0 oy
136 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,014 puan) tarafından
Kızım sadece mamayla besleniyor, ek gıdaya 5 aylıkken tadımlarla başladım şuan 6,5 aylığız herşeyden tattı doktor yavaş yavaş kahvaltı, öğlenleri çorba, akşamüstü meyve püresi verebilirsin dedi, ama bu sırada mamayı nasıl ne zaman ne kadar vermem gerekiyo acaba, sizler nasıl yapıyordunuz tecrübenize ihtiyacım var, işe başlayacağım anneme düzen kurmam lazım :(

6 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Günde altı öğün vereceksin 3 mama 3 öğün şeklinde canım benimki ek gıdaya geçince mamayı bıraktı gerçi de özellikle gece mamayı vermen daha kolay olur senin için 
(2,014 puan) tarafından
Şimdilik öyle doyurucu vermiyorum ek gıdayı, kaçıncı ayda doyurucu yapmaya başladın aslıs
(13,202 puan) tarafından
4.5 aylık başladık tadıma doktorla 6. Ayda başladım ben 7. Ayda mamayı bıraktı
-Reklam-
0 oy
(13,693 puan) tarafından
Bzde sadece mamayla besleniyoruz :/ 

Bende surda duraym 
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm   sabah  oglen akşam olmak üzere 3 öğün ama çok az ver  günde 1 kerede meyve püresi    gece uyumadan mama   gündüzleri de  mama arada öğünlerden 1 saat sonra ver
(2,014 puan) tarafından
Bende böyle yapmayı deniyorum şuan canım inşallah doğru gidiyorumdur sevindim bu yorumu görünce, mesela sabah az kahvaltı verdim artık çok acıkmıştı yarım saat sonra mamasını verdim, öğlen biraz çorba yapayım diyorum 1 saat sonra mamasını vereyim, akşamüstü meyve püresi yine 1 saat sonra mama, sonra zaten gece yatarken mama, uykusunda mama
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Canım ben uykuya geçişte veriyordum ister gündüz ister gece uykusu geldiğini bebek belli ediyor zaten sutunu içirio uyutuyirdum
0 oy
(1,862 puan) tarafından
1 2 saat arayla veriyorum yani ek gıdayla mama arasında 1 saat falan oluyor 8 aylık benimki, sabah mama içiyor sonra kahvaltı yapıyor öğlen mama içiyor sonra sebze yiyor, meyve veriyorum eline onu yiyor sonra mama içiyor, bazen akşamları yoğurt veriyorum yatmadan 1 saat  önce falan mama içiyor, mamaya düşkün ek gıda da güzel yiyor ona rağmen yine mama istiyor benimki 
0 oy
tarafından
Canm sabah kahvaltısında

1 ceviz 

1 yumurta sarısı 

1 tatlı kaşığı pekmez 

2 yemek kaşığı kaşık mamasıyla birleştirip veriyorm 

Genelde biz kahvatı ederkende mama sandalyesinde oluyo önüne kendi tabağına domates ( yasak ama ben verdim ) peynir yumurta sarısı tam buğday ekmeği veriyorm önüne kemiriyo elleriyle yiyo ( peynirini ben yapıyorm , yumurtaları organik oluyo ) 

Öğlen çorba veya meysimine göre sebze yemeği çatlla ezip yediriyorm yada meyveyle yoğurdu karıştıtıp veriyorm . Sebze yemeklerinşn yanında mutlaka yoğurt yediririm . Çorbalarına yemeklerine kıyma koyarm 

Akşam kalan sebze yemeklerinden çorbasından veriyorm gece yatmadan öncede rezeneli kaşık maması var ondan yapıp yedirip uyutuyorm 6 saat tok tutuyo onu

Rutinime gelicek olursak 

Sabah uyandı 06:00 da 90 cc bebelac gold yiyo 

Saat 09:00 da yukarda yazdığım sabah kahvaltısı 

12:00 yada 13:00 da öğlen yemeği 

16:00 bebelac gold biberon maması 90 cc 

18:00 akşam yemeği yukarda yazdığım 

21:00 kaşık maması rezeneli 

Gece 03:00 biberon maması 

Bu şekilde bizimkiler saatli canm 
tarafından
Tabi canm benm kızım 8 aylık 9. Ayına giricek sakın çok yüklenme , ben sadece sana örnek bi menü paylaştm
(2,014 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 92 göst.
0 oy
6 cevap 76 göst.
7 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Cerensmsk (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.
27 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ege'nin annesi❤️ (2,523 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 153 göst.
30 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mekace (1,539 puan) tarafından soruldu

379,491 soru

11,360,407 cevap

34,838 kullanıcı

...