tarafından
Bn hamileligin sonlarında bu dediklerimi herr gun yapiyodum heyecandan :) sbhtan aksama ymk ymeyi unutuyodum bazen ons rağmen 41+3 de dogurdm hatra sezeryan oldum dogmadi :))
(1,084 puan) tarafından
Ay hemen doğsun istiyorum iki gündür hafif ağrılarım var yarın kontrole gitmişken Doğuverse keşke

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 135 göst.
28 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Sgb (2,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 217 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 539 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gencanne12 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 423 göst.